Jak nainstalovat aplikaci ZOOM

Hledáte ideální nástroj pro videokonference? S aplikací Zoom získáte vše, co potřebujete v intuitivním prostředí a s jednoduchým přihlášením. K dispozici je pro všechny nejznámější operační systémy na PC, ale i na mobilní zařízení Apple nebo s Androidem. Bezproblémově tak vyřešíte pracovní meetingy, zavoláte si s rodinou a ještě se k tomu se i uvidíte. U nás si stáhnete aplikaci Zoom zcela zdarma a ještě vám poskytneme i návod, jak tento šikovný nástroj používat.

Bezplatnou verzi aplikace Zoom si stáhnete a následně se přihlásíte - ať už si vytvoříte nový účet, nebo pro přihlášení využijete propojení s Facebookem, prostřednictvím e-mailu nebo přes Google, je čistě na vás. Získáte tak neomezený počet hovorů a schůzek na den, nebudete omezováni časovým limitem, pokud se zúčastníte individuálních schůzek a pokud budete volat skupinově, například s 50 až 100 lidmi, bude jedna sekce omezena na 40 minut.

Jak stáhnout Zoom

Jak již bylo zmíněno výše, Zoom je k dispozici na operačních systémech Windows, Mac, Linux, stejně pohodlně si ho nainstalujete na Android nebo mobilní zařízení s iOS a nechybí ani prohlížečových verze, které vás zbaví nutnosti cokoliv instalovat. Využít můžete jakýkoliv internetový prohlížeč, například Chrome, Firefox, Operu nebo Microsoft Edge.

Zoom na mobil ke stažení zdarma

Postup při stahování aplikace:

Na tomto odkazu si stáhněte soubor ZoomInstaller, který se uloží do počítače. Klikněte na něj a spusťte instalační program. Případně si zvolte mobilní aplikaci, pokud chcete volat přes smartphone nebo využijte internetový prohlížeč v počítači a připojte se bez instalace.

Po dokončení instalace máte na výběr dvě možnosti: Buď se připojíte ke schůzce, kterou vytvořil někdo jiný (musíte mít pozvánku a znát kód schůzky), nebo se přihlásíte do svého účtu, resp. si účet vytvoříte.

Po přihlášení se vám zobrazí Domovská obrazovka, odkud už můžete sami řídit vaši další činnost - Vytvoříte si vlastní meeting (New Meeting), Připojíte se k již existující schůzce (Join), Naplánujete si meeting (Schedule) nebo můžete Sdílet obrazovku (Share screen). Nechybí ani přehled Kontaktů.

Jak odinstalovat aplikaci Zoom

Pokud si z ledajakých příčin přejete odinstalovat aplikaci Zoom z vašeho počítače, například pro to, že přecházíte na alternativu, jakou je například Microsoft Teams, Skype, WhatsApp nebo Google Meets, uděláte tak velmi jednoduše.

Ve vyhledávací liště systému Windows zadáte název "Zoom", kdy vám operační systém aplikaci vyhledá v systému.

Kliknete na ni pravým tlačítkem myši, kdy se zobrazí možnost "Odinstalovat". Po zvolení této možnosti se program odinstaluje za pár sekund a je to.

Funkce a nastavení aplikace Zoom

Zoom nabízí široké spektrum funkcí, které můžete při telefonátech a videohovorech využívat. Abyste si je mohli všechny správné konfigurovat, klepněte na ozubené kolečko v pravém horním rohu obrazovky Domovské obrazovky programu. Jako alternativu k tomuto postupu můžete zvolit kliknutí na vaši fotografii, která se rovněž nachází v pravém horním rohu. Následně zvolíte možnost Nastavení (Settings). Zobrazí se vám přehledné menu, kde si pak nastavíte vše potřebné:

 • Záložka General slouží ke zvolení základních nastavení, například spouštění programu Zoom při startu systému, používání duálních monitorů, připomínky meetingů před jejich zahájením apod.
 • V záložce Video si můžete zvolit kameru v PC a vybrat například kvalitu obrazu v HD, zvolíte si zobrazování jmen účastníků videohovoru nebo jednoduše zjistíte, zda vám funguje kamera. Obraz si můžete libovolně otáčet o 90 stupňů.

 • V menu Audio lze nastavit úroveň hlasitosti mikrofonu i výstupních reproduktorů, stejně jako otestovat, zda vám tyto funkce správně fungují. Nechybí možnost potlačovat zvuky na pozadí v případě, že vás doma například ruší malé dítě nebo pracujete v hlučném prostředí.
 • Položka Share Screen vás provede nastavením velikosti okna programu, sdílením aplikací během videohovorů apod.
 • Písemný Chat si rovněž přizpůsobíte podle potřeby. Můžete si zvolit tmavou téma chatovacího okna, blokovat uživatele, měnit váš aktuální status, manažovat oznámení a zvuky.

 • V záložce Background & Filters si zase nastavíte pozadí obrazu nebo filtry, které se budou zobrazovat během volání. Na výběr máte z několika možností, stačí kliknout na požadovanou položku a stáhnout si ji do PC. Program Zoom pak automaticky změní pozadí vašeho obrazu na webkameře nebo filtry podle vašich preferencí. Ideální řešení, pokud nechcete, aby účastníci hovoru viděli, odkud pracujete.
 • Další možnosti nastavení vám umožní přizpůsobit si nahrávání hovorů (Recording), upravit Profil, jednoduše si podíváte Statistiky, upravíte Klávesové zkratky (Keyboard Shortcuts) nebo změníte vaši Dostupnost (Accessibility).

Je komunikace přes Zoom bezpečná?

Zoom prošel řadou změn týkajících se zabezpečení, abyste mohli služby bez starostí využívat. Celá komunikace je tak bezpečná a šifrovaná, ke schůzce se připojíte pouze prostřednictvím hesla a nechybí ani možnost uzamknout schůzku, aby se k ní už nikdo další nepřihlásil.

Aplikace využívá 256-bitové šifrování TLS na meetingy, no a pokud jde o prezentace, tak jsou šifrována 256-bitovým AES zabezpečením.

Potřebujete k využívání Zoomu webovou kameru?

Odpověď je ne. Videokonferencí se můžete zúčastnit i bez webkamery. I tak budete moci například sdílet obrazovku, hovořit s ostatními nebo sledovat obraz ostatních účastníků s webkamerou.

Výhody aplikace Zoom oproti konkurenci

Je skvělé, že máme prakticky neomezené možnosti, jak se spojit s rodinou či kolegy a zároveň si můžeme vybrat z řady skvělých programů a služeb. Pokud se neumíte rozhodnout, možná vám pomůže seznam výhod. Zoom totiž vyniká nad konkurencí v několika ohledech:

 • Srozumitelně popsány nastavení
 • Hodí se pro velké společnosti
 • Integrace ve službě Integromat
 • Možnost automaticky nahrávat hovory a přednášky do cloudu
 • Stříhání videí online
 • Sdílení videí
 • Připojení na YouTube live
 • Šikovná integrace s Google Apps
 • Možnosti nastavení přístupu - čekací místnost, dělení místností, vstup do hovoru na heslo, volný vstup...
 • Během školení a konzultací je možné sdílet obrazovku nebo dát účastníkům práva k řízení PC

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 9 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru