Foundation (Early Access)
10 %

Simulátor budování středověkého města

Únor roku 2019 přinesl do řad fanoušků stavačiek pozitivní titul Foundation od tvůrců Polymorph Games, kteří si ho postavili na vlastním enginu Hurricane. Ten jim dává volnost pracovat se stovkami pohybujících se postaviček plynule a ladně. Vývojáři si také potrpí i na věrnost středověkého života, který simulují ve více ohledech poměrně přesně. Zmíníme například stavění monumentů, cesty tvořeny přímo obyvateli města podle toho, kudy je to nejvýhodnější, management ekonomiky nebo vojska apod.

Pro lepší představu je dobré představit si hru Foundation jako mix žánrových titulů, například The Settlers, herní sérii Anno nebo nedávno vydaný Northgard. Předběžný přístup je zatím stav, v jakém se titul nachází, ale už nyní je plně hratelný a v nabídce je 35 typů budov, více než 20 druhů materiálu a stejně mnoho povolání pro poddané.

Součástí Foundation jsou i questy, při kterých se hráči snaží plnit požadavky nejvýše postavených pánů, boha, pokud jde o hlasy shora nebo se dohadují s obyvateli. Postavit se dají vojenské opevnění, trhy, kostely, katedrály, obyčejné domky, panská sídla, přístavní budovy atd. Zejména při monumentech si hráči užijí nekonečné možnosti a budovám budou moci dát všelijaké doplňky, věžičky, velikost nebo rozlohu. Hra je k dispozici na Steamu a nabízí také český překlad v podobě titulků vytvořených komunitou. Ta má zároveň volnou ruku při tvorbě módů, takže je možné očekávat zajímavé doplňky.

Minimální požadavky na PC:

CPU: 3 GHz Dual Core Processor
RAM: 4 GB
GPU: GTX 660 / R7 370 - 3 GB Video Memory
Další: DX 11, Win 7 (64-bit)

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Budování města
  • Středověk
  • Organická hratelnost
  • Questy
  • Volnost při tvorbě budov
  • Módy od komunity
  • Čeština

Informace o aplikaci

Licence: Placená
Autor: Polymorph Games
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://www.polymorph.games/
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: Early Access
Počet stažení: 545
Publikováno: 16.02.2019
Poslední aktualizace: 2019-02-16 12:30:18
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Simulátory | 3D hry | Steam hry | Strategie

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 0.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Majkl
Majkl

Hru jsem zakoupil v pátek na GOGu a bohužel musím konstatovat, že je nehratelná. Jakmile jsem se dostal na 49 vesničanů, hra se pomátla. Najednou začala hlásit, že 47 vesničanů nemá kde bydlet, ačkoliv před tím měli domů dostatek a plochu na nové též. Imigrace nových vesničanů klesla na nulu a tak nemá smysl budovat nové stavby, protože do nich nejsou dělníci. Ačkoliv hra z počátku vypadala dobře, skončila absolutním zklamáním.

27.01.20 00:34 reagovat

Poradna aplikace - Foundation

Nejčtenejší články

Nahoru