RTL Biathlon 2009 (2009)
60 %

Vyzkoušejte si biatlonový závod

Zimní běžecké sporty jsou čím dál tím víc oblíbené. Obzvláště biatlon se stal novodobým sportem číslo jedna. Kombinuje totiž klasické běžecké závodění s velmi zajímavými mezikoly ve střelbě na terč. Pokud jej rádi sledujete v televizi nebo přímo v místě závodu, určitě si jej o to více využijte jako herní simulátor. Hra je navíc vybavena velmi působivou grafickou stránkou, která jednoduše uchvátí.

Již základní menu hry napoví, že se jedná o kvalitní herní kousek, který hráči přinese několik hodin opravdové zábavy. Menu je přehledné, nabízí velmi zajímavé zpracování klikacích buttonů, pomocí kterých si hráč vybírá jednotlivé parametry. Výběr hráčů pak ocení především fanoušci německých sportovců. Ti jsou totiž jednotlivě vyobrazeni a lze tak hrát za známé tváře německého sportovního světa.  Po výběru postavy a závodu již začíná samotná hra.

Kamera se chová stejně jako při skutečných závodech, takže nejprve nabídne letecké záběry a postupně divákovi představí areál a nakonec se přesune mezi závodníky. Zde zachycuje rozcvičování a přípravu před samotným závodem, která je doprovázena jásotem diváků, kteří dávají hlasitě najevo svoji přítomnost.

Těsně před startem se pohled přepne na klasický pohled třetí osoby a hráč se tak může lépe zorientovat. Pohled lze přepínat a na výběr jsou tři různé pohledy, včetně vlastního, který působí velmi autenticky a hráč má pocit, že se závodu skutečně účastní. Pokud navíc přepnete pohled až ve sjezdové pasáži nebo nějakém náročnějším úseku, pohled vás velmi překvapí a vyžene adrenalin v krvi.

Samotnou kapitolou je pak střelba. Každé kolo hráč absolvuje střelbu. K dispozici je pět miniterčů, které je třeba zasáhnout. Nejprve je třeba zamířit, zadržet dech, dokončit míření a následně trefit terč. Není to nic snadného, protože vypětí při závodech je doopravdy velké a autoři na to pamatovali při vývoji střelecké části.

Ovládání je řešeno jednoduše několika klávesami a myší. Během celé hry má hráč k dispozici všechny potřebné údaje – pořadí, rychlost a čas. K tomu má okolo své postavy dva sloupce, které ukazují energii a momentální stav závodníka. Důležité je přepínat jednotlivé způsoby jízdy, jinak se jízda s kopce změní v horor.

RTL Biathlon 2009 je velmi podařený herní simulátor a skvělý zástupce sportovních her.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Výjimečné grafické zpracování
  • Povzbuzující řev diváků
  • Přehledné menu
  • Snadné ovládání
  • Střelba na terč
  • Možnost přepínání pohledů

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: RTL Games
Potřeba instalace: ano
Velikost souboru: 221,73 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 2009
Počet stažení: 9622
Publikováno: 20.10.2012
Poslední aktualizace: 2012-10-20 08:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Simulátory | Sportovní hry | Dema her | 3D hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Jitka Burantová
Jitka Burantová

Chtěla bych se zeptat kolik stojí hra biatlom2009.Děkuji Burantová

15.03.15 17:52 reagovat

Poradna aplikace - RTL Biathlon 2009

Doporučujeme

Nahoru