Dlouhodobý test antivirů – bezplatný Avast exceloval

Od antivirového programu očekáváme pevnou a spolehlivou ochranu. Nejhodnotnější jsou tedy testy prováděné po delší časové období. Tentokrát pro vás máme výsledky hned čtyřměsíčního testování, ve kterém velmi dobře uspěl český Avast, který jako jeden z mála antivirů do testu nominoval bezplatnou verzi – o to je jeho úspěch cennější.

Začněme výjimečně od konce – které antiviry dopadly nejlépe? AV-Comparatives udělují hodnocení na základě kvality ochranné práce antiviru, které následně ještě může zhoršit, pokud má antivirový program příliš falešných detekcí – tedy neškodných souborů mylně označených za škodlivé. Nejlepší hodnocení, tříhvězdičkové ADVANCED+, si odneslo osm antivirových programů, mezi kterými figuruje Avast, AVG, ESET, nebo Kaspersky Lab a další. Na dvě hvězdy kvůli vysokému poštu falešných poplachů spadl mimo jiné i další kvalitní bezplatný antivir v testu – Panda. Pouze jeden antivir nedosáhl na alespoň jednu hvězdu – ThreatTrack Vipre, který by dopadl o něco lépe, kdyby opět neměl příliš mnoho falešných detekcí. I antivir od Microsoftu, který si můžete bezplatně k Windows 7, na kterém testy probíhaly, pořídit, by dopadl lépe – získal by jednu hvězdu, avšak v testu sloužil pouze jako odrazový můstek pro porovnání ostatních antivirových programů.

Následující obrázek ukazuje, jak si antiviry vedly – na grafu je vyznačen i rozptyl (černá úsečky), kdy nejvyšší hodnota ukazuje výkon z měsíce, kdy se antiviru dařilo nejlépe, a nejnižší naopak nejhorší částečný výsledek.

Celý test si můžete projít na stránce AV-Comparatives.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Diskuze

Pro přispívání do diskuze se musíte nejprve přihlásit. Prihlásit se

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

437532 přečteno

Pixwords nápověda 3. díl

217458 přečteno

Doporučujeme

Nahoru