Castlevania (1990)
0 %

Upíři, nemrtví a jiná havěť

Castlevania je název velké herní série, jejíž počátky sahají až do roku 1986. Od té doby bylo společností Konami vytvořeno již dvacet tři různých dílů série, které jsou primárně určeny pro různé typy konzolí. Úplně první díl byl nejprve určen pro konzoli NES a po několika letech byl převeden i do verze pro PC.

První díl nese stejné označení jako celá herní sérieCastlevania. Hlavní hrdina, Simon Belmont se musí vypravit do hradu, aby opět zakročil proti řádění pekelných stvůr – duchů, upírů a jejich pánů. Simon je člen velmi prastarého rodu, který se stará o klid a mír. Každých sto let se totiž probouzí hrabě Dracula a je potřeba ho opět uložit ke stoletému spánku. O to se od nepaměti stará právě rodina Belmontů.  

Hráč tedy do výbavy dostane bič a vydá se na trestnou výpravu do temného hradu. Zde na něj čeká množství duchů, kteří k němu budou připlouvat v hojném množství, až nebude stíhat mrskat bičem. Z nepřátel padá několik různých věcí. Peníze, srdce, sub-zbraně a další vylepšení. Srdce slouží jako náboje do ostatních zbraní, které ale musí být získány odděleně a hráč může nést pouze jednu. Získaná vylepšení prodlužují bič nebo jej dělají lepším (řetěz místo kůže).

Na konci každé z šesti herních úrovní na hráče čeká silný a unikátní nepřítel. Porazit jej nebude tak snadné, jako se k němu dostat. Jedná se o mýtické nebo hororové postavy – Smrtka, Frankenstein, mumie a nakonec Dracula. Jakmile je jeho první verze poražena, přemění se do ještě mocnější. Jejím zabitím je hra ukončena.

Pro správný chod hry budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Průchod hradem
  • Likvidace upírů, duchů a monster
  • Vylepšování zbraní
  • Bič jako zbraň

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Konami
Domovská stránka: http://www.konami.com/officialsites/castlevania/
Velikost souboru: 0,30 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1990
Počet stažení: 903
Publikováno: 17.10.2012
Poslední aktualizace: 2012-10-17 10:48:35
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Arkády | Staré hry | Plné hry | Staré plošinovky

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Castlevania

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru