Shadow of the Tomb Raider (1.0)
100 %

Využijte džungli ve svůj prospěch a naplňte osud mladé vykrádačky hrobů

V roce 2013 začal reboot celé série Tomb Raider a letos dojel do zdárného konce s posledním dílem trilogie s názvem Shadow of the Tomb Raider. Nejznámější archeoložka Lara Croft prošla změnou k temnější stránce, což se projevuje zejména na rozhodování a mrtvém moři nepřátel, které po ní zůstává. Navíc se dopustila několika chyb vedoucích ke spuštění Mayské apokalypsy a do toho se jí do cesty opět postaví i známá zločinecká organizace Trinity. O zápletku je postaráno.

Děj se odehrává v nádherně a realisticky vytvořené peruánské džungli a je rozhodně nejpropracovanějším prostředím z trojice her. Příběhová linka je lineární s možností objevovat okolní svět jen v určitých místech. Znamená to, že hráči musí plnit předem dané cíle, ale někdy si mohou vyrazit na malou procházku a objevovat zákoutí krásného a velkého světa. Hrobky, krypty, vesničky tamních obyvatel nebo staré chrámy - všeho je dostatek. S místními obyvateli se dá pravidelně interagovat a získat od nich zajímavé informace o historii místa i o užitečných tipech na to, jak přežít. V těchto momentech se Lara musí nahodit do jejich tradičního oděvu, jinak nejsou domorodci velmi komunikativní.

Systém objevování hrobek a podzemních prostor zůstal prakticky nezměněn, i když tentokrát je více zaměřen na dovednosti hráčů, než na logické řešení hádanek a rébusů. Odměnou budou relikvie a starodávné předměty. To vše je ukryto v džungli žijící si vlastním životem. Nádherně zpracovaná flóra, dynamická fauna a do toho starobylé chrámy, zříceniny a pohřebiště dávají hráčům možnost kochat se všude, kam přijdou.

Lara využívá prakticky totožné zbraně s předchozími díly, takže se hráči chopí útočných pušek, pistolí, brokovnic, ale také nejoblíbenějšího a tichého luku. Kromě nich je možné investovat body do několika linek vývojového stromu - Rychlost a Síla, Výdrž pod vodou, Orientace v džungli nebo vylepšené Stopování zvířat. Po cestě sbírá Croft rostlinky, loví zvířata a nachází nejrůznější předměty, které pak může použít ke craftění užitečných věcí jako šípy, bandáže apod. Výroba není nijak složitá a lze ji praktikovat přímo během pochodu. Občasní obchodníci zase poskytnou prostor pro vyjednávání a pořízení si lepšího vybavení.

Soubojový systém zůstal podobný svým předchůdcům s menšími, ale o to lépe zpracovanými novinkami. První je používání háku z korun stromů, čímž si hráči přitáhnou nepřátele a mohou je zavěsit za nohy přesně tak, jak to dělal (a stále dělá) Predátor. Další inovací je možnost používání bláta jako maskování v džungli. Plavání se rovněž dočkalo většího prostoru a hráči si ho užijí podstatně více než v minulosti. Celkově je ale soubojů méně než v předešlých částech. Důraz je kladen na stealth přístup, ale pokud dojde k otevřené přestřelce, nic se neděje a dá se přes ni dostat. Grafická stránka je nádherná, zvuk působí věrohodně a hráči mají pocit, že jsou přímo v džungli obklopeni celým zástupem živočichů a zvuků. Trošku vtipně působí Larin úsměv v situacích, kdy má být smutná, když umírá apod. Tento maličký glitch ale, pravděpodobně, tvůrci rychle odstraní.

Minimální požadavky na PC:

CPU: i3-3220 INTEL nebo AMD ekvivalent
RAM: 8 GB
GPU: Nvidia GTX 660/GTX 1050 / AMD Radeon HD 7770
HDD: 40 GB volného místa
Další: DX 11, Win 7 64-bit

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Temné zakončení trilogie
  • Nádherně zpracovaná džungle
  • Kobky, hrobky, chrámy...
  • Craftenie předmětů
  • Vývojový strom schopností
  • Stealth přístup i otevřená akce
  • Lovení zvěře
  • Konečně plnohodnotné potápění

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Eidos-Montréal, Crystal Dynamics, Nixxes software
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://tombraider.square-enix-games.com/en-us
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: 1.0
Počet stažení: 1386
Publikováno: 14.09.2018
Poslední aktualizace: 2018-09-14 13:55:59
Zařazeno v kategoriích: Steam hry | 3D hry | Akční hry | Hry a zábava

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Shadow of the Tomb Raider

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru