Zaklínač (1.0)
60 %

Velkolepé RPG na motivy oblíbené knihy

Na motivy úžasné knižní ságy Andrzeje Sapkowskeho byla vytvořena neméně oblíbená hra. Hráč se tak může podívat do prostředí, o kterém předtím pouze četl a snil. Prostředí plné nebezpečných monster, se kterými si poradí pouze speciálně trénovaní zaklínači. Lidé, kteří byli od mala vychováváni a geneticky měněni, aby se mohli stát bleskurychlými bojovníky.

Hra provází množstvím lokací, které byly popsány v knihách. Stejně tak se snaží držet psaného příběhu a pouze jej hráči předkládat v interaktivní podobě. Hráč tak s postavou Geralta z Rivie musí hned v první scéně hry pomoci dceři krále Foltesta. Ta se mění v šílenou Strigu, což je jedno z nejnebezpečnějších monster, se kterými se kdy Geralt může setkat. Když už si myslí, že se mu podařilo zbavit ji kletby, Striga na něj zaútočí. Díky tomu, že již byla v lidské podobě, Geralt útok nečeká a je vážně zraněn. Odtud se již vine spletitá cesta rivijského zaklínače.

Hráč má ve hře velkou volnost. Velmi často se pak musí rozhodovat mezi dvěma diametrálně odlišnými cestami. Díky tomu tak má velký vliv na dění v temerském království.

Vlastní hra pak může být zobrazena pod třemi různými pohledy. První je klasický pohled první osoby, další je propagovaný pohled třetí osoby a poslední variantou je něco mezi. Hráč tak jakoby pohlíží na svět zpoza Geraltova ramene.

Bojové scény, stejně jako celkové ovládání bojových schopností, je ve hře velmi dobře zpracováno. Dle knihy u sebe má každý zaklínač dva různé meče. Stejně tak je tomu i ve hře – první meč, železný, je vhodný pro souboje s nemagickými nepřáteli, nejčastěji lidmi. Stříbrný meč, chlouba každého zaklínače, je pak určen na souboje s různými příšerami a magickými bytostmi.

Nedílnou součástí celé hry je pak magie a alchymie. Zaklínač sice není plnohodnotný čaroděj a nedokáže se mu vyrovnat, ale základy magie musí ovládat. Primárně pak využívá kouzla pro ochranu vlastní osoby. Naopak alchymii se věnuje poměrně hluboce. Celá jeho bytost je na lektvarech založena. Lektvary zrychlují zaklínačovi reakce, zvětšují jeho výdrž a celkovou odolnost. Zároveň však částečně působí jako jed, což při špatném dávkování může znamenat i smrt.

Zaklínač je velmi podařená, graficky excelentně zpracovaná hra, která bude bavit hráče od začátku až do úplného konce.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Dle motivů slavné knihy
  • Stejné postavy, lokace a události jako v knize
  • Tři možné pohledy na hru
  • Nízké nároky na výkon PC
  • Skvělý bojový systém
  • Možnost komb, kouzel a lektvarů
  • Velké množství nejrůznějších questů
  • Nutnost dělat závažná rozhodnutí

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: CD Projekt RED
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.thewitcher.com/the-witcher/1/
Velikost souboru: 2.112,18 M
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 1.0
Počet stažení: 14225
Publikováno: 11.09.2012
Poslední aktualizace: 2012-09-11 13:03:31
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Adventury a RPG | Dema her | 3D hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Zaklínač

Do poradny

zaklinac: Zaklínač 3: Nelze spustit NG+

Ráda bych se zeptala na tadu ohledně NG+ u Zaklínače na PS. Stáhla jsem NG+ a normalně hru hrála. Potom, co jsem to dohrála jsem ještě chodila po světě atd. Když jsem ale chtěla hrát NG+ po druhé, nešlo mi načist zloženou pozici. Ať kliknu na kteroukoliv, píše mi to: ,,Na této pozici nebyla hra dokončena’’ ačkoliv byla. Vypadá to jakoby se mi neuložila jediná pozice z NG+. 
Diky za jakoukoliv pomoc!!

Leara3335 20.6.2018 Odpovědi (0) Odpovědět

zaklinac: Zaklínač 3 update error

Mám zaklínače na GOG a spustil se mi update 1.31 (A). Dojede to do konce a napíše installation failed disc access problem. Nevíte někdo co s tím?

Samir 7.8.2017 Odpovědi (1) Odpovědět

zaklinac: Zaklínač 3 nejde spustit

Vše mi normálně šlo, pár měsíců jsem si dal od Zaklínače pauzu a ted najednou nefunguje. Jdu na gog, najedu na zaklínače, kliknu na play, zelené tlačítko zšedne, nic se nestane a po chvilce zase zezelená. Opravdu netuším co s tím mám dělat.

Filip 3.5.2017 Odpovědi (2) Odpovědět

zaklinac: Chybí d3dx9_35.dlll

nelze spustit, chybí d3dx9_35.dlll
co s tím?

Asbscs 17.9.2014 Odpovědi (7) Odpovědět
Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru