Carrier Command: Gaea Mission (Gaea Mission)
0 %

Pokračování komplexní vojenské akční strategie

Carrier Command: Gaea Mission je dílo původní české vývojářské společnosti Bohemia Interactive. Mnozí z hráčů ji jistě velmi dobře znají, jelikož má na svědomí takové pecky jako Operace Flashpoint nebo nedávnou Armu 2. Carrier Command: Gaea Misson je remakem slavné Atari hry z roku 1988. Ve své době představoval Carrier Command vrchol herních vojenských simulátorů. Zároveň zde byla použita (jako u jedné z prvních her obdobného žánru) 3D modelace objektů. Původní verze tak po zásluze figurovala ve všech možných herních oceněních a byly jí udělovány velmi vysoké hodnotící známky (v průměru okolo 97%).

Carrier Command: Gaea Misson se snaží navázat na úspěchy svého vzoru. Alespoň částečně se mu to jistě daří. Hráči se tak dostává do rukou komplexní vojenská hra, která je na pomezí mezi first person a strategy game.

Hráč se ve hře stává velitelem letadlové bojové lodě - křižníku, který má za úkol dobývat ostrovy na planetě Taurus. Herní příběh je zasazen do daleké budoucnosti, kdy se dvě hlavní frakce United Earth Coalition a Asian Pacific Alliance potkávájí v ničivém konfliktu. Druhý jmenovaný díky předchozím vyhraným bitvám získal kontrolu nad Zemí.  

Ostrovy mají strategický význam – lze je využít buď pro těžbu potřebných surovin, na obranu vlastního území nebo na produkci potravin a dalších důležitých produktů. K dobývání ostrovů je určena již představená loď, která disponuje nejnovější technikou a její vybavení je nevídané.

Celkově se jedná o multifunkční plavidlo, které je určeno pro boj na vodě, ve vzduchu i na souši. To vše je možné díky speciální výbavě. V lodi je totiž zabudována celá řada další bojových vozidel a letounů, která jsou kdykoli připravena mateřskou loď opustit a vydat se do boje. K dispozici jsou bojová vznášedla (vrtulové stíhačky) – Manta – disponující několika různými zbraňovými systémy, malé bezpilotní vrtulníky, které jsou určeny pro průzkum a obojživelná vozidla – Walrus – s velkou střeleckou silou a neskutečnou hybností.

Loď je vybavena automatickou obranou v podobě dronů a protileteckých kulometů. Mimo to má ve výbavě útočná plazmová děla a pro útok na vzdálené cíle jsou k dispozici rakety dlouhého doletu.

Hráč při hře může ovládat celou loď a řídit tak postup operace, přičemž chování jednotlivých součástí lodi je čistě na počítači. Může však zároveň přepnout horní pohled na pohled vlastní osoby a ovládat tak samotnou stíhačku nebo bojové vozidlo.

Hra nabízí několik opravdu skvostných prvků – adrenalin nabudí úžasná orchestrální hudba, pohodlné ovládání a přepínání mezi pohledy se hráči dostane do krve hned. Grafika a jednotlivé herní objekty jsou na skvělé úrovni. Vše však ničí neschopná umělá inteligence, která se stará o zbytek Vaší letky nebo jízdy. Hra tím tak zbytečně, ale silně ztrácí na hratelnosti a celkový dojem je velmi zkažen. Ovšem i přes tento hrubý nedodělek se jedná o velmi zajímavý herní počin, který by si nikdo neměl nechat ujít.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Akční strategie
  • Vojenský simulátor
  • Možnost přepínání ovládáním celé armády a jednotlivého bojového vozidla
  • Skvělá hudba
  • Parádní grafika
  • Mizerná AI

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Bohemia Interactive
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.carriercommand.com
Velikost souboru: 1.607,16 M
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: Gaea Mission
Počet stažení: 1243
Publikováno: 26.10.2012
Poslední aktualizace: 2012-10-26 09:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Akční hry | Simulátory | Dema her | Strategie | 3D hry | Multiplayerové hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Carrier Command: Gaea Mission

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky
Nahoru