Jak změřit rychlost internetu

Od dob, kdy naše internety létaly kdesi mezi 0-7kB za vteřinu, už uplynulo moře času. Pomalu se dostáváme do situace, kdy maximální rychlost internetu překonává potřeby drtivé většiny uživatelů. Přesto chceme vědět, jestli je náš internet opravdu tak rychlý, jak proklamuje provozovatel. Hlavně, když nefunguje přesně podle našich představ. Náš článek vám nabídne kupu možností, jak si rychlost připojení změřit, a to i na mobilních telefonech a podobných zařízeních.

Programy ke stažení

Vybrali jsme pro program, který ke změření rychlosti dostačují více než bohatě. Nabízí i další funkce, o kterých si něco málo povíme níže.

SpeedConnect Connection Tester

  1. Stáhněte si program ZDE
  2. Nainstalujte program
  3. Spusťte program ikonou na ploše
  4. Klikněte na Run New Test
  5. Jak vidíte, tento program používá k monitorování rychlosti skutečné soubory ze skutečných serverů, takže uvidíte, jak rychle stahujete v reálných podmínkách.

Můžete si dokonce vybrat i jakýkoliv jiný soubor z jiného serveru – stačí překopírovat jeho URL do řádku vedle tlačítka pro spuštění testu a test spustit. Kromě samotné rychlosti stahování vidíte i graf průběhu, tedy i konkrétní rychlosti a procentuální zastoupení takto rychlého stahování, ze kterých se se vytvořila rychlost průměrná.

Aplikace pro Android a iOS

O něco zajímavější a zapeklitější je situace okolo rychlosti mobilního internetu. Česká republika v tomto ohledu za nejvyspělejšími zeměmi trochu zaostává a měření má smysl nejen u každého operátora, ale i na každém místě, kde nám o rychlost připojení jde. Proto doporučujeme stáhnout aplikaci DSL.cz, která vám poskytne nejenom měření rychlosti stahování i nahrávání, ale i mapu pokrytí různými technologiemi mobilního internetu.

  1. Stáhněte si aplikaci ZDE
  2. Nainstalujte si ji na mobilní zařízení
  3. Spusťte aplikaci
  4. Klikněte na červené tlačítko START

Použitím aplikace navíc pomáháte budovat mapu mobilního internetu České republiky, která je dostupná na stránce DSL.cz.

Online měření

Zdaleka nejoblíbenější metodou měření rychlosti internetu je jednoduché kliknutí na jedno tlačítko na internetu. Bez stahování, bez instalace, bez starostí. Tento způsob vám budeme nabízet i my na portálu MůjSoubor.cz. Prozatím můžete využít jednu z metod výše, nebo online měření např. na www.dsl.cz.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Doporučujeme

Nahoru