Ubisoft představuje Assassin’s Creed Valhalla

Ubisoft oficiálně oznámil novou hru ze série Assassin's Creed s podtitulem Valhalla. Ten už jasně dává najevo, že půjde o severské Vikingy a období středověku. Tématika se dotkne i Británie, kam Vikingové podnikali řadu nájezdů a zakládali tam osady.

Eivar - Valhalla

Valhalla je zatím nejnovějším titulem od roku 2018, kdy byla vydána velmi úspěšná Odyssey. Ta přidala několik nových RPG prvků úplně poprvé a vypadá to tak, že tohoto směru se bude Ubisoft držet. Zajímavostí je, že na hře pracuje společnými silami až 15 studií z celého světa.

Hra dorazí na všechny možné platformy, a tedy PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X. Svůj rukopis na hře bude mít kreativní ředitel Ashraf Ismail, který je hráčem známý svým přínosem v hrách Black Flag a Origins.

Hlavní postavou hry bude Eivor - vůdce Vikingů, který se se svými spolubojovníky podívá do Anglie 9. století. Těšit se můžete na plenění, drancování, vraždění a objevování dosud neznámého světa. Nebudou chybět velké historické jména, jako například Alfréd Velký z Wessexu. Vaše rozhodnutí budou mít vliv na to, jak se bude příběh dále vyvíjet. Jelikož budete v novém světě nevítanými hosty, budete si muset dávat pozor na zradu, uzavírat spojenectví apod.

Vybrat si můžete mužskou i ženskou postavu s možností plně přizpůsobitelných detailů - tetování, vlasy, bojové pomalování ... V ruce budete moci držet dlouhé meče, kratší meče se štíty, kopí nebo i dvouruční zbraně, jako například sekery. K Vikingům neodmyslitelně patří i lodě, které vás dostanou na požadované lokality a odnesete si na ně cennou kořist.

Již zmíněné RPG mechaniky dostanou několik vylepšení tak, abyste mohli svoji postavu neustále posouvat vpřed jako bojovníka i jako náčelníka. Za souboje získáváte nové schopnosti i vybavení. Jako vůdce musíte vést svou vesnici, rozšiřovat družinu nejbližších i vylepšovat budovy.

Už teď víme, že hra nebude disponovat multiplayerem ani kooperací mezi hráči. Jediné online vyžití bude sdílení vzhledu své postavy a používání vzhledu jiných gladiátorem. Samozřejmostí ve hře bude ptačí společník, tentokrát havran (ahoj Ragnar Lothbrok) a vrátí se i hra v přítomnosti. Už 7. května se můžeme těšit na gameplay, který toho prozradí daleko víc.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru