Mujsoubor.cz

Black Mesa

100 %

Legenda je zpátky! Half-Life vstal z mrtvých!

Název Black Mesa původně označoval tajné vládní zařízení, ve kterém byly ve hře Half-Life dělány pokusy s teleportací a vyvíjeli se zde vyspělé zbraňové systémy. Vše se však zvrtlo a otevřela se brána do světa Xen, ze kterého na Zemi začaly proudit davy šílených monster. Hra se stala ihned po vydání živou legendou a slavila neuvěřitelně obrovský úspěch. Jednak díky skvělému enginu, který umožnil tehdy nevídané herní možnosti a také díky skvělé grafice. Příběh byl neskutečnou kapitolou sám o sobě. Dlouhý, chytrý a napínavý příběh, který hráče zavedl na množství různých lokací, se stal vzorem či snem pro spoustu ostatních tvůrců a herních scénáristů.

Název zařízení byl vzat a použit jako název pro nové vydání této skvělé hry. Původně se měla jmenovat Half-Life: Source (díky tomu, že je postavena na dalším převratném enginu Source), ale hra nebyla dokončena. Na opuštěných základech však po osmi letech vyrostl gigant jménem Black Mesa.

 

Co je Black Mesa?

Black Mesa je kompletní předělávkou původní hry Half-Life. Vše bylo předěláno nebo kompletně nově vytvořeno, aby byl hráčům naservírován ještě lepší herní zážitek. Došlo tak ke kompletnímu redesignu prostředí, které se stalo prakticky nekonečným. Byla vylepšena umělá inteligence, nastaveny nové pohyby a chování postav a přepracovány dialogy. Zvuky byly vytvořeny kompletně nově spolu s namluvením postav. Zbraně až na výjimky vycházejí z původní verze, ale jsou samozřejmě opět vzhledově vylepšeny.

Celý projekt je nekomerční a jsou pod ním podepsáni pouze nadšenci. Verze je tudíž volně přístupná, bez možnosti byť dobrovolného příspěvku.

Zatím je dokončena hlavní část do teleportace na mimozemskou planetu Xen, ale i tak je tvůrci deklarováno alespoň osm hodin opravdu hutné a kvalitní zábavy. Zbytek bude dodán formou opravného balíku. Noví hráči si hru zamilují a ti staří budou nevěřícně sledovat již jízdu úvodním vláčkem a prohlížet si ty neskutečné detaily, kterými je hra vybavena. Souboj s tříhlavou saní je pak něco skutečně epického, co vám bez nadsázky vyrazí dech a ještě nadšeněji se budete cítit po kontaktu s Gargantuou. Tohle monstrózní stvoření děsilo hráče již v původní verzi…

 

Návod na instalaci hry

Hra je samostatně ke stažení a není pro její spuštění zapotřebí instalace původní hry (Half-Life), ani druhého dílu, který běží na potřebném Source enginu (Half-Life 2). Menší omezení je v podobě herního nástroje Steam, který je nutnou součásti vaší softwarové výbavy pro spuštění samotné hry. Steam si prosím stáhněte a nainstalujte.

Na Steamu je třeba si stáhnout a nainstalovat nástroj Source SDK Base 2007. Ten získáte tak, že kliknete na Knihovnu (Library) a zvolíte Nástroje (Tools). Otevře se velký výběr možných nástrojů – zvolte Source SDK Base 2007 a dvakrát na něj klikněte. Potvrďte instalaci a nechte ji dokončit (počítejte s tím, že stažení a instalace chvíli potrvá). Po dokončení aplikaci Steam zavřete. Nyní stáhněte všechny tři soubory umístěné v aplikaci Black Mesa v záložce verze (archiv .7z, spouštěcí soubor .exe a kontrolní součet .md5). Vše umístěte do složky C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\sourcemods\BMS (složku BMS je třeba vytvořit). 

Přejmenujte stažený archiv na BlackMesa.7z Následně stačí spustit exe soubor a hra započne svou instalaci (opět počítejte s tím, že vše chvíli potrvá). Ke konci instalace spusťte službu Steam a potvrďte dokončení instalace a spuštění hry. Nyní bude Black Mesa umístěna mezi ostatními hrami na vašem účtu (Knihovna). Samotný archiv BlackMesa.7z můžete smazat pro ušetření místa.

Black MesaPozor na výbojRaketomet dává pocit bezpečí

Hlavní funkce a vlastnosti:

 • Opravdu vydařené grafické zpracování
 • Skvělý příběh ještě mírně vylepšen
 • Výtečné ovládání
 • Vynikající soundtrack
 

Verze Black Mesa - 3.298,10 M

Black Mesa

Doporučujeme

Souhrnné informace

Licence: Zdarma
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.blackmesasource.com
Velikost souboru: 3.298,10 M
Operační systém: Windows XP/Vista/Vista 64bit/XP 64bit/7/7 64bit
Verze: Black Mesa
Počet stažení: 10682
Publikováno: 24.9.2012
Poslední aktualizace: 24.9.2012
Zařazeno v kategoriích: 3D hry, Akční hry, Plné hry, Steam hry

Značky

Podobné programy

Diskuse

kevin
kevin

Udělal jsem vše podle návodu přesně jak to tam máte ale ono pořád Could not find BlackMesa.7z -- did you download it?

17.12 15:56 reagovat

jirin
jirin

hele a nemuze bejt potiz v tom, ze se mi behem downloadu proces stahovani prerusuje, a ze tim padem archiv neni kompletni? hazi mi to stejnou chybu jak popisujou ostatni parani, totiz "BlackMesa.7z not downloaded. Did you download it?"

26.05 17:08 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
pokud stahujete přes Google Chrome, stačí kliknout na malou šipku u okénka stahování a zvolit Obnovit stahování: http://c2n.me/3LgULNO.png Úspěšně jsem tak celou BM dostahoval.

13.06 12:40 reagovat

volejnik
volejnik

Dobrý den, to samé jako všichni ostatní. NOT FOUND BlackMesa. Vyzkoušeno vše včetně re-instalace 7Zipu. Musí tam být někde ještě jeden zádrhel.Tolika lidem to hlasi stejný problem.

23.11 15:05 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
je možné, že s vydáním Early Access verze na Steamu, se autoři rozhodli, že již nadále nebudou podporovat původní verzi. Aktuálně je Black Messa na Steamu v akci za 8€ - doporučuji zakoupit a podpořit tak tvůrce v jejich práci:)

24.11 12:44 reagovat

Honza
Honza

Nejde mi nainstalovat... Mám archiv 7z (BlackMesa.7z) a instalační program opět nemůže najít tento archiv, ale všechno mám podle návodu udělané. Mám nainstalovaný nástroj Source SDK Base 2007, mám vše stažené a umístěné ve složce C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\sourcemods\BMS a stále nejde

05.07 19:34 reagovat

bella180
bella180

Ten návod na instalaci vůbec nefunguje... Zkoušela jsem to přesně podle návodu, složky pojmenované tak mají měli být a stejně mi to pořád ukazuje: Could not find BlackMesa.7z -- did you download it? Co s tím mám dělat ?????

16.05 16:07 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
návod funguje - přejmenovala jste archiv na BlackMesa.7z? Máte povolené zobrazování známých přípon? Pokud ne, tak při změně jména souboru stačí zadat BlackMesa a .7z se již nepřidává, jelikož si to systém uchovává sám.

20.05 11:15 reagovat

GameRowCZ
GameRowCZ

Dobrý den co mám délat když mi nefunguji textury pod vodou?(ponožím se a vidím pouze fijalovo černé čtverečky)

11.03 19:58 reagovat

Michal
Michal

Dobrý den nemůžu najít instalaci hry.Prosím pomůžete mi.

30.12 14:55 reagovat

Zdeněk
Zdeněk

Dobrý den, když spustím instalaci ukáže se mi toto. ( Could not find BlackMesa.7z-- did you download it?

05.08 10:09 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
věnujte prosím svoji pozornost poslednímu odstavci popisku hry, který detailně popisuje návod k instalaci hry.

05.08 10:19 reagovat

Zdeněk
Zdeněk

Nevím si s tím rady mám zapnutý ten setup a pořád tam mám jen - Could not find BlackMesa.7z -- did you download it? A zkoušel jsem to podle návodu znovu stejný výsledek.

05.08 10:41 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
máte vše ve složce BMS? Přejmenoval jste archiv na BlackMesa.7z?

06.08 12:01 reagovat

Ondra
Ondra

Ahoj prosím o radu. Když zapnu blackmesa.setup, tak jaky soubor tam mam rozkliknout? Když klikam na tu vytvořenou složku v sourcemod BMS , ta kmě to nejde.

18.06 16:01 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
vše máte přesně popsáno v informacích o hře - na konci textu.

19.06 11:01 reagovat

Uživatel
Uživatel

cc, hele já to udělal přesně podle návod zkoušel sem i reinstalovat ale vždycky když pustim black mesa setup tk to uzačne s instalací ale po chvíli to napíše not found BlackMesa.7z i když sem ten archiv na BlackMesa.7z přejmenoval Dik za radu

02.05 21:55 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
vytvořil jste zmíněnou složku BMS? Vložil jste do ní všechny potřebné soubory? Máte vypnutý Steam?

05.05 11:01 reagovat

Petr
Petr

Je to k ničemu! Stáhl jsem si to, ale v celém souboru jsem nenašel jedinou spouštěcí ikonu. Stáhl jsem si i ten Source SDK base 2007, ale hru jsem nespustil ani s ním, ani bez něho a ani s ničím jiným! Po asi 2 hodinách marných pokusů přijít na to, jak Black Mesa spustit, jsem vše odinstaloval, naházel ho koše a vymazal. Škoda.

04.11 13:31 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
prosím, věnujte svoji pozornost závěrečné části popisku hry - najdete zde podrobný návod pro instalaci. Bohužel se nejedná o klasický a snadný postup, ale pomocí návodu jej stoprocentně zvládnete. Kdyby problém přetrval, neváhejte se na nás opět obrátit.

05.11 13:15 reagovat

Barney
Barney

Dobrý den , vše jsem udelal podle navodu ale ve chvili když spustim setup tak mi to pise chybu nelze nalez soubor BlackMesa7.z stahli jste jej? co s tím ?

16.12 12:29 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
vložil jste soubor do výše popsaného adresáře? Přejmenoval jste soubor na dané jméno?

16.12 18:11 reagovat

Richard
Richard

To je Half-Life 1 ? normalni alebo vylepšeny nejako tie misie .. ja som ho mal z cd ale tam som nemal taku grafiku ani nejake take raketomety na vrtulnik a bolo to to iste . ja som tam mal 1 misiu rozdelenu na viac časti ale ta misia pokračovala ale bola ta hra velmi kratka tak či to ma viac misii sa chcem opitat .

07.09 13:29 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
jedná se o zatím nekompletní předělání hry HL1 od nezávislých vývojářů - celý projekt je volně ke stažení a jak je v popisu hry psáno, můžete se těšit na nové grafické zpracování, rozšíření map a mnoho dalšího při zachování původního příběhu.

09.09 09:58 reagovat

Martin
Martin

Jaké jsou hw požadavky?

26.03 19:03 reagovat

Patrik
Patrik (administrátor)

Dobrý den, minimální hardwarové požadavky jsou:
Operační systém: Windows XP, Vista, nebo 7.
Procesor: Pentium 4 - 3.0 GHz, nebo AMD procesor.
RAM: 1GB (1024 MB)
Grafická karta: Shader Model 2.0, ATI 9600, NVidia 6600 nebo lepší.
Zvuk: DirectX 8.1 kompatibilní.
HDD: alespoň 8 GB.

27.03 09:29 reagovat

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  3 a 2 2 3 4  :
 
Vzkaz:

Recenze

Daniel
gold stargold stargold stargold stargold star
Daniel
Pro
 • kvělá hra dobře se hraje.
Proti
 • super hra.

nejlepší hra na světě.

25.10 17:12

JIRKA
gold stargold stargold stargold stargold star
JIRKA
Pro
 • Hra má pěknou grafiku skvěle se hraje.Moc pěkna hra. :) :)
Proti
 • Jeste ten Xen ale jinak skvělí :).

Fakt super az na Xen :D.

