World of Warships – vymodlená open beta

Poslední díl z multiplayerového akčního trojlístku na sebe nechával čekat až nezdravě dlouho. Je to již několik let, kdy jsme vám na stránkách MujSoubor.cz povídali o tom, že „do konce roku“ beta už poběží. Jenže vývoj se nakonec protáhl a otevřená beta dorazila k hráčům po celém světě až letos v létě. Stálo čekání za to?

S válečnými loděmi to není jednoduché. Letadla i tanky jsou „malé“ stroje, jejichž ovládání jedním člověkem není těžké si představit. U velkých vojenských plavidel je to však jinak. Bitvy byly vedeny i dlouhé hodiny či dny, děla pálila několik kilometrů daleko a manévry lodí byly těžkopádné a zdlouhavé. Přesto jde o námět tak lákavý, že na World of Warships čekala komunita vojenských simulátorů jako na smilování.

Naštěstí se Wargamingu povedlo zachovat zdání realističnosti (respektive uvěřitelnost) bojů těchto oceánských kolosů i při velmi akčních a nezdlouhavých herních bitvách. A to je vlastně vše, co je potřeba, protože rutinu zvládají ve Wargamingu s přehledem, poučeni dlouhou péčí o World of Tanks a World of Warplanes.

USA vs. Japonsko

Vymodelovat a do hry napasovat obří válečné lodě není lehké ani pro tak velké vývojářské studio jakým se Wargaming v poslední pětiletce stal, což tvůrci sami přiznali. Není tedy divu, že do začátku dostali hráči k dispozici pouze dva národy, naštěstí ty ve světových oceánech za druhé světové války nejaktivnější. Vybrat si tak můžete mezi loděmi označenými USS a IJN – v prvních snadno naleznete americké a v druhých asi trochu obtížněji japonské námořnictvo.

Není sporu o tom, že největším tahákem World of Warships, kdybychom tedy museli vybrat jednu třídu lodí, je top-tier battleship Yamato, nejmocnější bitevní loď druhé světové války, která by například v našich končinách známější Bismarck nejspíše v přímém souboji rozmetala na kousky. Ne že by Bismarck a Yamato nějakým zásadním způsobem do druhé světové války zasáhly, ale jsou to právě tyto obří ocelové koráby schopné potápět nepřátele na desítky kilometrů, co láká hráče nejvíc. Nepřidat tedy japonské námořnictvo s ikonou Yamato by byl neodpustitelný hřích, kterého se naštěstí ve Wargamingu nedopustili.

Podívejte se sami, jak se Yamato v rukou zkušeného hráče bez vážnějších potíží prokousává nepřátelským loďstvem:

Další národy budou následovat

USA a Japonsko ale nebyly jedinými státy, které vynikaly svou námořní flotilou. Němci a Britové rozhodně nemůžou zůstat stranou. Následovat by pak měl i Sovětský svaz, Itálie a další. Na závěr vám však znovu ukážeme Yamato, jak jí to sluší v akčnějších bitvách v 60 fps.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Značky

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru