Vyhledávání na Google - tipy a triky (2. díl)

Vítejte v pokračování našeho nedávného článku, který nakousl problematiku hledání na Googlu. Dnes se podíváme na pokročilé funkce tohoto vyhledávače, díky kterým není Google pouhým prostředníkem, ale také místem, kde dostaneme rychle a jasně už i konkrétní odpovědi.

Informace od Googlu

Google se toho nebojí a dovoluje si dávat odpovědi na nejčastější otázky sám. Můžete po něm chtít vědět, jaké je kde počasí, nebo jaké dávají filmy ve vašem okolí. Pokud si nevyberete příliš extrémní dotaz, měl by vám být schopen poskytnout poměrně přesné informace.

Překladač

Když do Googlu napíšete prosté "translator", zobrazí se vám kompaktní forma oblíbeného Translatoru, které ale nechybí nic podstatného.

Počasí

Stačí, když do Googlu zadáte (bez uvozovek) „počasí město“, kde nahradíte město konkrétním názvem dědiny (opravdu, funguje i pro poměrně malá sídla), a on vám ukáže nejen aktuální teplotu a předpověď, ale i graf vývoje teplot, srážek, nebo síly větru.

Filmy

Chcete si zajít do kina, ale ve vašem okolí je více kin a ani přesně nevíte, na co chcete? Jednoduše zadejte (bez uvozovek) „filmy město“ a Google vám vypíše seznam filmů, které ve vašem okolí dávají, i s odkazem na detailní informace kdy, kde a jak (v angličtině, s dabingem…).

Měny

U měn můžete použít dva formáty. Pokud chcete, aby byla částka převedena na koruny, stačí vám zadat číslo (obnost) a pak poměrně přesný název měny. Google si tak neporadí s dotazem „100000 liber“, musíte mu vnutit svůj dotaz tak, že mu řeknete „100000 britských liber“. Výsledky Googlu jsou však poměrně individuální – stačí se zeptat na „100000 dolarů“ a hned vám ukáže výsledek. Pokud použijete kód měny, požadovanou informaci dostanete též.

Kalkulačka

Některé klávesnice bývaly (a možná ještě jsou) vybaveny malým displejem nad numerickou klávesnicí, která šla využít jako kalkulačka. Tuto schopnost má i Google. Stačí do vyhledávání napsat to, co vás zajímá, třeba (bez uvozovek) „1+1“ a Google vám to nejenom spočítá, ale zároveň vám ve vyhledávání sestaví i celou kalkulačku. Pokud tedy chcete pokročilejší výpočty, stačí vám zadat ono 1+1 a tím se vám zpřístupní plnohodnotná kalkulačka.

Ostatní převody

Čas, obsah, váhu a mnoho dalších veličin dokáže Google bez potíží a okamžitě převádět. Stačí zadat množství v jedné jednotce a poté za předložku „v“, nebo „na“ umístit druhou jednotku. Můžete i skloňovat, případně používat zkratky, Google přelouská skoro cokoliv, stačí si zvyknout a nezadávat úplné hlouposti. Stačí například zadat (bez uvozovek) „10 lbs na kg“ a Google vám řekne, že 10 liber je 4,53…..kilogramů.

Definice

Google můžete použít k tomu, aby vám některé pojmy definoval. Stačí, když před hledaný dotaz zadáte define: a můžete se těšit na definici, kterou pro vás Google na internetu vyštrachal.

Vtípky a hry

Google je známý tím, že kromě dodávání informací rád i pobaví. Stačí zadat správný dotaz a vaše vyhledávání se změní v arkanoid, nebo zběsilý clickfest, ve které se snažíte zabránit v sežrání celého SERPu (stránka s výsledky vyhledávání).

Zerg Rush

Pokud slova z nadpisu napíšete do Googlu, vrhnou se na vás hladová Očka, která sežerou vše, co jim přijde do cesty. Vy máte ale šanci se bránit – klikáním na nepřátele jim ubíráte životy, až je zcela zničíte. Po vzoru Zergů však vaši nepřátele postupně získají převahu díky své vytrvalosti a obrovskému počtu. Nebo je snad dokážete zastavit, než vám sežerou celý internet?

Atari Breakout

Tentokrát nestačí pouze tato magická slova zadat do Googlu, budete muset ještě kliknout na obrázek, který vám Google vyhledá. Poté se vám spustí Arkanoid, kde jsou jednotlivé kostičky složené z obrázků, které Google při tomto hledání našel.

Do a Barrel Roll

Nic pro slabé povahy! Když tohle zadáte do Googlu, celá stránka se vám otočí, jako kdyby se kutálela v sudu.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Jan Fianda
Jan Fianda

Nemozne vyhledavani jako v praznem rybniku vodu.

16.08.14 17:50 reagovat

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

453484 přečteno

Doporučujeme

Nahoru