5 nejlepších přehrávačů online televizí

 

Představte si, jak jedete na dovolenou nebo jen tak vlakem či autobusem, a táhnete sebou televizi. Do baťohu se vám asi nevejde a v kufru se na ní moc nepodíváte. Ovšem v dnešní době má většina z vás notebook nebo netbook. A právě pro vás je tenhle článek. Představíme si v něm celkem pět přehrávačů, které vám jistě zpříjemní vaše volné chvilky. Navíc vám nabídnou mnohem širší vysílání než televize. Kanály z celého světa čekají, než si je vy pustíte!  

E-radio Manager

První se nám tu představí aplikace z dílny Davida Koláře. Umožní vám poslech něco přes 100 rádiových stanic. Mezi nimi najdete ty nejznámější české i slovenské stanice. Pro zhlédnutí televize je tu zastoupeno více než 30 kanálu zahrnující jak české, tak i slovenské stanice. Možnosti přehrávače vás jistě potěší.

Pojďme si jich pár představit. Kanály je zde možno filtrovat podle žánru a k těm oblíbeným jde navíc přiřadit hvězdička pro jejich hodnocení. Program podporuje ID3v1 tag, což je nástroj zobrazující informace o interpretovy. Hlavní výhoda ale je, že se zobrazené informace dají uživatelem měnit přímo v přehrávači. Na své si přijdou i uživatelé, kteří chtějí sledovat televizi třeba při práci.

Program podporuje přehrání videa v malém okně, a pokud posloucháte jen rádio, tak ho stačí jen schovat do systémové lišty vedle hodin.

Shrnutí: Pokud si stáhnete E-radio Manager, jistě nebudete zklamáni. Představuje plnohodnotný multimediální přehrávač pro sledování oblíbených stanic, ať rádiových nebo televizních.

GE3K TV

Krásné na téhle aplikaci je to, že je zdarma. Ano je volně dostupný a každý si ho zvládne stáhnout. Je to další z rodiny přehrávačů online vysílání. Tentokrát vám nabídne více než 90 televizních kanálů z celého světa. Sice tu chybí možnost poslechu rádia, ale to je jen mírná absence vyvážená kvalitním připojením a jednoduchým ovládáním.

Co se týče stanic, tak ty jsou rozděleny do kategorií, které zahrnují zprávy, sport, vzdělávání, hudbu a mnoho dalších. Pro lepší orientaci ve stanicích, si často sledované kanály můžete přidat do oblíbených. Přehrávání vide je kvalitní a nechybí ani klasické ovládací prvky.

Shrnutí: Jednoduchý a přehledný klient pro přehrání televizních stanic. Nabízí kvalitní vzhled a spousty ovládacích prvků.

 MyInternetTV

Netřeba připomínat že je tu další přehrávač online televizí. V jednoduchosti je krása a tím se náš další program řídí. Nabídka stanic je opravdu široká. Je seřazena podle zemí a to v abecedním pořadí. Takže tu najdete kanály ze zemí od Albánie až po Zimbabwe. Samozřejmostí je i tvorba vlastního seznamu stanic.

Program dále nabízí vyhledávač stanic, kde stačí zadat název a najde vám ho. Velkou výhodou je i přístup k webovým kamerám. Díky tomu si snadno zjistíte jaké je třeba počasí v dané zemi. Dále tu je podpora přehrání na celou obrazovku a informace o datových přenosech. Škoda je, že MyInternetTV není zdarma, a proto zde najdete jen trial verzi.

Shrnutí: V placené verzi je naprosto skvělý. Trial ale nijak nezaostává, co se týče funkcí. Proto doporučuji, pokud se rádi díváte na zahraniční kanály.

SopCast

Vývojáři ze SopCast si pro nás připravili velice kvalitní přehrávač. Slouží pro sledování streamovaných nahrávek vašich oblíbených televizních stanic. Pro lepší a kvalitní přenos dat využívá technologii P2P. Navíc má velice jednoduchou instalaci, což ocení zajisté méně zkušení uživatelé. Po spuštění se vás to zeptá na přihlášení. Nelekejte se, a pokud se nechcete registrovat, stačí se přihlásit pomocí přednastaveného anonymního účtu.

V nabídce na vás čeká 5 záložek, první obsahuje pouze reklamu od výrobce. V druhé, a ta vás bude zajímat, najdete přehled kanálů. Jsou seřazeny podle žánru i podle zemí. Fungují jako rozbalovací nabídka, což je činní přehlednými. Další záložky nejsou až tak důležité. Jenom připomenu záložku MyServer, kde můžete streamovat video pro ostatní na síti. Poslední záložka je nápověda a často kladené otázky.

Shrnutí: Kvalitní a uživatelsky přívětivý přehrávač. Nabídne vám spoustu možností, od přehrání televizní stanice až po nahrání vašeho vlastního videa. Navíc je zcela zdarma.

Free Online TV

Poslední z programů co vám dnes představíme je z produkce NetGate. Licence je freeware, což znamená, že je plně zdarma. A i přesto má hodně co nabídnout. Hlavní věc je ale, že vám umožní sledování televize bez TV karty. Stačí, když máte stabilní internetové připojení. Navíc vám nabídne krom tuzemských a zahraničních stanic i sledování videa na YouTube.

V rozhraní programu je i na to speciální záložka. Kanály jsou tu seřazeny abecedně. A jejich spuštění probíhá v externím přehrávači. To znamená, že pokud máte nainstalovaný třeba VLC player, video se v něm otevře. Výhoda této funkce je, že můžete navíc využít vlastnosti přehrávače. Samozřejmostí je i třídění položek podle zadaných kritérií a rozsáhle možnosti v nastavení.

Shrnutí: Velice výkonná a přehledná aplikace, pro zobrazení internetového vysílání. Nabízí širokou škálu nastavení a velmi výhodnou funkci přehrání v externím playeru.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 8 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Doporučujeme

Nahoru