Top10 E3 2015

Letošní E3 nezklamalo. Sedmero společností si pro sebe zabralo nejvíce pozornosti v podobě velkých konferencí, kde byly představovány nejen hry, ale také hardware a vize do budoucnosti. Už start byl poměrně velkolepý, protože Bethesda se vytáhla s párem velkolepých čtyřek – Doomem a Falloutem. Pozadu nezůstal ani Microsoft, Sony a EA, kdežto konference od Square Enix byla přehlídkou nudy, byť právě SE v našem výběru dominuje hned se čtyřmi tituly.

10. Shenmue 3

Ne že by si třetí díl legendární open-world příběhové mlátičky zasloužil až 10. příčku, ale zásadní nedostatek této hry tkví v tom, že se na ni teprve vybírají peníze na Kickstarteru. Vývoj už ale běží a to i za peníze soukromého investora, takže i když bude Shenmue 3 tak jako tak asi nejúspěšnějším herním projektem na Kickstarteru, vývojáři budou mít k dispozici ještě výrazně více peněz. Od vydání druhého dílu uběhlo už 14 let a Shenmue 3 chce být ve všem lepší a celou sérii nejen oživit, ale hlavně důstojně uzavřít.

9. Horizon: Zero Dawn

Tvůrci Killzone se rozhodli přejít na 3rd person střílečku, která je nejzajímavější svým zasazením do high-tech pravěku, který nastal po blíže nespecifikované katastrofě. Po robotických dinousaurech tak budete střílet z luku EMP šípy a podobně. Vizuální stránka hry je fascinující, ostatně už první Killzone na PS4 ukázal, že tihle tvůrci se next-gen grafiky nebojí.

8. Star Wars: Battlefront

Battlefield ve Star Wars kabátku je vymodleným pokračováním série, kterou hráči milovali v předchozí dekádě. Úžasná grafika a boje rebelů proti Impériu, co víc si přát? Snad jen vesmírné bitvy, kterých se podle všeho bohužel nedočkáme.

7. Just Cause 3

Pokračování akčního hitu je vlastně stejné jako dvojka, která v otevřeném světě nabízela tolik příležitostí k nesmyslné destrukci, že by bylo s podivem, kdyby se v tomto ohledu dala vůbec překonat. A o tom, že se nejenom dá překonat, ale že už vlastně překonaná je, nás přesvědčila ukázka z JC3. Ačkoliv je vlastně vše stejné jako ve dvojce (tropický ostrov, diktátor, šílené akrobatické kousky v letadlech, autech, s padákem a s hákem), vše je také lepší! Vylepšen byl hlavně hák, který teď dokáže spojovat více předmětů, což využijete k mnohem sofistikovanějším a vtipnějším situacím, ostatně se mrkněte na video. Druhým velkým vylepšením je ještě větší volnost při pohybu ve vzduchu, kterou zajišťuje vakoveverčí oblek (wingsuit).

6. Final Fantasy VII

Nejvymodlenější remake všech dob se stává realitou. Square Enix svým fanouškům vychází vstříc a ikonický sedmý díl své nejslavnější série (a nejslavnější JRPG série vůbec, kdo ví, jestli ne i RPG obecně). Oblékne ho do nové grafiky a provede i hlubší změny, kdy klasický tahový soubojový systém bude pravděpodobně výrazně překopán. Bližší informace prozatím nejsou, ale že půjde o velký hit, to víme už teď.

5. Doom 4

Po hororovém Doomu 3 se čtyřka vrací k tradici prvních dvou dílů, které sice atmosférou nešetří, ale převážně v nich jde o zatraceně rychlou akci. Jeden z nejpovedenějších gameplayů E3 ukazuje, že „doomovka“ není sprosté slovo a že stačí nasadit skvělou grafiku, parádní animace a moderní volnost pohybu hraničící s parkourem a starý koncept vůbec tak staře nepůsobí.

4. Deus Ex: Mankind Divided

Už čtvrtý díl nejlepší hry všech dob je dějovým pokračováním Human Revolution. Opět se ujmete role Adama Jensena, který je vylepšen mechanickými technologiemi, augmentacemi, které z něj činí bojové monstrum o síle menší armády. Nový Deus Ex bude ale opět hlavně o (doufejme) perfektním příběhu, který nešetří se slovy jako zrada, tajemství, konspirace, ilumináti, segregace, genocida a podobnými, veskrze lákavými termíny. Ilumináti musejí být zastaveni! Shodou okolností z děje prvního dílu víme, že se to povede, ale nikoliv kvůli bohulibé snaze Adama Jensena, ale kvůli nástupu organizace ještě mnohem hrozivější, Majestic 12 (to vše se ale stane až několik let po ději hry Mankind Divided).

3. Fallout 4

Dost možná největší překvapení letošního E3 – ne že by se o vývoji Falloutu 4 nevědělo, ale rozsah představené hry a blízkost data vydání, to poslalo do kolen mnoho hráčů a herních žurnalistů. Klasická hratelnost předchozích dvou dílů je zachována, ale hra je obohacena o možnost stavět vlastní městečka, která pak musíte bránit a dále rozvíjet. Fallout 4 vyjde už v listopadu letošního roku, takže vás netrpělivost nebude muset trápit příliš dlouho.

2. Hitman

Značka Hitman je v kurzu a není se čemu divit. Poslední AAA díl Hitman Absolution dokázal značku převést do moderní doby, která je prosta zbytečné složitosti v ovládání a herních mechanik obecně. Navíc úspěch zaznamenaly i mobilní hry, Hitman GO a Hitman Sniper, které pochopily, že mobilní hraní má svá specifika, jimž je třeba vyjít vstříc. Oba projekty se hodně povedly a právě tomu druhému bude podle dostupných informací trochu podobný i nový AAA Hitman.

V něm totiž půjde o vraždění cílů v řekněme trochu více sandboxovými a progresivními způsoby. Možnosti zabít cíl se budou odvíjet i od vybavení, které si vezmete do mise (a odemknete hraním), takže opakované hraní jedné mise bude dávat ještě větší smysl než v předchozích dílech, které už tak replayabilitou rozhodně nezklamaly.

1. The Last Guardian

Někteří vývojáři vyplivnou hru ročně, někteří raději počkají 11 let, než doba uzraje a jejich vize jsou splnitelné. Team Ico patří, občas k nemalé frustraci fanoušků, k tomu druhému typu vývojářských studií a není divu. Jejich hry určitým způsobem definují generace konzole Playstation svým emocionálním pojetím, nesmírnou kvalitou grafiky i hratelnosti a novátorským přístupem. Ico, jejich první hra, vyšla už v roce 2001 pro Playstation 2, o čtyři roky později přišel neméně povedený (ale úplně jiný) Shadow of Colossus pro Playstation 3 a až za rok se dočkáme vymodleného projektu The Last Guardian pro Playstation 4.

Hra nás zavede do trosek obřího hradu, ze kterého se snaží uprchnout malý chlapec a obří inteligentní tvor, mezi kterými se postupem času vytváří silné přátelství. Team Ico umí hrát na city a právě interakce mezi chlapcem a příšerou bude na hře tím nejdůležitějším. Hratelnost samotná podle všeho také staví na jejich spolupráci a The Last Guardian bude plný skákání, puzzlů a dechberoucích momentů, o čemž vás určitě přesvědčí E3 gameplay video.

A která hra se z letošního E3 líbila nejvíce vám? Hlasovat můžete v anketě níže: 

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Značky

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru