Vyzkoušejte si Office 2016 Preview

Microsoft nabízí uživatelům preview verzi Office 2016 zdarma k vyzkoušení – jde o skvělý betatesting a zároveň vylepšení image, o které se Microsoft snaží nejen v přístupu ke koncovým zákazníkům, ale i firemním partnerům. Je v tom háček? A jak MS Office 2016 Preview získat?

Háček v tom není – Preview verze by měla fungovat přinejmenším do spuštění finálních Office 2016. Stáhnout si je může kdokoliv – dříve bylo potřeba vlastnit předplatné Office 365, ale toto omezení bylo odstraněno. Stejně tak se nemusíte bát „upgradovat“ – i když smažete svůj současný zakoupený Office, budete se k němu po vypršení Preview licence moci vrátit.

Novinek není mnoho

Cloud je zaklínadlem posledních let, což se projevilo už i na Office 2013, které se výrazně inspirovaly například Google Dokumenty, nebo online Officy. Z klasického desktopového programu Office se totiž dalo sdílet dokument s ostatními členy týmu, což Office 2016 samozřejmě dále podporuje a rozvíjí. Na jednom dokumentu tak budou moci pracovat lidé s klasickým Officem i online verzí a to naráz.

Zásadní je změna vzhledu, který je mnohem zdobnější a místo jednobarevného okna nabízí ornamenty a okna v barvě typické pro daný program (Word je modrý, Excel zelený,…). Uvnitř samozřejmě nechybí řada novinek, ale běžný uživatel nemá šanci si většiny z nich všimnout. Pro soukromé majitele Office 2013 nejspíše nebude mnoho důvodů k pořízení zcela nového a ne levného kancelářského balíku. Naproti tomu předplatitelé verze 365 mají v tomhle výhodu – platí tak jako tak a upgrade pro ně bude naprosto přirozený.

Proč to nezkusit

Jakkoliv novinek nebude mnoho, Microsoft nám něco dává (půjčuje) zadarmo, takže není důvod o tom moc přemýšlet – pokud patříte mezi experimentátory, Office 2016 určitě vyzkoušejte. Instalátor a platné sériové číslo pro všechny ne365 uživatele najdete na odkazu níže.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru