Třicetiminutové One-Shot demo Resident Evil 2 je k dispozici zdarma

Japonský vývojář a vydavatel her Capcom si cení své staré tituly natolik, že mu nedělá problém jejich zremastrování a přenesení na konzole a počítače i v roce 2019. Resident Evil 2 je kultovní PS1 hrou, která se momentálně dočkala kompletního předělání tak, aby si ji hráči vychutnali v krásné novodobé grafice postavené na RE Enginu, a zároveň zůstaly zachyceny charakteristiky původního titulu. Sérii přitom není třeba příliš blíže představovat - ve zkratce jde o survival hororovou hru se zombíky a jinými mutovaný kreaturami po bioterorismu. Tvůrci se ještě před vydáním plnohodnotného titulu, který mimochodem vyšel včera 25.1. pro konzole i PC, rozhodli dopřát hráčům možnost vyzkoušet si atmosféru a mechaniky hry v 30 minutovém One-Shot demu.

Resident Evil 2 zachycuje příběhy dvojice postav - Leona Kennedyho a Claire Redfieldové - ovšem v demu lze hrát pouze za mužský charakter. Ten se ocitá v zdevastované policejní stanici ve městě Raccoon City, kde na první pohled nikdo nepřežil (ahoj Marvine), jen mrtvolný zápach, krev s vnitřnostmi po podlahách a stěnách, zabití lidé všude kolem a pomalu se pohybující zombíci. Venku prší, vnitřek je ponurý a postupem času, jak se rozkoukáte, zaznamenáte rozpoznatelné prostředí původní hry - dvoupodlažní stanici, kachličky pod nohama, známé sochy, psací stroj, počítač se starým operačním systémem, zátarasy ve dveřích, mrtvola padající ze stropu.

Kromě prostředí si tvůrci dali záležet i na hratelnosti a malých nuancích. Nejde o akční střílečku, jak tomu bylo v posledních letech, ale spíše o návrat k původnímu hutnému survival hororovému zážitku. Děj plyne pomalu, přemýšlení nad situacemi je na místě a v inventáři opět strávíte spoustu času, stejně jako při zkoušení předmětů pro jejich využití. Plánování je základním kamenem úspěchu. Pokud jde o nemrtvé, tak opět potkáte pomalu se pohybující, smrtící a hnusné vagóny hnijícího masa, kterým musíte obětovat více nábojů, než jste zvyklí. Podstatné je dobře mířit (nejlépe na spánkovou část hlavy), ale zkuste si užít i výstřely do končetin či jiných partií těla, protože zombíci na střely okamžitě reagují, odpadávají jim kusy masa, krev stříká všude kolem a zaměření na realističnost je v tomto ohledu opravdu znát.

Minimální požadavky na PC:

CPU: Intel® Core™ i5-4460 nebo AMD FX™-6300
RAM: 8 GB
GPU: NVIDIA® GeForce® GTX 760 nebo AMD Radeon™ R7 260x s 2GB Video RAM
HDD: 26 GB volného místa
Další: DX 11, Win 7 (64-bit)

One-Shot v názvu neznačí jen jeden výstřel, který můžete během hry vypálit, ale právě jeden pokus na využití celkové délky 30 minut. Po odehrání časového úseku se k němu již nemůžete vrátit, což je rovněž old-schoolový přístup k demo verzím her.

Na závěr ještě pár statistik z průběhu hraní One-Shot dema. Od vydání si hru vyzkoušelo 2 455 154 hráčů, ale jen 26 % (přibližně 638 000) ji i dokončilo. Nejvíce zkoušejících bylo ze Severní Ameriky, následovalo Japonsko, Jižní Amerika a až potom Evropa.

Stáhněte si demo Resident Evil 2 co nejdříve.

K dispozici je jen do 31. ledna.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

227450 přečteno

Pixwords nápověda 1. díl

869556 přečteno

Doporučujeme

Nahoru