7.1 20:40

VOCTAK
gold stargold stargold stargold stargold star
VOCTAK
Pro
 • HUSTA HRA
Proti
 • HUSTA HRA

HUSTA HRA

27.12 18:25

 
 
 
Black Mesa

Black Mesa

Pozor na výbojBlack Mesa

Pozor na výboj

Raketomet dává pocit bezpečíBlack Mesa

Raketomet dává pocit bezpečí

Skvělá grafikaBlack Mesa

Skvělá grafika

Začátek problémůBlack Mesa

Začátek problémů

 
 • Lukáš Kobylka

  kde je zástupce

  nenašel jsem zástupce nevíte jak hr otevřít podruhé Lukáš Kobylka 7.3.2015 Zobrazit odpovědi (1) Odpovědět
 • marty

  chyba adresy paměti

  dobrý den.chtěl bych se zeptat co znamená chyba:instrukce na adrese 0x14b92edd odkazovala na adresu paměti 0x114f1454.S pamětí nelze provést operaci:read.prosím chci vědět co se to děje tu hru jsem si oblíbil. marty 24.1.2014 Zobrazit odpovědi (1) Odpovědět
 • Johnny

  Jak instalovat hru?

  Dobrý den,
  prsím, jak mám nainstalovat hru Black Mesa? Zkouším to už dlouho a pořád mi to nejde... Díky moc za odpověď:-))
  Johnny 5.11.2013 Zobrazit odpovědi (2) Odpovědět
 • Matěj

  nemůžu najít archiv

  kde mám najít archiv který mám přejmenovat na BlackMesa.7z

  děkuju za odpověď
  Matěj 29.10.2017 Zobrazit odpovědi (0) Odpovědět
 • Martin

  Chyba při instalaci

  Dobrý den.Mám stejný problém jako již několik uživatelů a to chybu při instalaci:could not find BlackMesa.7z -- did you download it ? Postupoval jsem přesně podle návodu,zkoučel jsem spustit setup jako správce a pořád to samé.Nevíte kde jsem udělal chybu.Dekuji Martin 9.4.2016 Zobrazit odpovědi (1) Odpovědět
 • Rei

  Jak nainstalovat hru ?

  stáhl jsem Black mesa a mám rar soubor plný složek ale nevím jak to mám spustit Rei 3.1.2014 Zobrazit odpovědi (1) Odpovědět
 • Pepa

  Chyba při instalaci

  Zdravím, chtěl bych poradit s instalací hry. Postupoval jsem krok po kroku podle návodu, který uvádíte, pro stažení a instalaci. Při samotné instalaci hry, se mi proces zastaví a píše to tuto chybu:
  Failed to extract files. 7-Zip returned error code: 2
  Processing archive: BlackMesa.7z\steam.inf
  Error:Can not open file as archive
  Archives:29421
  Archvie Errors:29410
  Sub items Errors:7
  Failed to extract files. 7-Zip returned error code:2
  Prosím o radu co s tím. Postupoval jsem přesně podle pokynů
  Pepa 29.7.2014 Zobrazit odpovědi (1) Odpovědět
 • jakub

  soubor nenalezen

  při samotné instalaci mi instalátor hlásí :could not find BlackMesa.7z -- did you download it ?
  .I když jsem postupoval podle návodu a archiv 7z jsem prejmenoval na BlackMesa.7z a zkopíroval do daného adresáře.
  co s tím ?
  jakub 22.2.2016 Zobrazit odpovědi (2) Odpovědět
 • Fabiorek

  Problém se stažením

  Dobrý den,
  Mám takový problém, když stahuji první soubor, ten co má 3Gb, tak se mi to vždycky na 1sec zastaví a napíše to nějakou chybnou hlášku. Zkusil jsem změnit prohlížeč, ale bohužel beze změny. Prosím o radu, nebo vyřešení.
  Děkuji
  Fabiorek 8.9.2014 Zobrazit odpovědi (1) Odpovědět
 • Titan

  záložka "verze"

  Postupuji podle návodu. Stáhl jsem Steam a vše kolem něj jsem udělal.
  Teď bych měl stáhnout všechny tři soubory umístěné v aplikaci Black Mesa v záložce verze (archiv .7z, spouštěcí soubor .exe a kontrolní součet .md5).
  Vůbec nevím, kde mám tuto záložku "verze" najít.
  Titan 14.12.2014 Zobrazit odpovědi (1) Odpovědět

Položit otázku

Jméno:
Opište znaky opačně  2 2 e 0 f b  :
 
Nadpis:
Text:

MůjSoubor - Přidat aplikaci - Kontakt - Nahoru - RSS - Zjisti svou IP adresu - Redakce

Souhlasím Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. (Více informací o použití cookies.)