Shogi (1.3.0)
0 %

Varianta tradiční japonské hry

Shogi, nebo plným názvem Cubic Shogi je úpravou tradiční japonské deskové hry. Ta se v základu velmi podobá evropským šachům, ale liší se jak v základním principu, tak i vzhledově. Figurky nejsou modelované, nýbrž se jedná o klasické krychle s několika obrázky, které představují jednotlivé figury. Pokud je na horní – viditelné – stěně hrací krychle pěšec, jedná se o figuru pěšce apod.

Klasické šachy taktéž nedisponují možností měnit pěšáka v generála (výjimečná figura). U každého hráče tato možnost přichází při dosažení 7. a 8. nebo 1. a 2. řady. Figurka se změní také v rámci „zásobníku“, kam putují vyřazené figury. Ty je možno využít místo klasického tahu figurou. V případě, že je hráč na tahu, může si zvolit, zda učiní tah některou z postavených figur, nebo využije možnosti doplnění některé kostky přímo na hrací plochu a to na libovolné místo (pěšák má jisté omezení).

Hra končí klasicky – výhrou, prohrou nebo remízou

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Zajímavá úprava japonské hry
  • 3D kostky
  • Japonské šachy

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Vladimír Pribylinec
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.cubiccheckers.com
Velikost souboru: 1,46 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 1.3.0
Počet stažení: 1088
Publikováno: 17.12.2012
Poslední aktualizace: 2013-10-07 09:14:48
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Logické hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Vladimir Pribylinec
Vladimir Pribylinec

Na domovské stránce http://www.cubiccheckers.com je dostupná nejnovější verze Cubic shogi s názvem Euroshogi. Má zdokonalená pravidla (kromě jiného eliminaci 4 pěšců v zásobníku na začátku hry) a silnější umělou inteligenci. Partie mají podobný charakter jako klasické japonské šachy.

02.11.14 13:45 reagovat

Poradna aplikace - Shogi

Doporučujeme

Nahoru