Apex Legends novým králem battle royale her?

Svět battle royale her se rozrostl o dalšího zástupce. Titul Apex Legends od Electronic Arts se okamžitě po vydání zapsal do herní historie a jeho úspěch neustále narůstá. Mysleli jste si, že PUBG a hlavně Fortnite společně ovládli trh a pro dalšího velkého zástupce BR her již není místo? Tak to jste na omylu a čísla z prvního víkendu i celého týdne jsou toho jasným důkazem. Nevěříte?

25 milionů stažení za týden

Hru Apex Legends si za první týden stáhlo přes 25 milionů hráčů. Suma je neuvěřitelná hned z několika důvodů. Titul se vzal prakticky odnikud. Chyběla dlouhodobá propagace, velké marketingové čáry apod. Jistě, EA na věc šla chytře cestou Twitch streamerů, ale to dnes dělá každý vydavatel podobně zacíleného titulu. A přesto získala 25 milionů hráčů za týden (2 miliony hráčů hrajících v jednu chvíli). Fortnite, který byl dlouho považován za nezadržitelnou kometu, získal „pouhých“ 10 milionů a to až za dva týdny. V neposlední řadě pak proto, že titul přichází s velkým zpožděním oproti výše zmíněným favoritům a to například i ve vztahu k módu Blackout ze série Call of Duty, který vyšel v rámci druhé vlny BR titulů.

Apex Legends screenshot

Proč je o Apex Legends takový zájem?

Prvním logickým důvodem je fakt, že jde o free to play titul. Jednoduše si hru můžete stáhnout zdarma a hrát bez jakéhokoli omezení. V rámci mikrotransakcí samozřejmě můžete získat nové skiny a taktéž výrazně uspíšit zpřístupnění hrdinů Caustic a Mirage, ale nejde o nic zásadního.

Další důvod spočívá v zábavě, kterou hraní přináší. Apex Legends jednoduše doručuje zábavu přímo na obrazovky počítačů a to bez zásadnějších problémů.

Zapomínat nesmíme ani na to, že samotný herní mechanismus, zbraně, pohyb a řada dalších vlastností hry stojí na několika letech zkušeností s herní sérií Titanfall (která je dle mého názoru přelomová a stále nedoceněná). Pokud jste tyto multiplayerové tituly hráli, určitě narazíte na spoustu převzatých funkcí a přístupů – vertikální pohyb, zbraně jako Scout, Hamlock, Wingman apod., specifické zvuky při zásahu/zabití hráče, hlasové komentáře a samozřejmě i grafické zpracování.

Jakou má Apex Legends budoucnost?

Můj dojem ze hry a jejího přijetí mi říká, že Apex Legends má před sebou budoucnost velmi slušnou. Do světa battle royale her totiž překvapivě přinesl velkou řadu novinek. Podařilo se mu odstranit slušný počet problematických věcí, které BR hry obecně trápí a už teď je zřejmé, že je daleko připravenější na esport scénu, než kdy bude například PUBG. Stát se pochopitelně může cokoli, ale už teď je jasné, že Respawn Entertainment odvedli skvělou práci, kterou hráči dokáží ocenit.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 2
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru