Eye of the Beholder 2 (1991)
0 %

Druhý díl slavné dungeonovky

Eye of the Beholder 2 s podtitulem The Legend of Darkmoon hráče zavádí do známých lesů klasické dungeonovky. Darkmoon je temný hrad, okolo kterého se poslední dobou dějí divné věci. Proto archmage Blackstaff vyšle na výzvědy mladou elfskou dívku. Ta se ale nevrátí, což je nepříjemné.

Hra přímo navazuje na první díl a to jak po stránce příběhové, tak po stránce časové. Hrdinové prvního dílu jdou oslavit úspěch do místní hospody, když v tom dostanou zprávu o zmizení elfské průzkumnice od starého přítele. Neváhají tedy a vydávají se za ním, aby se dozvěděli více podrobností a mohli se ji vydat hledat. Po krátkém seznámení Blackstaff hráče teleportoval ke zmíněnému hradu. Čtveřice dobrodruhů nyní musí prozkoumat jak rozsáhlé katakomby, tak tři hradní věže – azurovou, stříbrnou a purpurovou. V poslední zmíněné pak dojde k finálovému souboji.

 Hráč si na začátku hry zvolí čtyři členy své družiny. Může si je buď vybrat – dvojice povolání a rasa, nebo může využít zkopírování postav z prvního dílu a hrát s nimi i v díle druhém. Co se týče ras, tak jsou na výběr Elf, Člověk, Trpaslík, Půlčík a další. Povolání jsou k dispozici tato: Bojovník, Čaroděj, Klerik, Zloděj a ještě několik jiných.

Oproti prvnímu dílu hra přináší zlepšení soubojového systému, kdy se nyní může hráč daleko více zapojit do jeho průběhu. Jako klasicky pak sbírá věci a zkušenosti, kterými vylepšuje jednotlivé postavy a skládá si tak neporazitelný tým, ve kterém má každý z jeho členů nezastupitelné místo.

Pro správný chod hry Eye of the Beholder 2 budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Pěkný příběh
  • Vylepšený soubojový systém, větší interakce ve hře
  • Špatná orientace

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Strategic Simulations
Velikost souboru: 1,84 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1991
Počet stažení: 725
Publikováno: 21.10.2012
Poslední aktualizace: 2012-10-21 07:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Adventury a RPG | Staré hry | Plné hry | Staré RPG hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Eye of the Beholder 2

Doporučujeme

Nahoru