Fortnite – další free-to-play MMO budovatelský sandbox

Jsou tomu celé dva dny, kdy jsme vás informovali o existenci jednoho budovatelského online sandboxu od obřího studia (EQ Next Landmark od Sony) a dnes pro vás máme další projekt, který si bere to nejlepší z módy, kterou nastartoval Minecraft, ale balí to do nejnovějších technologií a přidává pořádný kus novinek. Řeč je o Fortnite od Epicu, který se po letech mlčení opět objevuje na veřejnosti a láká nás všechny do uzavřeného alphatestování.

Celá hra Fortnite je velkou událostí – jde o první hru od Epicu na UnrealEngine 4, stejně jako jde o první hru od tohoto velkého a oblíbeného studia za poslední roky (pokud nepočítáme mobilní Infinity Blade a kusy od jejich vedlejších poboček). Kromě samotného jádra Epicu pracuje na Fortnite i Epic Poland, který vytvořil například hity Bulletstorm, nebo Painkiller.

Minecraft, kde vás dveře od zombíků neochrání

Buďme féroví – Fortnite není zamýšlen jako komplexní budovatelský nástroj, jako je výše zmíněný Landmark a ani v něm pravděpodobně nebudete mít dostatek klidu na vytvoření trvanlivých výtvorů jako v Minecraftu. Epic se rozhodl jít trochu jiným směrem a budovatelské prvky nabaluje na kooperativní akční sandbox. Co si pod tím představit?

Jelikož jde o online hru, tak předpokládejme, že jste se do hry dostali s pár přáteli – přes den budete objevovat svět, získávat suroviny a budovat obydlí/pevnost a to ne kostičku po kostičce, ale z předem připravených assetů. Až přijde noc, vezmete do rukou zbraně, postavíte se na hradby/do oken svého útočiště a budete čelit nájezdům nepřátel, kteří se budou rekrutovat hlavně z řad nemrtvých děsů, které asi ale nebudou moc děsivé díky použití velmi cartoon grafiky, ale o tom až v další části článku.

Grafika a technologie

Jeden z nejpokročilejších enginů současnosti, Unreal Engine 4, pohání Fortnite a na první pohled to na něm není znát. Grafika je hezká, pokud máte rádi extrémní komiksovou stylizaci, ale pravděpodobně to není takový nářez, jaký byste čekali. Pomiňme teď očividnou snahu Epicu, aby tahle free-to-play onlinovka běhala „každému“, důvodem pro grafickou podobu hry je i velká interaktivita a sandbox povaha hry. Můžete získávat suroviny, měnit svět kolem sebe a hlavně budovat, což si vyžádá velký kus výkonu počítače. Epic nejde tak daleko jako Minecraft a EQ Next Landmark, které využívají k modelování objektů voxely, ale i tak si tento typ volnosti a interaktivity světa řekne o nemalý kus prostředků PC.

Na co se můžeme u Fortnite těšit dál?

  • Procedurálně generovaný svět
  • RPG prvky
  • PvP

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru