Chess 2012 (2012.6)
60 %

Výborné české šachy

Chess 2012 jsou výborné šachy, které má na svědomí Filip Höfer – bývalý student Fakulty informatiky Masarykovy university. Šachy jsou neustále aktualizovány a autor klade velký důraz na přání hráčů. Pokud tedy hráč přijde s návrhem vylepšení, které je vhodné a realizovatelné, autor jej přidá do příštího vydání.

Šachy jsou jak v češtině, tak v angličtině. Grafické zpracování je velmi podařené a přehledné. Freeware verze hráči přináší velmi nadstandartní funkcionalitu, která pokrývá všechny možné požadavky.

Během hry je graficky animován pohyb figurek a zároveň zůstává označen poslední tah. Při výběru figurky jsou zobrazena všechna možná pole, kterých v daném tahu může dosáhnout. Hra obsahuje šest různých úrovní. Samozřejmostí je nápověda a kompletní pravidla této královské hry. 

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Velmi příjemné grafické prostředí
  • Vynikající umělá inteligence
  • Grafické znázornění tahu
  • Naznačení dosahu vybrané figurky

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Filip Höfer
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.filiphofer.net/
Velikost souboru: 31,97 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 2012.6
Počet stažení: 10068
Publikováno: 17.10.2012
Poslední aktualizace: 2012-10-17 08:00:00
Zařazeno v kategoriích: Plné hry | Logické hry | Hry a zábava

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 5 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
stinkas

stinkas
Nepříhlásený užívatel

09.11.2017

25 %

plusMožnost zvolit obtížnost hry od začátečníka po velmi zkušeného hráče ("expert").

plusNENÍ TO FREEWARE, JE TO OBYČEJNÉ DEMO BEZ ČASOVÉHO OMEZENÍ, bez možnosti ukládat hry a všech dalších, jediná funkce je zkusit si zahrát šachy, nelze nastavit hodiny atd.

Je to DEMO se všemi funkcemi nepřístupnými.

zxretro

zxretro

07.04.2013

65 %

plusdobrá ovladatelnost pro průměrné hráče, tj. pro většinu lidí rychlost tahů

pluspasivita hry malá obtížnost nestandardní zápis tahů

Rozhodně bych hru nevydával za FREEWARE, neboť řada funkcí je dostupná teprve po zaplacení. Jsou to bohužel především zásadní funkce ULOŽIT, OTEVŘÍT, větší obtížnost, časování atd. Pokud jde o zpracování, není to špatné, hra je příjemně ovladatelná a graficky ujde. Pokud jde však o hru samotnou, jde většinou o nezajímavou, nudnou hru. Šachy jsou strašně pasivní, v podstatě jen eliminují špatné tahy a za cenu nejmenšího zla něco udělají. Úroveň hry rovněž neodpovídá realitě. Obtížnost "šachista vyšší třídy" neporazí ani IS Chess na ZX Spectru na level 6, což je hra stará přes 30 let a běží na 3,5 MHz. Šachy na Amize Sargon 3 zdrtí na 15s/tah hravě obtížnost "vicemistr". Myslím, že šachy by mohly být víc propracované a dotažené hlavně po herní stránce, promýšlení tahů atd., tohle je taková základní verze nicneříkající hry, navíc bez placených funkcí v podstatě málo platná...

Poradna aplikace - Chess 2012

Nahoru