Dlouhodobý test antivirů – bezplatný Avast exceloval

Od antivirového programu očekáváme pevnou a spolehlivou ochranu. Nejhodnotnější jsou tedy testy prováděné po delší časové období. Tentokrát pro vás máme výsledky hned čtyřměsíčního testování, ve kterém velmi dobře uspěl český Avast, který jako jeden z mála antivirů do testu nominoval bezplatnou verzi – o to je jeho úspěch cennější.

Začněme výjimečně od konce – které antiviry dopadly nejlépe? AV-Comparatives udělují hodnocení na základě kvality ochranné práce antiviru, které následně ještě může zhoršit, pokud má antivirový program příliš falešných detekcí – tedy neškodných souborů mylně označených za škodlivé. Nejlepší hodnocení, tříhvězdičkové ADVANCED+, si odneslo osm antivirových programů, mezi kterými figuruje Avast, AVG, ESET, nebo Kaspersky Lab a další. Na dvě hvězdy kvůli vysokému poštu falešných poplachů spadl mimo jiné i další kvalitní bezplatný antivir v testu – Panda. Pouze jeden antivir nedosáhl na alespoň jednu hvězdu – ThreatTrack Vipre, který by dopadl o něco lépe, kdyby opět neměl příliš mnoho falešných detekcí. I antivir od Microsoftu, který si můžete bezplatně k Windows 7, na kterém testy probíhaly, pořídit, by dopadl lépe – získal by jednu hvězdu, avšak v testu sloužil pouze jako odrazový můstek pro porovnání ostatních antivirových programů.

Následující obrázek ukazuje, jak si antiviry vedly – na grafu je vyznačen i rozptyl (černá úsečky), kdy nejvyšší hodnota ukazuje výkon z měsíce, kdy se antiviru dařilo nejlépe, a nejnižší naopak nejhorší částečný výsledek.

Celý test si můžete projít na stránce AV-Comparatives.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 0.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru