Formula One Grand Prix (1991)
100 %

Závody formulí

Formula One Grand Prix je jedna z prvních her, která simuluje tolik oblíbené závody formulí. Hráč se totiž stává pilotem a ve hře je posazen za opravdové monoposty jednotlivých stájí. Barvy a loga sice zůstaly, ale nebylo možné použít názvy jezdců a stájí. Nebyla totiž uzavřena dohoda mezi výrobcem hry a Automobilovou federací FIA.

Hra je pozoruhodná především detailností, která byla na svou dobu velmi překvapující. Detaily se týkaly opravdu mnoha různých vlastností hry. Od možnosti editace jmen jezdců až po snížené ovládání formule při sjetých pneumatikách. Díky stáří hry již není grafika na nejlepší úrovni, ale i tak si hráč hru užije. Hlavně přímý pohled z kokpitu na trať je nezapomenutelný zážitek.

Pro správný chod hry Formula One Grand Prix budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Důraz na detail
  • Příjemné ovládání
  • Pohled pilota

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: MicroProse
Velikost souboru: 3,91 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1991
Počet stažení: 9965
Publikováno: 26.08.2012
Poslední aktualizace: 2012-08-26 09:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Simulátory | Sportovní hry | Staré hry | Závodní hry | Plné hry | 3D hry | Staré závodní a sportovní hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
zxretro

zxretro

21.04.2013

95 %

plusrealistika závodu cítíte rychlost dokonalá editace jmen i stájí perfektní nastavitelnost auta vyrovnanost aut (můžete jet s jakoukoli stájí) grafická přehlednost

pluschybí replaye nemožnost rozšíření tratí

Asi nejlepší simulátor, který existuje. Autor Geoff Crammond udělal vylepšenou verzi Grand Prix 4 (ale myslím, že není free). Líbí se mi především realistika závodu, jezdci dělají chyby podobné lidským chybám. Auta si můžete snadno nastavovat, aniž byste byli stájoví inženýři, jednoduše a jasně. Rychlost doslova cítíte, v zatáčkách cítíte, jestli vám to dokonale vyšlo nebo ne. Skvělé je, že můžete jet závod jakýmkoli vozem, není to jako v reálu (a jiných hrách f1), že jednom se 2-3 autama máte šanci na vítězství a všechny ostatní jsou do počtu. Jediné, co asi nejvíc chybí, jsou replaye, ale to je pochopitelné vzhledem k době vydání této hry.

Poradna aplikace - Formula One Grand Prix

Do poradny

formula-one-grand-prix: nefunkční zvuk

Ahoj, u téhle verze mi nejde vůbec zvuk. Jde to někomu?

zxretro 21.4.2013 Odpovědi (2) Odpovědět
Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru