Mass Effect: Andromeda (1.0)
50 %

Sci-fi RPG jako pokračovatel známé herní série od BioWare

Mass Effect: Andromeda je posledním herním titulem z této fanoušky opěvované série, která roky stavěla na krásné zpracovaných lokalitách, propracovaném soubojový systém a zejména na příbězích, které chytili za srdce většinu hráčů. Tentokrát jsou hlavními postavami bratr a sestra Ryderovci, kteří se probudili po několik sto letech na palubě lodi, která má za úkol prozkoumat vzdálené planetární systémy a získat co nejvíce informací. Souhvězdí Andromeda je komplexní a jak výprava brzy zjistí, je plný nových ras, surovin apod.

Hra si od svého vydání už množstvím, zejména negativní kritiky, což je na hodně místech i zasloužené. Ne všichni však byli ke hře kritičtí a to nebude ani tento případ. I když došlo k výraznému odklonu od předchozích dílů a hodně se toho změnilo, Mass Effect: Andromeda působí uceleným dojmem a i když nejde o nejlepší hru v sérii, stále se více než vyplatí ji mít v knihovně.


BioWare se tentokrát méně zaměřilo na příběh, který hru proslavil. Linky jsou podstatně slabší, než tomu bylo v minulosti a častokrát máte pocit, že plníte mise jen proto, aby vývojáři natáhli čas hry. Postavy jsou mělčí a dialogy působí jako nucené zlo, které tam prostě musí být. Samozřejmě to je na každém, jak se k tomu postaví, ale hráči, kteří okusili minulé tituly si rozdíl v kvalitě dozajista všimnou.
Na čem ale BioWare určitě opět nešetřili, jsou lokality a soubojový systém. První jmenované opět nabízejí krásné zpracování a častokrát jsou ve hře "wow" momenty, kdy vám jednoduše padne čelist ze západu více sluncí na planetě, zpracování vegetace v horách a pod. Druhý zmíněný je soubojový systém, který je rovněž jedním z hlavních pozitiv hry. Nejen, že si můžete sami vylepšovat postavu a dávat jí body do různých schopností, ale možností je tak mnoho, že v boji můžete používat kopec zbraní, skillů a vůbec to nebude působit přehnaně. Během bojů vám společnost dělá dvojice pomocníků, kterých si na každou misi vyberete. Jejich inteligence není nejlepší (rozběhnou se sice za vámi, ale pokud mají v cestě překážku, neprojdou přes ni), ale na druhé straně se s nimi alespoň nenudíte. Na taktické plnění vašich rozkazů se ale nemůžete často spoléhat.

Systém craftování je přímo dokonalý. Na planetách sháníte suroviny a různé minerály, potřebujete nové technologie a sami si pak můžete navrhnout zbraň, dát její vlastní jméno a pod. Dobíjení nábojů probíhá pouze na určitých místech, proto si častokrát budete muset odběhnout ze souboje a porušit tak své krytí. Samotné krytí je rovněž výborně řešeno. Postava se automaticky vždy přikrčí za nejbližší předměty, přičemž může střílet z rohu na nepřátel. Ti jsou ve většině hry zastoupení rasou Kette, kteří ale působí velmi fádní a neoriginální.

Základ Mass Effect her tvořily i video scény, které rozvíjely příběh. Ty jsou zde i nyní a ve velmi hojném počtu, ale už horší je to z jejich zpracováním. Tentokrát bude vadit zejména mimika postav a jejich výrazy v obličeji, které jakoby tvůrci nechali na poslední chvíli a jsou častokrát dobugované. Samotný systém RPG je opět o něco lepší, než v předešlých dílech série. Tentokrát se nemusíte rozhodovat jen mezi dobrou a špatnou odpovědí, ale můžete si vybrat z několika možností, které nemusí být vysloveně černé nebo bílé a poskytnou vám tak větší variabilitu.

Mass Effect: Andromeda není špatnou hrou, jen si tvůrci mohli dát více záležet na celkovém dojmu a doladění některých, pro sérii zásadních vlastností. Za příběh, animace a neoriginálních nepřátel tentokrát mírně mínus, za dynamické souboje, krásné lokality, RPG systém a crafting velké plus.

Pro spuštění hry je třeba mít účet ve službě Origin.

Hlavní funkce a vlastnosti

 • Sourozenci Ryderovci
 • Dynamický soubojový systém
 • Krásné prostředí
 • Horší animace obličejů
 • Propracovaný RPG systém
 • Videa vyprávějící příběh
 • Výběr rozhodnutí a reakcí na dané situace
 • Plnění misí v systému Andromeda
 • Dobíjení nábojů jen na vytyčených lokalitách
 • Systém craftování a pojmenování vlastních zbraní
 • Absence poutavějších rozhovorů a dějových linek

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: BioWare
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://www.masseffect.com/
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: 1.0
Počet stažení: 1279
Publikováno: 11.08.2017
Poslední aktualizace: 2017-08-10 15:11:33
Zařazeno v kategoriích: Origin hry | Adventury a RPG | 3D hry | Akční hry | Hry a zábava

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 2.5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Mass Effect: Andromeda

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky
Nahoru