StarCraft 2: Wings of Liberty (2)
0 %

Akční realtimová strategie ze sci-fi prostředí

StarCraft jako hru téměř není potřeba představovat. Lidové rčení o ní říká, že se jedná o národní sport Jižní Korei. A ta má díky tomu jako jediná země na světě u svého národního sportu druhý díl a datadisk (nyní již několik). Její rozšíření, zvláště v asijských částech světa je přímo neuvěřitelné. Hráči jsou hře nesmírně oddáni a při množství času, který u ní dokáží strávit v kuse, si zahrávají s vlastním zdravím (nedostatek tekutin a stravy).

Starcraft 2: Wings of Liberty opět obsahuje tři základní národnosti. Na bojišti se tak potkávají Protossové, Terrani a Zergové. Protossové jsou velmi vyspělou rasou, která vládne mocnými psychickými schopnostmi. Zergové naopak vůbec nevyužívají technologie. Místo toho asimilují ostatní živočišné druhy a pomocí mutací tak získávají nejrůznější druhy vojáků a bytostí obecně. Poslední rasa – Terrané – jsou přímí potomci lidí, kteří byli nuceni opustit planetu Zemi. Jsou poměrně dobře technologicky vybaveni a jsou schopní bojovníci.

Základní hra a její kampaň je pak hrána za Terrany. Ovládat a hrát za jiné rasy je umožněno až v datadiscích, které se věnují ostatním dvěma rasám. Příběh hry je spojen s putováním a životem kapitána Jima Raynora. Ten se svými Jezdci brázdí mezigalaktické prostory a bere prakticky každou zakázku, jen aby si vydělal peníze. Zároveň je však stále velkým odpůrcem vlády a s Jezdci se proti ní postaví a bude bojovat a znepříjemňovat jí život.

StarCraft 2: Wings of Liberty je po mnoha stránkách skvělá hra. Ostatně už to, že je pod hrou podepsána společnost Blizzard, hovoří za mnohé. Úžasná grafika, skvělá ovladatelnost a velmi propracovaný příběh, to jsou známé atributy Blizzardu. Hra se navíc poučila z chyb prvního dílu, který i tak byl velmi úspěšný a díky tomu si získala velkou popularitu a vysoká pozitivní hodnocení. 

Minimální požadavky na PC:

CPU: Pentium IV nebo AMD 2.6 GHz
RAM: 1 GB
GPU: 128 MB videopaměti (GF 6600/ATI 9800 PRO)
HDD: 12 GB volného místa
Další: podpora DirectX 9.0c

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Úchvatné grafické zpracování
  • Skvělá ovladatelnost
  • Nelineární možnosti
  • Propracovaný a smysluplný příběh
  • Vysoké hodnocení kritiků

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Blizzard Entertainment
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://us.blizzard.com/en-us/games/sc2/
Velikost souboru: 1.654,57 M
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 2
Počet stažení: 5856
Publikováno: 18.11.2012
Poslední aktualizace: 2012-11-18 08:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Akční hry | Dema her | Strategie | 3D hry | Multiplayerové hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
mrož
mrož

to nikde není jednička?

20.01.13 16:18 reagovat

Poradna aplikace - StarCraft 2: Wings of Liberty

Nejčtenejší články

Nahoru