Mass Effect 2 (2)
0 %

Akční RPG z vesmírného prostředí

Mass Effect 2 je pokračováním pilotního dílu Mass Effect 1 a zároveň obrovským herním úspěchem. Hra obdržela mnohá ocenění a vysoké známky jak od kritiků tak herních fanoušků značí, že se jedná o skutečný herní skvost.

Příběh hry je zasazen do 22. století. Velitel John Shepard je řídícím důstojníkem hvězdné lodi Normandy a je s ní na speciálním úkolu v galaxii Mléčná dráha. Během běžného přeletu je však loď napadena neznámým plavidlem a postupně zničena. Během evakuace se podaří většinu posádky dostat do bezpečí v záchranných modulech. Velké procento posádky ovšem zahynulo již během samotného útoku. Velitel Shepard pak, díky špatnému těsnění obleku, umírá během evakuace na udušení. Jeho tělo je gravitací staženo na blízkou planetu. Tam je nalezen členy organizace Cerberos a oživen. Nyní začíná Shepardův hlavní příběh.

Hráč si ihned po začátku musí zajistit společníky, aby mohl bojovat proti šílené skupině polorobotů. Ti vyhlazují lidskou populaci po celé galaxii. Společnými silami pak celá skupina bojuje proti velké přesile a rozplétá zamotaný příběh. Výsledkem jsou znepokojující a překvapivé zprávy.

Ovládání hry je velmi netradiční – ve hře jsou totiž zahrnuty jak prvky klasické FPS, tak zároveň věci typické pro RPG. Hráči je hra interpretována z pohledu třetí osoby. Ale zároveň je zachován klasický boj a střelba. Typickou akcí je využívání překážek pro ochranu postavy. Boj je sice aplikován v reálném čase, ale může být kdykoli přerušen a postavy mohou obdržet speciální příkazy.

Za úspěchy během soubojů je hráč odměňován zkušenostmi. Při dosažení určité úrovně pak může vylepšit všechny své postavy. Vylepšení následně mohou výrazně ovlivnit příští souboje.

Velkou zajímavostí celé hry je možnost směrování příběhu. Hráč se na několika místech může rozhodnout a volit úplně odlišné řešení situace, které vede ke změně celého příběhu.

Grafika i samotné ovládání postav je na úžasné úrovni. Hra si tak zaslouží oprávněný obdiv svých fanoušků i nezávislých pozorovatelů. 

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Skvělá grafika
  • Propracovaný příběh a možnost měnit jej
  • Povedené ovládání postav
  • Délka hry je nadstandartní

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Bioware
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://masseffect.bioware.com/me2/
Velikost souboru: 2.009,81 M
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 2
Počet stažení: 2356
Publikováno: 18.09.2012
Poslední aktualizace: 2012-09-18 11:33:47
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Akční hry | Dema her | 3D hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Mass Effect 2

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky
Nahoru