FIFA 22 přinese revoluční technologii animací. Hráči si ale připlatí

Nejnovější FIFA 22 od společnosti EA dorazí už 1. října. Na obálce se objeví francouzský rychlík Kylian Mbappé i přesto, že na nedávném šampionátu EURO 2020 zaostal za očekáváním v národním týmu.

Revoluční nová technologie HyperMotion

Informace dorazily spolu s gameplay videem ze hry FIFA 22, které se zaměřilo na HyperMotion technologii. Ve své podstatě jde o nový systém kombinace pokročilého zachycení zápasů 11v11 spolu s technologií učící se reagovat na aktuální dění na hřišti. 22 profesionálních hráčů si na sebe navléklo obleky Xsens, aby věrohodně převedli každý jeden pohyb do nových animací. Těch bude mít hra celkově 4000 a půjde tak o skutečnou revoluci v sérii FIFA.

Zabezpečený tak bude opět nejrealističtější možný zážitek i plynulé a responzivní fotbalové představení pro next-gen konzole a službu stád. Hráči by tak měli dostat čisté emoce na hřišti, vášeň z fotbalu a fyzickou náročnost samotného fotbalu.

A zase ty velepšení

Díky HyperMotion technologii mohly být vytvořeny nové animace v reálném čase, aby vznikl najorganickejší pohyb hráčů na hřišti a zlepšily se interakce mezi nimi a míčem. Zcela předělávce byly brankáři, zlepší se důraz na dodržování taktiky všechny hráče v poli, interakce s míčem i protihráči budou realističtější a zapracovali i plynulejší náběhy k volným míčům.

FIFA 22 přijde na konzole i PC s oblíbenými módy jako Kariéra, VOLTA, Pro Clubs i nejhranějším FIFA Ultimate Teams. Po minulé roky byly velkým problémem výkony brankářů, na které se tentokrát studio EA zaměřilo primárně a kompletně předělali celý systém odchytu.

Vrátí se oblíbené módy

Mezi novinky pak přibudou i vytvoření vlastního klubu v módě Kariéry, obnovený gameplay v módě VOLTA FOOTBALL a uvedení nových Hrdinů v online módu FIFA Ultimate Team Heroes. Ty nabídnou nové předměty odkazující na legendárních hráčů a jejich skvělé fotbalové příběhy.

Ve hře bude více než 17 tisíc hráčů napříč 700 týmy a 90 stadióny. To vše v 30 světových ligách, mezi nimiž nebudou chybět UEFA Liga mistrů, UEFA Evropská Liga, Premiere League, Bundesliga, LaLiga Santander i nová UEFA Europa Konferenční Liga.

Pro hráče, kteří si hru FIFA 22 předobjednají do 11. srpna, je připraven bonus v podobě nezměnitelné FUT Heroes předmětů. Stejně tak získají jako každý rok 4 denní předběžný přístup ke hře ještě před jejím vydáním. Těšit se mohou také na bonusové FIFA body.

Vysoká cena a HyperMotion jenom pro vyvolené

FIFA 22 bude k dispozici pro PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X / S, Xbox One, PC prostřednictvím služby Origin a Steam, a stejně tak se hra objeví i na službě Stadia. Majitelé konzolí Nintendo Switch se mohou těšit na FIFA 22 Legacy edici. PC verze hry bude stát přibližně 80 €, konzolová verze bude o něco dražší a vyšplhá se na 100 €.

Zvýšená cena hry mnoha stálých zákazníků naštvala. Navíc HyperMotion bude k dispozici pouze pro konzoly PS5, Xbox Series X / S a službu Google Stadia. O PC zatím EA neposkytla žádné informace. Stejně tak aktuální nevíme, zda bude k dispozici demo. Loni nebylo, tak snad tentokrát.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru