Eye of the Beholder (1)
100 %

Uvězněni v temném podzemí

Eye of the Beholder 1 je počáteční díl známé série dungeonovek, která se točí okolo města Waterdeep. V prvním dílu se celá skupinka ponoří do temnoty městského podzemí a vydá se na boj na život a na smrt s hrůznými příšerami, které jej obývají.

Hráč si nejprve vytvoří čtyřčlenný tým, se kterým se vydá za králem, který vyhlásil speciální nabídku. Štědře odmění toho nebo ty, kteří se vydají do městského podzemí, aby jej jednou provždy vyčistili od jeho nezvaných návštěvníků. Jakmile se skupinka odvážlivců dostala do podzemí, zapadla za nimi brána a aby toho nebylo málo, byla brána zasypána pořádnou vrstvou kamení. Začátek tedy neproběhl úplně dle jejich představ.

Ve hře samotné čeká na hráče dvanáct úrovní, které jej zavedou do různých částí podzemí a připraví mu setkání s mnoha různými druhy podzemních potvor. Každá tři kola přináší nové prostředí a novou sadu nepřátel. Hráč tak narazí na všudypřítomné kostlivce, koboldy, pijavice, šavlozubé žabáky se šavlemi v rukou a mnoho dalšího. Cestou lze samozřejmě najít množství předmětů, převážně zbraní. Jednotlivé postavy je možné vylepšovat, přidávat jim kouzla a podobně.

Jako jiné staré dungeonovky, i Eye of the Beholder je klasická tahová záležitost, kde se postupuje po jednotlivých čtverečcích, a při boji se volí různé útoky.

Kvalitu hry samozřejmě nelze srovnávat s kvalitou a provedením dnešních herních titulů, ale i přes nekvalitní zvuk a kostičkovou grafiku hra dokáže zabavit a opravdu vtáhnout do přízračného podzemí.

Pro správný chod hry Eye of the Beholder budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Zajímavý příběh
  • Klasická tahová dungeonovka
  • Vynikající hratelnost

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Strategic Simulations
Velikost souboru: 1,68 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1
Počet stažení: 791
Publikováno: 25.10.2012
Poslední aktualizace: 2012-10-25 08:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Adventury a RPG | Akční hry | Staré hry | Plné hry | Staré RPG hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Jozef Vančo
Jozef Vančo

Zdravim, pokušam sa odohrať EOB 1, avšak nemôžem sa dostať z LEVEL 1 do LEVEL2 pre kod symbolu. Pomôžete mi. Mam DosBox v W7pro na HP elitebook2540p Core i7, 8GBRAM. Ďakujem jozef

29.05.16 22:07 reagovat

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Eye of the Beholder

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru