World of Tanks Blitz přichází, iPady třeste se

Po dlouhém testování a čekání milionů fanoušků přichází právě dnes ten den, od kterého můžeme tanky řídit kdykoliv, kdekoliv a (skoro) na čemkoliv. Co ale nabízí? Přeci nemůžeme hrát na tabletu tu samou hru, jako na PC… No, skoro můžeme, World of Tanks Blitz se samozřejmě od dospělého bratříčka odlišuje, ale nijak zásadně.

Na čem si zahrajete?

Ke hraní World of Tank Blitz vám postačí iOS7 na iPadu 2, nebo vyšším, iPodu Touch, nebo iPhonu 4S a vyšších. Android verze se chystá, ale tradičně dostaly mašinky od Applu trochu přednost. My jsme testovali hru mimo jiné na iPhone 4S a hra se ovládat i hrát dá v pohodě. Problémy? iPhone se trochu víc zahřál a malinkatý displej není pro hraní tankových bitev to pravé ořechové. Ovšem nepochybujeme o tom, že kvalitní hráč bude mít i na tomhle telefonu rovné podmínky s ostatními.

Ovládání

WoT Blitz má velmi dobře vyřešené ovládání a HUD. Pravým palcem ovládáte kameru a spolu s ní i dělo tanku. Levá strana je vyhrazena pohybu, kdy tank můžete vyslat kterýmkoliv směrem. Další tlačítka spouštění sniper režim, střelbu, léčení a opravy i všechno ostatní, co jako velitel tanku potřebujete mít po ruce (po prstu).

Příjemnou možností je upravit si rozložení ovládacích prvků dle svých preferencí, což ocení hlavně zkušení hráči, kteří díky tomu mohou maximalizovat svou efektivitu při ovládání – právě to, jak kdo rychle dokáže „prstem matlat po displeji“ bude totiž pro úspěch ve hře zásadní.

Lobby, tanky, tiery a vše okolo

Lobby jako by z oka vypadlo desktopové verzi, takže se v něm veteráni neztratí. Máte tu opět expy, goldy a kredity, za které kupujete a vylepšujete tanky, které tentokrát Wargaming.net rozdělil na 3 národy, 10 tierů a 4 skupiny podle typu tanku. To je už pořádná variabilita a počet tanků se tak blíží stovce – nepochybně budou další přibývat.

Samotné tanky jsou zpracovány hezky. Jejich modely jsou dostatečně detailní, ale nějaké ty ústupky z PC verze samozřejmě musejí být. Rozhodně však hra není ošklivá, byť destrukci některých objektů by asi mohla řešit o něco lépe. Lampy se ještě hezky kácejí, ale třeba krabice prostě zmizí a zůstane po nich jen hromádka pilin.

Hra probíhá klasicky, online multiplayer mezi tanky podobných tierů, dva týmy po sedmi hráčích.

Konkurence?

Existuje. Fenomén World of Tanks si o přesun hry na tablety přímo říkal, takže dočasné mezery na trhu využily různé týmy k vytvoření své vlastní hry. Prvním skutečným konkurentem ale bude War Thunder, ostatně jako na počítačích. Ten se po PC a Playstationu 4 přesune jako „War Thunder mobile“ i na Android a iOS. Kdy to bude, nevíme, ovšem hra byla oznámena už před více než rokem, takže hádáme, že do konce roku tu bude aplikace pro obě platformy. Pak nastane to pravé peklo – War Thunder se bude samozřejmě od World of Tanks odlišovat. Vsadí opět na realističtější pocit ze simulace válečných strojů, nejprve se opět pustí do oblak (poté ale i na zem a na vodu) a hlavně znovu nabídne mnohem náročnější a kvalitnější grafickou stránku, která by mohla být výkonově optimalizována (v ideálním případě) na nový superchip NVIDIA Tegra K1.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru