Vyzkoušejte si Office 2016 Preview

Microsoft nabízí uživatelům preview verzi Office 2016 zdarma k vyzkoušení – jde o skvělý betatesting a zároveň vylepšení image, o které se Microsoft snaží nejen v přístupu ke koncovým zákazníkům, ale i firemním partnerům. Je v tom háček? A jak MS Office 2016 Preview získat?

Háček v tom není – Preview verze by měla fungovat přinejmenším do spuštění finálních Office 2016. Stáhnout si je může kdokoliv – dříve bylo potřeba vlastnit předplatné Office 365, ale toto omezení bylo odstraněno. Stejně tak se nemusíte bát „upgradovat“ – i když smažete svůj současný zakoupený Office, budete se k němu po vypršení Preview licence moci vrátit.

Novinek není mnoho

Cloud je zaklínadlem posledních let, což se projevilo už i na Office 2013, které se výrazně inspirovaly například Google Dokumenty, nebo online Officy. Z klasického desktopového programu Office se totiž dalo sdílet dokument s ostatními členy týmu, což Office 2016 samozřejmě dále podporuje a rozvíjí. Na jednom dokumentu tak budou moci pracovat lidé s klasickým Officem i online verzí a to naráz.

Zásadní je změna vzhledu, který je mnohem zdobnější a místo jednobarevného okna nabízí ornamenty a okna v barvě typické pro daný program (Word je modrý, Excel zelený,…). Uvnitř samozřejmě nechybí řada novinek, ale běžný uživatel nemá šanci si většiny z nich všimnout. Pro soukromé majitele Office 2013 nejspíše nebude mnoho důvodů k pořízení zcela nového a ne levného kancelářského balíku. Naproti tomu předplatitelé verze 365 mají v tomhle výhodu – platí tak jako tak a upgrade pro ně bude naprosto přirozený.

Proč to nezkusit

Jakkoliv novinek nebude mnoho, Microsoft nám něco dává (půjčuje) zadarmo, takže není důvod o tom moc přemýšlet – pokud patříte mezi experimentátory, Office 2016 určitě vyzkoušejte. Instalátor a platné sériové číslo pro všechny ne365 uživatele najdete na odkazu níže.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

441462 přečteno
Nahoru