Cinema 4D r13 (R13)
0 %

Animační, renderovací a 3D grafický program

Máme tu novinku od známého tvůrce Cinema 4D. Již dříve jsme vás seznámily s 3D grafickým programem Cinema 4D R11. Dnes tu máme jeho nástupce Cinema 4D R13. Říkáte si, jestli je mezi nimi rozdíl. Ano je, a to dost velký.

Hlavní změnou bylo SDK a na tom taky R13 staví. Přešla na fyzikálně korektní jednotky a to je u R13 to hlavní. Základními novinkami je určitě fyzikální engine podporující vše co Cinema 4D nabízí a je na něj napojená i vynikající fyzikální kamera. Animace postav je tu naprosto vynikající a jsou opravdu neuvěřitelně nativní. Dále tu najdeme deformátor simulující různé reálné situace, třeba sníh. Z maličkostí tu najdeme výborně přepracovaný shader pro cihly.

Změnou prošel samozřejmě i samotný vzhled. Proto se nedivte, když nebudete ze začátku moct najít některé vaše oblíbené funkce. Ovšem díky změně navigačního okna se stala orientace v prostředí rychlejší a tím pádem i samotná práce jako taková. Jsou tu i nové možnosti při práci s osami nebo perfektní přichytávání na jiné objekty. K dispozici jsou i zrychlené výběrové nástroje. To by na úvod tohoto 3D prográmku snad mělo stačit. Zbytek si musíte vyzkoušet sami.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Radikální změna fyziky
  • Skvělá animace postav
  • Změna vzhledu a rychlejší orientace v navigačním okně
  • Možnost klávesových zkratek
  • Uživatelsky přívětivé rozhraní

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: MAXON
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.cinema4d.cz
Velikost souboru: 2.003,39 M
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: R13
Počet stažení: 6431
Publikováno: 14.02.2012
Poslední aktualizace: 2012-02-14 11:08:19
Zařazeno v kategoriích: Grafika a fotografie | Grafické programy | 3D grafické programy

Ohodnoťte aplikaci!


Diskuze

Poradna aplikace - Cinema 4D r13

Nahoru