Call of Duty: WWll (1.0)
100 %

Nejnovější pohled na druhou světovou válku od společnosti Sledgehammer Games

Call of Duty: WWll byl očekávaný titul tohoto roku pyšnící se vyjádřeními jako "návrat ke kořenům" nebo "nové definování zážitku z období druhé světové války". Popravdě ani jedno z toho se nepodařilo tak, jak se na tak obrovský herní počin s obrovským rozpočtem a pod taktovkou vývojářů ze Sledgehammer Games patří. Ale pojďme pěkně popořadě.

Hra hráčů zavede na nejznámější bojiště Evropy, kde tak nemůže chybět vylodění v Normandii, přechod Arden, operace Cobra, osvobození města Marigny nebo město Aachen. Hlavní postavou je desátník Daniels, americký voják, který brzy okusí hrůzy války. Zda je ale ve hře skutečně tak ponurá a hrozná, o tom by se dalo polemizovat. Až na několik mrazivých pasáží totiž tato válka působí spíše jako americký filmový trhák s nezničitelným hlavním hrdinou a množstvím momentů, kde si i ti najtolerantnejší hráči řeknou, že kaskadérské kousky jsou zde jednoduše přes čáru.

Umělá inteligence je až neskutečně tupá, a to na straně spojenců, jakož i nepřátel. I na nejvyšší obtížnosti se totiž stává, že vojáci se netriafajú, protivníci velmi rychle zemřou a jejich pohyby na bojišti jsou častokrát žalostné. Z trailerů efektně působící tankové souboje nebo ty letecké ve hře mají minimální prostor a když si k tomu připočteme i linearita kampaně a prakticky žádné motivace, proč si hru projít znovu, i na tomto poli zaostává CoD: WWll za očekáváním.

Kampaň hry má směšných 4-7 hodin podle toho, jakou náročnost hráči zvolí, takže za vysokou cenu se dostane minimální herní čas. Co na tom, když je hra graficky úchvatná a optimalizována, když je herní zážitek na jednu z nejočekávanějších válečných her pro rok 2017 daleko za očekáváním. Stejný počet hodin nabídnou jiné tituly za mnohem menší částku. Jak námitka může být usnesením multiplayer, který sice hru o něco vyzvedne, ale při tak obrovské značce, jakou CoD bezpochyby je, se délka kampaně jeví jako pořádný výsměch. Poslední herní tituly s tímto označením prostě nenabízejí to, co konkurence v podobě Battlefieldu.

Pokud tedy hráčům nestačí herní čas v singleplayeru (což tedy za ty peníze rozhodně nemůže), mohou se vyřádit v multiplayeru. Jestli upustíme od jakékoliv snahy tvůrců udělat realistickou hru, můžeme se online hraním bavit naplno.

Známé módy jako Team Deathmatch, Capture The Flag, Domination, FFA nebo Kill confirmed dávají množství možností, jak se zabavit. Mapky jsou nádherné, ale obecně malé a často i neoriginální. Konečně se ale zapracovalo na oživovací systému, takže se už nestane, že se hráči zrodí na bojišti v centru dění a bez možnosti zareagovat dostanou headshot apod. Celkově je v multiplayeru 5 herních tříd - pěchota, výsadkáři, podpora, odstřelovači a expediční sbor, přičemž mají všichni jiné schopnosti, zbraně a atributy (jeden je rychlejší, druhý zdrží více apod). Nechybí ani možnost vylepšovat zbraně.

Trošku ironicky při hře pak vyznívá fakt, že pro mnoho hráčů je tak stále největším lákadlem Nazi Zombie mód, oblíbená kooperace, kde se snaží ubránit co nejdéle nemrtvé pliage v německých uniformách.

Takže pro koho vlastně Call of Duty: WWll je? Rozhodně ne pro milovníky dlouhých kampaní. Rovněž si ji neužijí ani historický znalci nebo hráči zaměření na realističnost bojů. Lákadlem může být zmíněný Zombie mód nebo krásná grafika. V konečném hodnocení ale hra nikam značku neposouvá a přepadává základních herních mechanikách, které má konkurence vyladěné lépe. Je škoda, že v tak vděčné tématu, jakou 2. sv. válka bezpochyby je, došly vývojářům nápady. Hráči si hru možná užijí, ale bude to na krátce a rozhodně nejde o titul, který by čeřil hladiny žánru a stal se něčím, k čemu se hráči budou po dlouhé době rádi vracet.

Hlavní funkce a vlastnosti

 • Krásná grafika
 • Evropská bojiště
 • Většina hry je za Spojence
 • Žalostně krátká kampaň
 • Hrozná umělá inteligence i na nejvyšší náročnosti
 • Minimální čas v tankových bitvách...
 • ...jakož i ve vzduchu
 • Množství herních módů v multiplayeru
 • Vylepšování zbraní
 • Vyladěné oživování v centru bitev
 • Zombie mód je zpátky!

Informace o aplikaci

Licence: Placená
Autor: Sledgehammer Games, Raven Software
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://www.callofduty.com/wwii
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: 1.0
Počet stažení: 2392
Publikováno: 06.11.2017
Poslední aktualizace: 2017-11-06 19:36:31
Zařazeno v kategoriích: Strategie | Steam hry | Multiplayerové hry | 3D hry | Akční hry | Hry a zábava

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Call of Duty: WWll

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru