F1 Online The Game - nečekaně dobrá závodní onlinovka

Společnost Codemaster ukončila uzavřený beta provoz své nové browserovky a aktuálně je tedy hra F1 Online: The Game ve verzi otevřené bety. Kdokoli, kdo má zájem vyzkoušet si formulový adrenalin, je vítán.Play F1

F1 Online: The Game je klasická Free2Play MMO hra. Není nutné si cokoli kupovat nebo za něco platit. Navíc plně funguje v prohlížeči a vyžaduje tak pouze několik minut pro stažení základních dat. Technické parametry ale nechejme stranou, důležitý je herní systém, vzhled a její celková robustnost. Jak již název napovídá, hráči je umožněno stát se pilotem opravdové F1. Codemaster totiž vlastní veškerá potřebná práva a povolení, takže může disponovat všemi stájemi i jezdci. Samozřejmostí jsou jednotlivé formule, loga atd.

Hráč si hned na začátku může vybrat, zda chce jezdit sám za sebe a mít svůj vlastní tým, nebo využije některou z originálních stájí. Pokud zvolí druhou variantu, bude jezdit za skutečného pilota vybrané stáje, v jejich licencovaných vozech a na tratích oficiálního ročníku 2011.

První varianta je daleko volnější a umožní hráči vybudování vlastní stáje pěkně od píky. Od výběru názvu, barvy a polepu monopostu a helmy pilota až po stavbu vlastního ústředí. Postupem doby pak hráče čeká vylepšování jednotlivých komponent formule, stejně jako samotného ústředí.


Ještě než se ale do budování a závodění pustíte, je dobré projít testovací jízdou. Jezdec se seznámí s kompletním ovládáním, které je vskutku netradiční. Prakticky celá hra totiž přijímá pokyny pouze od myši. Je to velmi jednoduché a dokonce i příjemné – levé tlačítko akceleruje, pravé brzdí a směr určuje kurzor na obrazovce. Na klávesnici pak najdeme ovládání systémů KERS (Systém rekuperace kinetické energie – využívání energie brždění) a DRS (snížení odporu vzduchu). Pokud nezvládnete jízdu a skončíte mimo trať, využijete klávesy mezerník, která vás vrátí do závodu.   

Mimo ovládání je překvapující i pohled, kterým je hra zobrazována. Celý závod sledujete a hlavně ovládáte z ptačí perspektivy. Zatím si nejsem jistý, jestli je to špatně nebo dobře. Jakmile bude odehráno více závodů, budu to moci rozhodnout.

Když je hráč schopen ovládat monopost, může směle přejít na vytváření vlastní stáje. Jednoduchými posuvníky a výběrovými menu zvolí celkový design formule, pilota i loga. Následuje moderovaný průchod celým GUI, které se dělí na tři základní části – závod, ústředí a garáž.

Jakmile jste se vším plně seznámeni, není lepšího kroku než se vrhnout na Quick race. Pro další budování totiž potřebujete peníze a ty můžete vydělat právě během „rychlých“ závodů. Jedete totiž pouze tři kola. Nejprve je nutné počkat na ostatní hráče a můžete vyrazit. Všichni protivníci jsou reální uživatelé z celého světa – hra neobsahuje umělou inteligenci. Jakmile dojedete, tak získáte nebo nezískáte důležitou finanční odměnu. Spolu s penězi pak získáte i zkušenosti, které vám pomohou k různým vylepšením.

Shrnutí

  • Vzhledově se jedná o lepší průměr. Ani monoposty a ani okolní scenérie však nejsou nijak výjimečně propracovány.
  • Ovládání je na začátku velmi nepřirozené. Ale stačí chvilka a z myši se stane opravdu podařený ovládací prvek.
  • Herní audio je opět obyčejný průměr.

Všechny nedostatky ale zastíní široké možnosti vývoje týmu, online závodění a celková atmosféra hry. Věřím, že F1 Online: The Game čeká velká budoucnost.

Zahrát si můžete zde: https://www.f1onlinethegame.com/

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru