Apache OpenOffice (4.1.7)
60 %

Kompletní sada kancelářských aplikací

Sada souborů OpenOffice je bezplatná alternativa kancelářských aplikací MS Office. Slouží pro psaní textových dokumentů (nahrazuje Word), využívání tabulkových výpočtů (Excel), tvorbu prezentací (PoverPoint), práci s databázovými systémy (Access) atd.

OpenOffice je dostupný ve stovkách jazyků a dostupný pro operační systémy Windows, Linux, Mac OS X a další. Kromě klasického ukládání a otevírání souborů navíc umožňuje i ukládání a čtení ve formátech klasického MS Office, čímž je zaručena případná kompatibilita obou sad programů. Programy nabízejí kvalitní možnost propojení, takže můžete jednotlivé součásti programů (tabulky, grafy, vzorce, obrázky apod.) využívat napříč aplikacemi.

Součásti Open Office:

Writer – Textový procesor Writer je určen k vytváření jednoduchých textových dokumentů. Text je možno stylovat, doplňovat obrázky, vkládat do něj tabulky, apod. Podporovaná je i kontrola pravopisu v celé řadě jazyků včetně češtiny. Ukládat můžete soubor pod klasickou příponou ODT nebo dalších formátech, jako je RTF, PDF, DOC nebo HTML.

Calc – Calc je tabulkový procesor, který se svým prostředím i funkcemi plně vyrovná svému vzoru MS Excel. Kromě jednoduchých výpočetních operací tak lze využít počítání s funkcemi, kreslení grafů i jednodušší databázové operace.

Math – Aplikace Math slouží k vytváření složitějších vzorů, které lze využít v dalších součástech OpenOffice. Dále je určena k řešení rovnic a dalších matematických úkonů.

Impress – K vytváření prezentací slouží v OpenOffice nástroj Impress, díky kterému můžete vytvářet rychle a jednoduše působivé prezentace s celou řadou vizuálních i zvukových efektů.

Draw – Vektorový editor Draw je připraven pro práci s vektorovou grafikou. Kromě klasických funkcí zde najdete podporu práce s vrstvami.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • široké využití při běžných kancelářských činnostech
  • podpora formátů MS Office
  • česká lokalizace
  • bezproblémové propojení jednotlivých součástí
  • podpora formátu ODF v EU

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: OpenOffice.org
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.openoffice.cz/
Velikost souboru: 129,51 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: 4.1.7
Počet stažení: 35395
Publikováno: 11.01.2012
Poslední aktualizace: 2019-11-05 11:07:08
Zařazeno v kategoriích: Podnikání a domácnost | Kancelářské programy | Textové editory | Ostatní | Kancelářské balíky

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Jarmila Juřičková
Jarmila Juřičková

Používám program delší dobu, ale v poslední době mám problém s otevřením napsaného dokumentu.Juřičková

27.06.16 19:56 reagovat

Anonym
Anonym

Na začátku minulého školního roku jsem si koupil notebook. Nedávno mi začal selhávat se všemi programy Microsoft s tím, že "nelze spustit" + něco anglicky. Google mi odpověděl reinstalací čehosi, ale jelikož jsem program potřeboval IHNED, nešlo jinak a snažil jsem se sehnat to samé. Sehnal jsem, ale v angl., takže znova. Bingo, ale v trial verzi. A teď najdu toto. Pecka! A zjišťuji, že to neopravuje gramatické chyby a nic?! Ani to nepodtrhne třeba: "ahdshda". Tak na to jsem koukal. Nic se nedělo ani potom, co jsem klikl na takové to "odfajvkované" Ačko. Netuším... Moc mě to neoslovilo a zrovna tuto funkci by člověk hodně ocenil!

14.05.13 19:22 reagovat

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Apache OpenOffice

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny

openoffice: vložení foto do souboru .odt

Při importu fotografií do souboru .odt se foto vždy nastaví tak, že delší strana je vodorovně a kratší svisle přestože ve formátu .jpg je zobrazována správně. Open Office nemá možnost vložený obrázek otočit o 90 st. Dá se s tímto problémem něco udělat? Děkuji za odpověď.

Jan 22.8.2017 Odpovědi (1) Odpovědět

openoffice: Úprava textu

Dobrý den, dokáže Apache otevřít a upravovat soubory vytvořené v Microsoftu? A pokud vytvořím a naformátuji text (prezentaci) v Apache, zůstane formátování stejné i při otevření ve Word (Power Point)? Díky za odpověď.

Lucka 14.1.2015 Odpovědi (1) Odpovědět

openoffice: Jak nastavit jako jazyk češtinu

Dobrý den, jak můžu nastavit jako jazyk češtinu?

Stanley 18.8.2013 Odpovědi (2) Odpovědět

openoffice: Nastavení kontroly pravopisu

Dobrý den, jak nastavím kontrolu pravopisu v OpenOffice?

Milča 9.7.2012 Odpovědi (3) Odpovědět
Zobrazit všechny otázky
Nahoru