Opera One (100.0.4796.0)
0 %

Nový zážitek z procházení webu díky umělé inteligenci

Opera vydala early access verzi ke zcela propracovanému prohlížeči, který plánuje uvést na trh pro všechny platformy později letos. Nazývá se Opera One a byl navržen tak, aby měl čistší vzhled se spoustou volného prostoru pro budoucí generativní funkce umělé inteligence a rozšíření v postranním panelu a adresním řádku. Opera tvrdí, že implementovala nový vícevláknový kompozitní systém a své nové principy modulárního designu prohlížeče, aby umožnila novou dávku funkcí, mezi něž patří to, co nazývá "ostrůvky karet" (tab islands).

Prohlížeč má schopnost automaticky a intuitivně seskupovat webové stránky, které uživatelé otevírají, na základě jejich obsahu. Například všechny stránky s menu a podrobnostmi o restauracích otevře v jednom ostrově a všechny karty s dokumenty Google v jiném. Cílem je snížit nepřehlednost a usnadnit přecházení mezi úkoly, ať už pracovními nebo osobními. Opera zřejmě provedla průzkum a zjistila, že uživatelé jsou zahlceni množstvím karet, které mají, a že by si přáli, aby jejich prohlížeče mohli dělat víc za ně. Toto je odpověď Opery problém, který možná máte i vy.

Přestože byl prohlížeč navržen s možností samostatného vytváření ostrovů karet, uživatelé mohou stránky seskupovat i ručně. Mohou přetahovat karty mezi ostrovy nebo vytvořit nový ostrov stisknutím tlačítka CTRL nebo Command a klepnutím na webové stránky, které chtějí seskupit, a potom kliknout pravým tlačítkem myši na možnost "vytvořit ostrov karet". Opera považuje ostrovy karet za první projev své strategie modulárního designu s jasně rozlišitelnými okraji ostrovů a barevnými nuancemi, takže bychom pravděpodobně mohli očekávat další podobně navržené funkce.

Kromě ostrovů karet se Opera One standardně dodává s povolenými funkcemi ChatGPT, ChatSonic a AI Prompts. Společnost již dříve představila integraci bočního panelu pro chatboty AI, což uživatelům umožňuje rychle je spustit v samostatném okně v rámci prohlížeče. Funkce AI Prompts mezitím navrhuje různé způsoby, jak mohou lidé chatboty použít k transformaci textu na stránce, například přeměnit kus textu na dialog z telenovely nebo z něj extrahovat informace k vytvoření kvízových otázek.

Prohlížeč je zatím v režimu developer preview, což se ale v průběhu letošního roku změní na plnohodnotný prohlížeč. Opera One by měla časem zcela nahradit Operu, čímž se tato norská společnost pokouší značku oživit a reaguje jak na trendy s umělou inteligencí, tak i požadavky uživatelů.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Nový prohlížeč s umělou inteligencí
  • Doposud neviděný zážitek z procházení
  • Karty spojené podle tématu
  • Automaticky vyhodnotí obsah a sloučí do jednoho „ostrůvku“
  • Implementované chatboty
  • Nádherný a uhlazený design
  • Plně nahradí původní Operu

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: OPERA NORWAY
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://www.opera.com/one
Velikost souboru: 3,31 MB
Operační systém: Win 7 /Win 8 /Win 10 /Win 11
Verze: 100.0.4796.0
Počet stažení: 29
Publikováno: 01.07.2023
Poslední aktualizace: 2023-05-14 21:13:15
Zařazeno v kategoriích: Internetové prohlížeče | Prohlížení internetu | Internet a sítě

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Opera One

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru