Deus Ex (Demo)
100 %

Klenot mezi akčními hrami se silným konspiračním příběhem

O hře Deus Ex toho bylo napsáno hodně. Dost možná nejlepší hra všech dob vyšla v roce 2000 a okamžitě uchvátila herní kritiky i náročnější hráče. Nejprve trochu k příběhu (bez spoilerů) – je rok 2052 a vy se ocitáte v kůži JC Dentona, nanotechnologií vylepšeného agenta mezinárodní protiteroristické organizace. Světem zmítá chaos a anarchie, lidé umírají na virus, proti němuž je tak málo vakcíny, že se stává nejdůležitější komoditou světa, s níž lze snadno ovládat celé státy. Příběh je striktně nelineární a zavede vás do New Yorku, Hongkongu, Paříže, do hlubin moře a dalších zajímavých lokací.

Hře hodně pomáhá, že jsou hrdina i všechny ostatní postavy plně namluvené. Atmosféra světu je zosobněním kyberpunku, čemuž odpovídá i hudební doprovod, který je jednoduše fenomenální a dává vzpomenout na díla takových hvězd, jako je Jean Michel Jarre, Depech Mode, nebo The Cure. Grafická stránka byla naopak i na svou dobu maximálně lehce nadprůměrná a po víc než dekádě od vydání rozhodně nijak zázračně neomládla.

Atmosféra, příběh, hudba – najdou se jistě i další hry s podobnými kvalitami, ale Deus Ex tady nekončí. Naopak, zdaleka nejvíce exceluje v samotné hratelnosti, která sice ctí pravidla běžných FPS her, ale rozvíjí je do dimenzí, kterým se předtím vyrovnal jen System Shock a po něm už nikdy nic, vlastní pokračování nevyjímaje. JC Denton má k dispozici mraky zbraní a jejich vylepšení, pro každou navíc různé druhy munice, nejrůznější granáty, miny a naopak i lékárničky, které může suplovat i jídlo. O paklíčích, propracovaném hackování a možnosti KAŽDÝ problém vyřešit přinejmenším 3 různými způsoby ani nemluvě. Zmínili jsme už RPG prvky? Za získané zkušenosti můžete svého agenta vylepšovat v mnoha disciplínách (střelba různými zbraněmi, boj na blízko, plavání, hackování, otevírání zámků,…) a nad to je tu ještě augmentace nanoimplantáty, které lze namontovat do každé části těla a její funkčnost tak vylepšit, nebo ji obohatit o novou schopnost (oči=vidění skrze zdi, nohy=rychlý sprint a delší skoky,…).

Kdo tuhle hru propásl, nechť si stáhne demo, které by svým rozsahem strčilo do kapsy půlku současné herní AAA produkce. Plná hra pak na GOGu stojí směšných 5 dolarů.

Čeština: Pro hru si můžete stáhnout i češtinu, který je umístěná zde. Jde o překlad od bratrů Dentonových, který je určen i pro verzi 1.014f.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Nelineární příběh a svoboda rozhodování
  • Nic není černobílé
  • Zajímavé charaktery
  • Smysluplná konspirace plná iluminátů a NWO
  • Fantasticky bohatá hratelnost
  • RPG prvky a nanoimplantáty
  • Elektronický soundtrack
  • Dlouhá herní doba a to i na svou dobu (30h+)
  • Vedlejší mise, které ale dávají smysl a budete je chtít splnit

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Ion Storm
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.deusex.com/
Velikost souboru: 146,22 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8
Verze: Demo
Počet stažení: 1445
Publikováno: 12.02.2013
Poslední aktualizace: 2013-02-12 09:37:20
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Adventury a RPG | Akční hry | Dema her | 3D hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Franta

Franta
Nepříhlásený užívatel

02.04.2014

95 %

plusPerfektní příběh Hudba Vylepšování, rpg, nápady

plusVubec nic

Tuto hru jsem již kdysi dohrál několikrát, vždy pokaždé jinak. Nešlo se od ní odtrhnout. Dlouhé hodiny nejlepšího hraní.

Martin

Martin
Nepříhlásený užívatel

12.02.2013

95 %

plusSuper příběh a hratelnost na mnoho hodin RPG prvky, augumentace a vylepšení zbraní Velká svoboda a možnost zvolit různé postupy k cíli Hudební doprovod Pistole vylepšená na max :)

plusGrafika by mohla byt o něco lepší

Nejlepší hra všech dob!

Poradna aplikace - Deus Ex

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

445701 přečteno
Nahoru