FIFA 23 představuje revoluční novinky. Bude podporovat hru mezi platformami

Fotbalová série FIFA je tady s námi poslední rok. Tedy minimálně s tímto názvem, protože od příštího roku ponese označení EA Sports FC. Že bude právě FIFA 23 poslední s touto licencí, už nějakou dobu víme. Co jsme ale nevěděli, jsou všechny novinky, které si pro nás připravili vývojáři z Electronic Arts. Až dosud.

Dosud se o ní jen šuškalo, ale teď je realitou. Snad největší novinkou je zpřístupnění hraní napříč platformami a to ve všech režimech včetně FIFA Ultimate Teamu nebo klasického zápasu 1v1 online. To, jestli máte konzoli a kamarádi počítače, tak už nebude limitujícím faktorem. Nově si tak můžete zahrát proti sobě iz pohodlí domova. Jisté omezení zde ale je – musíte mít hru FIFA 23 stejné generace. Kompatibilní jsou spolu verze pro PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC. Samostatnou skupinou jsou pak hráči s PlayStation 4 a Xbox One konzolami.

FIFA 23: Mistrovství světa v Kataru

Rok se pomalu překlenul do druhé poloviny as tím přichází i očekávaný a do jisté míry také kontroverzní šampionát FIFA World CUp 2022 v Kataru. FIFA 23 jej samozřejmě nabídne i ve hře, stejně jako FIFA Women's World Cup Australia a New Zealand 2023. Oba velké turnaje budou součástí velké obsahové aktualizace po vydání, které by mělo přijít tradičně v září.

FIFA 23: Ženský fotbal dostane své vlastní ligy

Ženský fotbal obecně dostane v nejnovější FIFE mnohem více prostoru, než na co jsme byli zvyklí po minulé ročníky. Doposud jsme mohli hrát jen za mezinárodní ženské týmy, ale FIFA 23 nabídne i dvě samostatné klubové ligy. Konkrétně půjde o anglickou Barclays FA Women's Super League a francouzskou Division 1 Arkema.

FIFA 23: HyperMotion2 nabídne realističtější zpracování

V předchozím ročníku nám byl představen nový animační systém HyperMotion. Pro letošní rok přichází ještě o něco vylepšený s označením HyperMotion2. To znamená, že FIFA 23 bude v zápasech pracovat s více než 6000 autentickými fotbalovými animacemi, které se projeví na konzolích nové generace i počítačích. Realismus je tak opět posunut o něco výše.

Právě HyperMotion2 s sebou přináší také nové prvky hratelnosti jako mechaniku střelby s proměnlivým aspektem riziko/odměna. Mírné úpravy se dotkly i přímých kopů, penalt a rohů a už tradičně nesmí chybět ani zmínka o realističtější fyzice. Rok co rok se tak EA pomalu posouvá výše v realističnosti, ale zároveň si zachovává svou nefalšovanou arkádovost a zábavnost.

FIFA 23: Vylepšený FUT mód a nové ikony

Změny se dotknou i nejhranějšího módu FIFA Ultimate Team, kde dostaneme nové Momenty FUT i předělaný systém souhry. Budování vlastního týmu tak bude ještě lepší. O nových ikonách jsme donedávna jen spekulovali, ale už nemusíme. Novými hráči s kartami ikon tak budou prozatím ohlášeni Yaya Touré, Park Ji-Sung a Ricardo Carvalho. Vrátí se i Hrdinové FUT.

V režimu kariéry, který je většinou na druhé koleji, pokud jde o vývoj, dostaneme několik změn. Z pozice trenéra i hráče můžeme nově přežít zatím nejautentičtější fotbalové sny vůbec. Opakované záběry, hyperrealistické trávníky i vylepšená atmosféra na stadionech mají hráče nalákat na mód Kariéry. Nebudou chybět ani úpravy hráčů nebo „drop-in“ zápasy. FIFA 23 přinese také oblíbenou zábavu v podobě Volta Football s možností přizpůsobit si vlastní postavu. A to s možností hrát online s přáteli nebo komunitou obecně.

FIFA 23: Cena a dostupnost

Změn ve FIFA 23 určitě není málo. Očekávat ale můžeme, jako minulá léta, že zpočátku hra nepůjde jako švýcarské hodinky. Ten pravý zamýšlený zážitek si tak pravděpodobně naplno užijeme až o několik patchů později. Cena se bude pohybovat od 2099 Kč za next-gen standardní edici a 2699 Kč za ultimátní edici, kde získáte několik bonusů. Cena pro PlayStation 4 a Xbox One bude 1849 Kč, pro počítače bude jednotná cena 70, respektive 90 €. K dispozici na počítačích bude na Steame, Epic Games Store nebo přes EA launcher.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru