Mujsoubor.cz

Zaklínač

93 %

Velkolepé RPG na motivy oblíbené knihy

Na motivy úžasné knižní ságy Andrzeje Sapkowskeho byla vytvořena neméně oblíbená hra. Hráč se tak může podívat do prostředí, o kterém předtím pouze četl a snil. Prostředí plné nebezpečných monster, se kterými si poradí pouze speciálně trénovaní zaklínači. Lidé, kteří byli od mala vychováváni a geneticky měněni, aby se mohli stát bleskurychlými bojovníky.

Hra provází množstvím lokací, které byly popsány v knihách. Stejně tak se snaží držet psaného příběhu a pouze jej hráči předkládat v interaktivní podobě. Hráč tak s postavou Geralta z Rivie musí hned v první scéně hry pomoci dceři krále Foltesta. Ta se mění v šílenou Strigu, což je jedno z nejnebezpečnějších monster, se kterými se kdy Geralt může setkat. Když už si myslí, že se mu podařilo zbavit ji kletby, Striga na něj zaútočí. Díky tomu, že již byla v lidské podobě, Geralt útok nečeká a je vážně zraněn. Odtud se již vine spletitá cesta rivijského zaklínače.

Hráč má ve hře velkou volnost. Velmi často se pak musí rozhodovat mezi dvěma diametrálně odlišnými cestami. Díky tomu tak má velký vliv na dění v temerském království.

Vlastní hra pak může být zobrazena pod třemi různými pohledy. První je klasický pohled první osoby, další je propagovaný pohled třetí osoby a poslední variantou je něco mezi. Hráč tak jakoby pohlíží na svět zpoza Geraltova ramene.

Bojové scény, stejně jako celkové ovládání bojových schopností, je ve hře velmi dobře zpracováno. Dle knihy u sebe má každý zaklínač dva různé meče. Stejně tak je tomu i ve hře – první meč, železný, je vhodný pro souboje s nemagickými nepřáteli, nejčastěji lidmi. Stříbrný meč, chlouba každého zaklínače, je pak určen na souboje s různými příšerami a magickými bytostmi.

Nedílnou součástí celé hry je pak magie a alchymie. Zaklínač sice není plnohodnotný čaroděj a nedokáže se mu vyrovnat, ale základy magie musí ovládat. Primárně pak využívá kouzla pro ochranu vlastní osoby. Naopak alchymii se věnuje poměrně hluboce. Celá jeho bytost je na lektvarech založena. Lektvary zrychlují zaklínačovi reakce, zvětšují jeho výdrž a celkovou odolnost. Zároveň však částečně působí jako jed, což při špatném dávkování může znamenat i smrt.

Zaklínač je velmi podařená, graficky excelentně zpracovaná hra, která bude bavit hráče od začátku až do úplného konce.

ZaklínačPřebal české extended ediceNepřátele si hráč nevybírá

Hlavní funkce a vlastnosti:

  • Dle motivů slavné knihy
  • Stejné postavy, lokace a události jako v knize
  • Tři možné pohledy na hru
  • Nízké nároky na výkon PC
  • Skvělý bojový systém
  • Možnost komb, kouzel a lektvarů
  • Velké množství nejrůznějších questů
  • Nutnost dělat závažná rozhodnutí
 

Verze 1.0 - 2.112,18 M

Zaklínač

Doporučujeme

Souhrnné informace

Licence: Demo
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.thewitcher.com/the-witcher/1/
Velikost souboru: 2.112,18 M
Operační systém: Windows XP/Vista/Vista 64bit/XP 64bit/7/7 64bit
Verze: 1.0
Počet stažení: 12561
Publikováno: 11.9.2012
Poslední aktualizace: 11.9.2012
Zařazeno v kategoriích: 3D hry, Adventury a RPG, Dema her

Značky

Podobné programy

Diskuse

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  f e 8 e c e  :
 
Vzkaz:

Recenze

 
 
 
Zaklínač

Zaklínač

Přebal české extended ediceZaklínač

Přebal české extended edice

Nepřátele si hráč nevybíráZaklínač

Nepřátele si hráč nevybírá

MěstoZaklínač

Město

Herní inventářZaklínač

Herní inventář

 

Položit otázku

Jméno:
Opište znaky opačně  6 4 9 b c 6  :
 
Nadpis:
Text:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)