WhatsApp na PC? Bez instalace a zdarma

Messenger WhatsApp je mezi uživateli podobně populární jako například Facebook Messenger nebo další komunikátory. U mnohých pak dokonce kompletně přejímá klasické funkce mobilních telefonů – posílání SMS a volání. Vše začalo u mobilní aplikace, která následně dostala i svoji PC verzi. Pokud však nemůžete na PC nic instalovat, využijte návodu na online verzi WhatsApp a směle si s přáteli pište odkudkoli.

Jak se přihlásit do WhatsApp Web

Přihlášení k prohlížečovému WhatsApp Web provedete jen a pouze skrze mobilní aplikaci. Logicky tedy musíte nejprve nainstalovat WhatsApp aplikaci pro váš mobilní telefon a přihlásit své číslo (WhatsApp je vázán ke konkrétnímu mobilnímu číslu, nikoli účtu – i proto nelze obnovit/změnit heslo, jelikož žádné neexistuje).

WhatsApp Web prohlížečová aplikace

Jakmile máte funkční aplikaci v telefonu a ověřené mobilní číslo, přejděte na PC na stránku WhatsApp pro Web. V pravém horním rohu se objeví QR kód, který je třeba oskenovat telefonem – otevřete WhatsApp a klikněte na Menu (tři tečky v pravém dolním rohu) a dále na WhatsApp Web a kliknout na přidat zařízení/symbol +. Následně již stačí jen namířit fotoaparát na QR kód na monitoru a počkat na spárování.

WhatsApp mobilníSkenování kódu WhatsApp WebPropojení WhatsApp web

Během chvíle se dostanete na prohlížečovou verzi WhatsApp, ve které budete mít přístup jak ke svým kontaktům, tak i zprávám, které máte v telefonu a můžete pokračovat v komunikaci. Jen počítejte s tím, že volání z browser verze WhatsApp není možné.

WhatsApp Web konverzace

Upozornění: nezapomínejte se z prohlížečových verzí odhlašovat. Pokud zapomenete, můžete využít tento návod pro odhlášení všech otevřených WhatsApp relací.

Bonus – kde se vzal název WhatsApp

Název WhatsApp je odvozen od anglického hovorového Whats Up? („Jak je?“ „Co se děje?“). Při vyslovení totiž obojí zní totožně („vocap“, případně „vacap“). App je zkratkou anglického slova Application – aplikace. Fanoušci populární parodické série Scary Movie pak velmi dobře znají legendární scénu s konferenčním hovorem. Právě v ní bylo totiž oslovení „Whats Up?“ hned několikrát použito.  

Vyzkoušejte i plnohodnotnou PC verzi aplikace WhatsApp.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 5 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

452359 přečteno
Nahoru