EA přijde o licenci na vývoj Star Wars titulů: Nové Star Wars mají na starosti tvůrci The Division

Značka Star Wars, tedy její herní odnož, se přesouvá pod jiné studio! Lucasfilm Games pod taktovkou Disney nejdříve představila novou hru Indiana Jones, na níž pracuje švédské studio MachineGames, aby dnes přišla s obrovskou změnou ve fungování světa Star Wars.

Lucasfilm Games pracuje na další Star Wars hře s dalším švédským studiem Massive Entertainment. Přinesou seveřané značce úspěch? Šéfem vývoje se stal Julian Gerighty, který ve stejné pozici dohlížel i na tvorbu her The Division 2 a The Crew. Nová Star Wars hra poběží na Snowdrop enginu s tím, že bude vytvořena jako open-world, a tedy s otevřeným světem. Massive Entertainment spadá pod Ubisoft a podle oficiálního vyjádření si na hru ještě několik let počkáme.

"Star Wars galaxie je úžasným zdrojem motivace našich týmů pro inovaci a toho, abychom posouvaly hraní. Budování nových světů, postav a příběhů je integrální součástí Star Wars světa. Pro nás to představuje úžasnou možnost a jsme nadšeni, že naše Massive studio bude pracovat úzce s Lucasfilm Games na vytvoření Star Wars dobrodružství, které je jiné než cokoliv, co jsme dosud vytvořili."

Toto ohlášení však znamená i jiné sdělení se kterým se asi EA nebude chlubit. Vydavatel totiž v roce 2023 oficiálně ztratí exkluzivní možnost vytvářet hry ze světa Star Wars, kterou měli od roku 2013. A až na pár výjimek se nedá říci, že by šlo o úspěšné období, což asi přispělo k rozhodnutí Disney otevřít své populární světy i pro jiných vývojáře.

"EA pro nás byl i bude strategickým a důležitým partnerem iv budoucnosti. No cítili jsme, že máme prostor i pro ostatní," řekl viceprezident Global Games and Interactive Experiences v Disney Sean Shoptaw.

Nadcházející SW hry budou součástí oficiálních vydání ze světa Star Wars a Disney tak zve vývojáře, aby přispěly svými nápady a dali tomuto obrovskému univerzu další dech: "Určitě nebude nouze o lidi, kteří nám klepou na dveře, kteří se budou chtít hrát s našimi hračkami.," dodal viceprezident Lucasfilm Games Douglas Reilly.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 4 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru