Jak na generování hudby pomocí umělé inteligence pro začátečníky a zdarma?

Skládat hudbu pomocí AI dnes už může naprosto každý. Existuje nespočet nástrojů s umělou inteligencí, díky kterým je tvorba písní hračkou. Většina z těchto služeb je zdarma nebo umožňuje tvorbu audia jen v omezeném počtu az pochopitelného důvodu – AI je v oblasti hudby ještě v plenkách, ale neustále se zlepšuje a stále více nabízí výsledky, které se mohou hodit do videí či prezentací.

Kariéru hudebníka na tom asi nepostavíte, ale dokážete si vytvořit hudební složku na různá témata. My si dnes ukážeme, jak se skládá hudba pomocí AI nástroje Stable Audio 2.0.

V původní první verzi dokázal Stable Audio generovat jen 90 vteřin hudby, což se však s příchodem druhé verze změnilo na celé 3 minuty. A to už je délka, kterou běžně písně na albech mívají. Za službou stojí společnost Stability AI, která nabízí snadný způsob, jak si vygenerovat AI hudbu na základě vašeho písemného zadání.

Jak napsat zadání při tvorbě hudby pomocí AI

Na začátek se musíte do služby zaregistrovat pomocí emailu. Netřeba nic ověřovat, vše proběhne za pár kliknutí a můžete začít tvořit. Stačí, když napíšete co nejspecifičtější zadání, počkáte na generování a výsledek je na světě.

Zadání může vypadat následovně: „Post-Rock, Guitars, Drum Kit, Bass, Strings, Euphoric, Up-Lifting, Moody, Flowing, Raw, Epic, Sentimental, 125 BPM“. Kromě toho si můžete zvolit délku skladby od 0 až po 180 vteřin.

Až 10 skladeb vytvořených pomocí AI zdarma

Po registraci máte k dispozici 20 kreditů, přičemž na vytvoření jedné písně se spotřebují kredity 2. Na začátek tak máte možnost vytvořit 10 skladeb nebo jakékoli audio, což není málo k tomu, že jde o zcela bezplatnou službu.

Pokud si nevíte rady se zadáním, využít můžete jeden z 18 vzorových příkladů, který poslouží jako inspirace. Buď můžete nechat umělou inteligenci vygenerovat hudbu přímo podle předpřipraveného textového zadání, nebo jej upravíte tak, aby vyhovoval vašim potřebám.

Složení písně online na základě vámi nahraného souboru

Stable Audio 2.0 nabízí ještě jednu zajímavou možnost, jak pořídit originální audio nahrávku, a tou je složení písně na základě vámi nahraného souboru. Umělá inteligence tento soubor (například skladbu od vašeho oblíbeného interpreta) zanalyzuje a následně vygeneruje obsah, který se mu bude jakkoli podobat.

Netřeba čekat zázraky, je dobré mít otevřenou mysl a neočekávat mnoho, protože výsledek může i nemusí stát za to. Zároveň ale musí vše probíhat v souladu s autorskými právy.

Nevýhodou je, že pokud například v zadání budete požadovat čistě instrumentální skladbu, stále se v ní mohou objevit vokály, které mohou připomínat leccos, jen ne lidský hlas. Pokud ale s tvorbou hudby pomocí umělé inteligence začínáte, pak je pro vás Stable Audio 2.0 jako stvořený.

Vybírat si ale můžete z mnoha online služeb, které vám vygenerují audionahrávku podle zadání. Zmíníme jedny z nejznámějších jako Beatoven.ai, Loudly AI Music Generator, Canva Free AI Music Generator, Soundful, Soundraw, Musicfy AI, Boomy AI nebo Mubert.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

869556 přečteno

Doporučujeme

Nahoru