Arma 2 (2.0)
90 %

Výborný vojenský simulátor

Arma 2 je dalším opravdu světovým herním kouskem, který mají na svědomí čeští vývojáři ze studia Bohemia Interactive. Jedná se o jejich druhý, opravdu velký mezinárodní titul. Tím prvním byla světoznámá Operace Flashpoint. Na Armu 2 následně navázali dalším vojenským skvostem v podobě Carrier Command: Gaea Mission.

Arma 2 představuje jeden z nejkomplexnějších a nejrealističtějších vojenských simulátorů. Hra je schopna velmi věrně simulovat různé vojenské a konfliktní situace, takže se stala simulátorem skutečných armádních profesionálů. Ti si tak na hře cvičí postupy, kterých se poté v reálných situacích drží, a které jim nebo jejich spolubojovníkům zachraňují životy během náročných operací.

Děj hry je zasazen do smyšlené východoevropské země jménem Černarus. Zde se rozhořel velmi ostrý ozbrojený konflikt mezi jednotlivými národními frakcemi. Vláda v zemi čelí problémům a nastolenou demokracii se snaží rozvrátit komunističtí rebelové. Ti získávají na síle a otevřenými vojenskými útoky získávají převahu nad oficiálními armádními silami. Jelikož se vše začíná vymykat kontrole a hrozí vypuknutí opravdové občanské války, byla na scénu povolána speciální jednotka Razor. Ta má svými operacemi připravit půdu pro příchod velkého množství US Marines, kteří se mají postarat o ukončení celého konfliktu.

Hráč se stává velícím družstva speciálů. Hra je snímána z pohledu třetí osoby vyjma situací, kdy hráč spustí zoom. Velmi důležitá je taktická spolupráce a vedení týmu. Umělá inteligence svěřených vojáků je na velmi vysoké úrovni a hratelnost se tak blíží skutečné vojenské operaci. Mimo samotného pěšího boje, který je hlavním prvkem celé hry, je možné se bojů zúčastnit v obrněném vozidle nebo letadle.

Hlavní důraz hry je kladen na napodobení skutečných podmínek. Pokud hráč splašeně běhá po mapě, je brzy zastřelen. Pokud při střelbě neleží nebo neklečí, nic netrefí. Velmi působivá je pasáž s nočním viděním. Hráč má za úkol zlikvidovat nepřátelské kulometné hnízdo a následně položit minu před projíždějící vozidlo. Po výbuchu hráč na chvíli vidí pouze jasné světlo, které jej oslepí. Stejně tak při vypnutí nočního vidění je na několik sekund kompletní tma, než se oči adaptují na jiné světelné podmínky.

Přes několik nepříjemnosti v podobě bugů je hra skutečně podařeným simulátorem, který vám nedá ani na chvíli vydechnout. Vtáhne vás natolik do děje, že si po chvíli nebudete jistí, zda jste skutečně uprostřed temného lesa se samopalem v rukou nebo jen hrajete další počítačovou hru.

Pro komfortní herní zážitek si ještě před spuštěním hry nainstalujte patch: Verze - doplňky.

 

Day Z

Day Z (Z jako Zombie) patří jistě mezi nejlepší módy do akčních her, které spatřily světlo herního světa během několika posledních let. Mód dodržuje kompletní filozofii originální hry Arma II, která je postavena na co nejvyšší míře reálnosti.

Hráč se dostává do obrovského otevřeného světa, který je plný ostatních hráčů, banditů a hlavně neuvěřitelného množství zombií. Úkol je více než jednoduchý – přežít. K dispozici máte vše, co najdete. Od různého harampádí, přes jídlo, které je stejně důležité jako samotné zbraně, až po různé speciality a unikátní předměty.

Na nic nečekejte a vrhněte se do boje – do boje o holé přežití. (Pro hraní je třeba mít nainstalovánu jak samotnou hru, tak její datadisk Operation Arrowhead.)

 

ACE

Jedná se o mód, který mění herní zpracování. Vyzkoušíte si realističtější hratelnost a hra bude díky pokročilému bitevnímu prostředí ještě autentičtější. Větší roli získávají také taktika a spolupráce. Získáte nové zbraně, včetně min, granátů, slzného plynu a dalších. Dokážete i další kousky jako tankovat palivo do letadel během letu.

Upravený je také let kulek, na které začne mít vliv vítr. K pomůckám snipera se proto musí přidat nástroj na měření rychlosti větru. Pro lepší stabilitu zaměřování si můžete zbraně opřít o různé objekty. Kromě výše zmíněného nabízí hra spoustu nových prvků, díky kterým se stane ještě atraktivnější a zábavnější.

Mód stáhnete zde.

 

Chesty Puller

Mladý mariňák je připraven jít ve stopách svých předků a bojovat za demokracii a svou vlast. Čeká na svou první akci, která se objeví prakticky okamžitě. Jeho jednotka je připravena napadnout a osvobodit Černarus od brutálního režimu a nastolit demokracii v jedné z bývalých sovětských republik.

V tomto módu si zahrajete zcela novou kampaň s několika misemi. Budete hodně taktizovat a hrát za více postav. Jedná se o rozšiřující mód, díky kterému se budete ještě víc bavit.

Mód stáhnete zde.

 

Operation Persian Hammer

Jde o další z doplňků pro hru Arma 2. Píše se rok 1988 a v Takistánu vládne zuřivý diktátor a generál Salem Yussef. Ten se rozhodl napadnout americkou ambasádu, se kterou následně Washington ztratil spojení. USA se rozhodlo jednat rychle a poslalo své jednotky do Kirstánu, země sousedící s Takistánem. Po několika dnech krutých bojů, které nenarušily rovnováhu sil, se americké velení rozhodlo jednat, a tak začala akce zvaná Operation Persian Hammer.

Americké speciální jednotky dostaly jasný úkol. Proniknout za nepřátelskou linii a zničit veškerou komunikaci. Tím by získali znatelnou výhodu a armáda by tak mohla zaútočit na spoustu klíčových míst. Ve stejnou chvíli se krutý diktátor rozhodne bombardovat americké spojence, a proto nesmíte na nic čekat. Dokážete porazit mocného generála?

Jde o rozšiřující mód, který přináší zcela novou kampaň.

Ke hraní tohoto módu budete potřebovat tyto addony.

Mód stahujte zde.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Skvělá grafika
  • Vynikající ovládání
  • Podařená AI – umělá inteligence
  • Množství zbraní
  • Reálná simulace bojů

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Bohemia Interactive Studio
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.arma2.com/
Velikost souboru: 3.050,65 M
Operační systém: Win XP /Win Vista
Verze: 2.0
Počet stažení: 14639
Publikováno: 28.10.2012
Poslední aktualizace: 2010-11-29 07:09:30
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Akční hry | Simulátory | Dema her | Strategie | 3D hry | Multiplayerové hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 5 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Erik

Erik
Nepříhlásený užívatel

31.01.2016

95 %

plusSkvělá střílečka!!!!!!!

plusNic proti

Skvělé 9/10

Vladimír

Vladimír
Nepříhlásený užívatel

16.01.2016

80 %

plusSkvělá Multiplayer střílečka!

plusGrafika - není zlá, ale není to dokonalé.

Skvělé ! 8/10

Poradna aplikace - Arma 2

Doporučujeme

Nahoru