15 nejlepších dětských her pro mobil a tablet

Tablety už nejsou hračkou jen pro dospělé a mládež. Čím dál častěji je v rukou třímají i děti, které sotva umějí (nebo neumějí) číst. Díky jednoduchosti ovládání, které mnohdy nevyžaduje ani žádnou velkou koordinaci, nebo jemnou motoriku, se hry na tablety dětem hrají dobře. 15 takových jsme vybrali, abychom vám je představili blíže.

Where's My Water?

Swampy, sympatický aligátor, se rád koupe, jenže se mu nedostává vody. Právě vaším úkolem bude mu vodu zajistit, což je zpočátku velmi jednoduché, ale později začne přituhovat, velmi postupně, aby si na zvyšující se obtížnost zvykly i děti, které se tak zábavnou formu procvičí v logickém myšlení a plánování. Nejde totiž jenom o dodání vody do Swampyho sprchy, ale také o sbírání bonusových kachniček. Záleží tedy jen na dětech, jestli si vyberou snadnější cestu, nebo zda se budou cítit i na sbírání bonusů.

Pou

Pou je modernějším pojetím fenoménu Tamagoči, proti kterému nabízí hlavně hezčí zpracování a více možností. Staráte se v něm o svého Poua, což není ani pes, ani kočka, ani kůň, ani jednorožec, ale prostě Pou. Brzy si ho zamilujete a budete se o něj starat, krmit ho, hrát si s ním, kupovat mu oblečení… Je toho moc, co od vás bude chtít a ještě víc vám toho dá – zábavu, radost i dobrého kamaráda.

Subway Surfers

Hra Subway Surfers není příliš výchovná, ale děti baví a to je nejdůležitější. V roli přistihnutého sprejera musíte utíkat, skákat po vlacích a sbírat při tom mince. K mládí ale rošťárny patří a v Subway Surfers si děti procvičí rychlé reakce jako nikde jinde.

Talking Tom Cat

Zvířecích kamarádů jsou plné obchody s aplikacemi, ale Talking Tom je z nich nejšikovnější. Zopakuje po vás, svým vysokým kočičím hláskem, vše, co mu povíte a kromě toho zvládá i celou řadu dalších věcí – nesníst ptáčka, být terčem vtípků proradného psa a být středem zástupu podobných veselých příhod.

My Horse

Ideální hrou pro dívky, které chtějí vlastního koně, je My Horse. O své vyvolené zvíře se staráte po všech stránkách a dokonce můžete mít celou stáj plnou koňů, zeber a dokonce i jednorožců. Své lichokopytníky musíte krmit, mýt, hřebelcovat, ale i cvičit a odměňovat cukříky a podobnými dobrotami.

Candy Crush Saga

Nejsladší hra na světě baví kluky, holky i dospělé. Jde vlastně o převlečený bejeweled, nebo jakoukoliv jinou hru „spoj tři“, ale mnohem promakanější. Ať už graficky, zvukově, nebo herní náplní, ve které se to jen hemží efektními bonusy a prvky, které výrazně obohacují jinak rutinní postup v odbourávání barevných kamenů (zde sladkostí).

Despicable Me

Film „Já, Padouch“ si získal srdce dětí po celém světě, a tak je jenom přirozené, že podle něj vznikla řada her. Na mobilních telefonech a tabletech jde hlavně o klasickou runner hru (stejný žánr jako Subway Surfers), ve které v roli slavných žlutých poskoků sbíráte banány, skáčete a vyhýbáte se rozmanitým pastem. Jak už je u těchto her zvykem, nemohou chybět ani bonusy, nebo nové oblečky pro vaše hrdiny.

Turbo Racing League

Turbo je oblíbený filmový šnek, který se rozhodl pro velmi nešnečí povolání, závody. I Turbo Racing league je tedy hra čistě závodní, v níž budete muset všem ukázat, kdo je ten nejrychlejší šnek na světě.

Littlest Pet Shop

Připravte se na zběsilý útok roztomilosti. V Littlest Pet Shop se budete starat o rostoucí počet neuvěřitelně roztomilých zvířátek, kterých je ve hře přes 150. Pro zvířátka dokonce stavíte i celé městečko a můžete navštěvovat městečka i svých přátel.

My Little Pony

Hra podle neuvěřitelně populárního dětského seriálu My Little Pony vám dává šanci vytvořit vlastní si vlastní Ponyville, ve které budete mít spoustu poníků a přátel. Aby vás to nepřestalo jen tak bavit, tak můžete hrát i různé minihry, například létací, nebo sbírání jablek.

My Boo

Nejen jménem připomíná Boo svůj předobraz Pou. Opět se staráte o zvířátko velmi pochybného původu, které krmíte, myjete a také rozveselujete. Hra obsahuje i celou řadu miniher, které jsou velmi povedené a obstály by i samostatně. Booa můžete i různě oblékat, stejně jako lze dekorovat i místnosti, ve kterých se pohybujete.

My Dolphin Show

Delfíni jsou jedněmi z nejinteligentnějších a nejkrásnějších savců na světě. Jejich schopnost učit se různým trikům z nich dělá hvězdy představení v mořských světech po celé zeměkouli. Jednoho takového šikovného delfína můžete ovládat díky hře My Dolhin Show, ve které musíte předvádět akrobatické prvky, které uvedou do varu vaše publikum.

Sýrový svět

Vynikajících dětských her není nikdy dost a Sýrový svět od českých Alda Games je jednou z těch vůbec nejpoctivějších. Budete v ní řešit různé logické úkoly, aby se myší rodinka dostala k sýru, který by zahnal její rostoucí hlad. V krásně kreslené grafice se můžete těšit na desítky levelů s různými překážkami, které musíte spolu s myšákem vyřešit.

Home Sheep Home

Nejznámější ovečka světa, Shaun, zažívá v Home Sheep Home velké dobrodružství, ve kterém musí společně se svými společníky dokončit 20 různorodých levelů. Základem hry je spolupráce, protože jedna ovečka skáče vysoko, druhá se všude vejde a třetí je zase velká a silná. Každá z nich je přitom nepostradatelná a budete se mezi nimi muset často přepínat. Hra disponuje naprosto fantastickou kreslenou grafikou, kvůli které si ji děti okamžitě zamilují.

Minecraft

Ano, i Minecraft lze hrát na mobilech a tabletech a i Minecraft je hrou milovanou dětmi. Pravda, spíše těmi trochu staršími, ale přesto by byla škoda ho svým dětem neukázat. Vždyť tolik místa pro kreativitu jinde nenajdou! Pocket Edition Minecraftu se neustále zlepšuje, aby se pokud možno vyrovnala své počítačové verzi, ale to není nic snadného. Hráči se ale i zde budou cítit jako doma, protože většina funkcí z PC a konzolí je součástí i Pocket Edition.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 7 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

869569 přečteno

Pixwords nápověda 3. díl

227454 přečteno

Doporučujeme

Nahoru