Battlefield 1942 (1942)
100 %

Válečná hra z druhé světové války

Battlefield je světoznámá a zavedená herní značka. Série válečných her čítá přes deset titulů a nové neustále přicházejí. Mezi hráči jsou hry oblíbeny zejména pro vynikající multiplayer, který skýtá množství zábavy. Stejně jako vše musí mít svůj začátek, tak i válečná série Battlefield má ten svůj, který nese podtitul 1942. Lze jej rozdělit na dvě důležité součásti – singleplayer a multiplayer. Obě jsou plnohodnotné součásti hry a každá má své fanoušky.

Singleplayer je založen na historických událostech – bitvách druhé světové války. Mise je možné hrát jak za oblíbenější spojeneckou stranu, tak také za opačný válečný tábor. V nabídce jsou snad ty nejznámější souboje právě z WW2Tobruk, Stalingrad, El Alamein, Omaha beach, Kursk, Berlin, Guadalcanal a další. I když jsou jednotlivé mise věrny svým skutečným historickým vzorům po stránce logické (vylodění opravdu probíhá v Omaha Beach nikoli v Berlíně) a obrazové, tak zdaleka nelze hovořit o vojenském simulátoru. Vše je koncipováno s primárním cílem – bavit a neobtěžovat s náročným ovládáním. Ve výsledku se tak tank i stíhačka ovládá prakticky stejně. Jedná se však o velmi moudrý krok, který právě přispěl k tak masové oblíbenosti.

Další částí je multiplayer. Zde více než jinde hráč využije možnosti volby povolání. Ve hře jich je hned několik – sniper, inženýr, medic, voják a protitankový specialista. V singlu se jedná spíše o takový test. Hráč si může vyzkoušet, jak se za jednotlivá povolání hraje, ale v důsledku nemá volba až takový vliv. Při multiplayeru je důležité role správně rozhodit a teprve tehdy je možné si vychutnat pravé týmové hry, pro kterou byl Battlefield 1942 stvořen. Pokud navíc osazenstvo chápe význam svých rolí a dokáže skutečně dobře používat svých speciálních vlastností nebo vybavení, jedná se o herní koncert.

Jemně byla zmíněna přítomnost bojových vozidel ve hře. Ta jsou velmi důležitá, jelikož proti tanku obyčejný pěšák pořádně nic nezmůže. Daleko lépe je na tom inženýr nebo protitankový specialista, ale i ti by bez podpory těžké techniky velmi rychle skončili. Opravdová souhra a kombinace je přímo esenciální a při dostatečném počtu hráčů je něčím skvělým. 

Vyzkoušejte i ostatní Battlefield hry:

Battlefield 2 - paradoxně třetí herní titul
Battlefield Heroes - cartoonová stylovka
Battlefield Play4Free - nabušená free2play (play4free)

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Množství vozidel (džípy, tanky, obrněná vozidla, stíhačky)
  • Skvělý multiplayer
  • Snadné ovládání
  • Úžasný herní zážitek

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Digital Illusions
Potřeba instalace: ano
Velikost souboru: 1.159,55 M
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 1942
Počet stažení: 9834
Publikováno: 03.12.2012
Poslední aktualizace: 2012-12-03 05:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Akční hry | Dema her | 3D hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Battlefield 1942

Doporučujeme

Nahoru