Zajímavá fakta o War Thunder

Jako nadšenci do kvalitních her (obzvlášť s přívětivým free-to-play modelem) jsme uvítali uvolnění nové infografiky od společnosti Gaijin. Dozvíme se v ní, kolik hráčů vlastně War Thunder hraje, jaká jsou oblíbená i opomíjená letadla a mnoho dalšího.

Zpráva, dostupná zde, hovoří o tom, že s 303 pilotovatelnými letadly je War Thunder držitelem Guinnessova rekordu. Pro hráče to znamená obrovský výběr, ať už z mnoha národů, typů, nebo i jednotlivých modelů letadel. Číslo do budoucna samozřejmě ještě poroste, jasné plány na rozšíření osazenstva hangárů byly už dokonce představeny.

7 milionů hráčů

War Thunder se množstvím hráčů (zatím) nemůže věřit se super-stars free-to-play scény, jako je League of Legend, nebo World of Tanks. Sedm milionů je ale pořádné číslo, hlavně s přihlédnutím k tomu, že se konkurence v podobě Wargaming.net příliš nechlubí čísly u svého simulátoru World of Warplanes. Můžeme tedy předpokládat, že se War Thunder daří lépe, než přímému konkurentovi. Další metou je World of Tanks, což bude ale mnohem složitější oříšek, byť jsou tanky ve War Thunder (Ground Forces) a také společné bitvy letadel a tanků velmi zajímavým rozšířením původně pouze letadlového simulátoru War Thunder.

Nejvíce modelů letadel patří Sovětskému Svazu (91), nejméně pak Francii (2). Nejvíce letadel jsou stíhačky (239), nejméně bitevníky (23).

Nejoblíbenější letadlo, největší letadlo a jejich protějšci

Nejoblíbenějším letadlem ve War Thunder je sovětský I-16 TYPE 18, nejméně oblíbený je pak australský Wirraway. Největším rozpětím křídel se chlubí japonský G5N1 Shinzan (42,1 metrů), zatímco prckem WT je německý He.162A-2 Salamander (7,2 metrů). Německo získalo díky Hs.129B-3 i další titul, protože jde o vůbec nejsestřelovanější letadlo vůbec. Naopak japonský G8N1 Rezan se rozpláclý na zemi, nebo v oceánu objevil nejméněkrát.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Značky

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru