Fuel ()
100 %

Závodní hra v otevřeném světě

Fuel představuje jednu z mála závodních her, která hráče prakticky neomezuje v rozletu. K dispozici má totiž neuvěřitelnou závodní plochu, která je srovnatelná s velikostí těch největších států USA. Samozřejmostí je pak volný pohyb všude tam, kde to terén jen trošku dovoluje. Vzhledem k tomu, že je děj hry zasazen do postapokalyptického světa, prostoru pro závodění se najde více než dost. Navíc odpadají klasické problémy jako chodci nebo městská doprava.

Hráč si může vybírat z asi sedmdesátky různých vozidel, které jsou rozděleny do šesti kategorií. Na výběr jsou tak motorky, buggy, rychlá závodní auta, SUV, monster trucky nebo vznášedla a tahače. Na mapě je rozmístěno devatenáct stanovišť, kde je možné si vybrat z množství vozů a techniky. Ta může být během závodů vylepšována a upravována. Na počátku má hráč výběr velmi omezený, ale postupem v kariéře se mu otevírá čím dál větší množství vozů.

Jednotlivé druhy závodů jsou odlišeny jak systémem, tak vozy, ve kterých mohou být absolvovány. Start závodů je nutné najít ježděním po mapě. Pokud má hráč správný typ vozu, může se závodu zúčastnit. Na výběr jsou klasické závody Start – Cíl, ve kterých hráč buď soupeří s ostatními hráči, nebo se snaží porazit předem daný časový limit. Případně jsou závody pořádány na dlouhých tratích. Dále je možné se zúčastnit speciálního závodu „Seek n Destroy“, kdy je hráčovým úkol dostihnout určený počet závodníků do předem stanoveného limitu a vyřadit je ze hry dotykem ruky. Jiný styl hry je založen na stíhání letícího vrtulníku, kdy se hráč musí snažit co nejlépe kopírovat jeho let a v závěru být na místě přistání dříve než zmíněný vrtulník.

Celkově je pak hra postavena na palivu, jako nedostatkovém zboží, které hráč získává za vyhrané závody. Palivo zároveň slouží jako měna a hráč jím platí při koupi nových aut.

Po vítězství v závodu je možné mimo klasické odměny v podobě paliva získat ještě některé bonusy. Po výhře se ve vymezeném závodním prostoru objeví speciální vozy s namalovanými šipkami. Pokud je hráč do konce časového limitu dostihne a narazí do nich, získá nové možnosti v podobě otevření závodních tratí, nebo speciálních vozů, které ihned získá bez nutnosti jejich nákupu.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Obrovská herní mapa
  • Okolo sedmdesáti dostupných vozidel
  • Několik typů závodů
  • Palivo jako platidlo
  • Výborné ovládání
  • Skvělá grafika

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Asobo Studios
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.asobostudio.com/
Velikost souboru: 1073,74 MB
Operační systém: Win 2000 /Win XP /Win Vista /Win 7
Počet stažení: 4044
Publikováno: 06.11.2012
Poslední aktualizace: 2009-10-06 19:06:36
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Simulátory | Dema her | Závodní hry | 3D hry | Multiplayerové hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Fuel

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

446472 přečteno
Nahoru