Co jsou herní rukávy a jaké mají výhody pro PC hráče?

Herní příslušenství a doplňky jsou nedílnou součástí každého pořádného hráče, profesionála i amatéra. Nejnovějším trendem jsou herní rukávy nebo gaming sleeves, které kromě designových kousků představují i praktické výhody nad konkurencí.

Ovládat myš holou rukou a pohybovat se po herní podložce je stále standardem, který má ale svá úskalí. Míření může být nepřesnější, pohyb trhanější a celkové ovládání nekonzistnější. Tyto a mnoho jiných nepříjemností odstraňuje právě herní rukáv a stává se tak neodmyslitelnou součástí herní výbavy mnoha hráčů a streamerů. Vyplatí se do něj investovat?

Hlavním marketingovým cílem herního pouzdra je ovšem snížení tření. Tření, které vzniká třením předloktí, zápěstí a ruce o stůl a podložku pod myš. Sekundární výhodou je, že udržuje povrch vašeho stolu včetně podložky pod myš bez nečistot a potu.

Při marketingu herních rukávů se dočtete v první řadě o jedné výhodě – snížení tření předloktí a zápěstí o podložku nebo o stůl. Díky tomu se hodí pro hráče hrající na nízké nebo střední senzitivitě myši, protože dokáže zčásti eliminovat nedokonalosti v míření ao něco zvýšit rychlost pohybu.

Další výhodou je, že se z ruky nedostávají na podložku, stůl či myš ani pot ani špína. A řekněme si na rovinu – většina podložek a myší je ponořena v mastnotě a nečistotách nejen z kůže. I díky tomu bude ovládání plynulejší a může dojít také ke zvýšené přesnosti. Netřeba ale zapomínat ani na benefit komprese ruky, a tedy snížení nepohodlí zejména při dlouhých herních sessions, zvýšení průtoku krve a vdechnutí ruce nové energie.

Na druhé straně může herní rukáv způsobit, že se ruka bude potit víc. Výhodou ale je, že se pot nedostane na myš, podložku ani na jiná nechtěná místa.

Z čeho se vyrábějí herní rukávy?

Jelikož jde o funkční herní doplněk, odpovídá tomu i jeho složení. Mix materiálů jako nylon a spandex je nejčastější, protože výborně odvádí pot z ruky, rychle schne a snižuje tření ruky o podložku. Herní rukávy jsou lehoučké a prodyšné, ale v závislosti na ceně se liší i použité materiály.

Různí výrobci nabízejí různé varianty, kde kromě nylonu a spandexu můžeme nalézt polyester, bavlnu, poly-spandex, vlnu či pletenou tkaninu. Kromě ceny se potom liší také pocitem na ruce, což může být kromě ceny dalším faktorem při výběru nejlepšího herního rukávu. Materiál má vliv i na tření s podložkou, proto je vhodné vyzkoušet více variant a zjistit, která kombinace vám vyhovuje nejvíce.

Nylonové herní rukávy mají tendenci být rychlejší při styku ruky s podložkou, což se může hodit ve střílečkách jako Overwatch nebo Apex Legends, kde jsou častěji větší pohyby rukou, při kterých otáčíte i loktem. Některé rukávy jako Nike Pro Dri-Fit Sleeve jsou z materiálů, které poskytují více tření a jsou vhodnější pro zlepšení ovládání pohybů. Naštěstí máme k dispozici různé varianty pro eSporty i volnočasové hraní.

Proč si zakoupit herní rukáv?

Herní rukáv je oblíbeným doplňkem pro příležitostné hráče, ale zejména pro profesionály či streamery. Dokáže vylepšit rychlost i přesnost a zároveň zvýší životnost myši i podložky a udrží je čistší. Uplatnění najde zejména ve hrách, kde se vyžadují rychlé reflexy a přesnost, jako jsou střílečky, multiplayerové akční hry či MOBA žánr.

U tahových strategií nebo karetních her si tyto výhody pravděpodobně neužijete, ale můžete si alespoň ochránit myš, podložku a zároveň a dodat ruce lepší prokrvení díky kompresi. Někdo může sáhnout po herním rukávu čistě z extetického hlediska, případně si neumí vynachválit příjemný pocit na ruce.

Jsou herní rukávy oblíbené na profesionální scéně?

Ano, samozřejmě. Level soutěživosti je vždy vysoký a pokud hráči řeknete, že může získat byť sebemenší výhodu oproti protihráčům, je rozhodnuto. Zároveň vás jako profesionála snímají na turnajích kamery a může se jednat o ideální způsob, jak si vytunit outfit a odlišit se. Pro někoho může hrát roli také placebo efekt.

Výhody herních rukávů

  • Snížené tření a odpor
  • Lepší konzistentnost
  • Prodloužení životnosti podložky pod myš
  • Snížení usazování nečistot a potu
  • Podpora kloubů a svalů

Nevýhody herních rukávů

  • Pokud trávíte příliš mnoho času hraním her, vaše zdraví se nezlepší
  • Některé materiály mohou způsobit svědění

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Nahoru