Fortnite Season 2 Chapter 3: Vše, co potřebuješ vědět o nové kapitole

Novou kapitolu ve Fortnite si užíváme již od 20.3. 2022 a hráčům toho nabízí opravdu hodně. Připravit se můžeme některých oblíbených zbraní a vracejí se také kanóny. Epic Games nám také představí nová vozidla a samozřejmě se nevyhneme ani novinkám na mapě. Změněno je také stavění ak dispozici jsou i vylepšení soubojů. Většinu nových věcí si můžeme všimnout už ve videu, které novou kapitolu doprovází. Video samozřejmě pokračuje v rozvíjení příběhu, kde vidíme, že souboj o území na ostrově je velmi intenzivní.

Nový Battle Pass – tuna nového obsahu

Za nový Battle Pass si vývojáři jistě zaslouží pochvalu. Skiny se tentokrát opravdu povedly a potěší se z nich ať už milovníci Fortnite crossoverů nebo i klasických Fortnite skinů. Battle Pass ve hře najdeme v klasické formě na jakou jsme zvyklí. Nová kapitola nám také nabízí další spolupráci s vydavatelstvím Marvel. Začneme secret skinem, který překvapil ne jednoho hráče. Spousta lidí očekávala příchod animovaného Spidermana Milese Moralese ovšem do hry nepřišel on ale jeho strýc Prowler.

Prowlera můžeme znát ať už z Marvelu komiksů nebo ze hry Spider-Man: Miles Morales, kde se objevil jako jeden z bossů. Ve Fortnite má svůj ikonický vzhled, který můžeme vidět už ve zmíněné hře. Avšak Prowler není jediný z Marvelu, kdo se připojí do Fortnite. Na konci Battle Passu nás čeká oblíbený Marvel hrdina Dr. Strange. Dr. Stranga můžeme vidět už ve zmiňovaném videu, kde se zúčastnil bojů na straně dobra. Dr. Strange přichází s vlastním pickaxe emotem, který je dostupný se skinem. Na první straně Battle Passu objevíme vylepšenou verzi Tsuki s názvem Tsuki 2.0.

Tsuki má různé možnosti úpravy a každá se velmi odlišuje od základního skinu. Na druhé straně Battle Passu nás čeká už známá tvář Gunnar. Gunnara si můžeme pamatovat z konce 2. kapitoly. Jeho skin je výjimečný tím, že je možné si nasadit jeho zlatou masku, ale jinak tento skin nepatří úplně k těm nejlepším. Čtvrtá strana Battle Passu v sobě ukrývá dalšího člena The Seven a tím je ženská postava the Imagine. Tak jako u některých členů před ní, ani ona nepřichází s ikonickým modrým The Seven oblekem.

Jak jsme již zvyklí u ostatních členů The Seven, tak iu the Imagine lze měnit design helmy. Pátá strana Battle Passu ukazuje nový segway emotě a vůdkyni letky Tango Kiara K.O. Různé lze upravit ať už její vlasy, sluneční brýle, oblečení nebo i helma. The Origin, jeden ze členů The Seven, byl velmi očekávaným skinem a stal se hlavní tváří sedmé strany Battle Passu. V jeho základním designu však nemá ikonické brnění The Seven, ale oranžovou kombinézu. The Seven brnění lze však získat na deváté straně Battle Passu, kde spolu s ním uvidíme i anime skin Erisa.

Zbraňový arzenál se pořádně rozrostl

Z Fortnite byla odstraněna hráči oblíbená zbraň MK-7. Namísto ní však přišla náhrada v podobě Striker burst assault rifle. Není tak dobrá jako její předchůdce MK-7 a střelba je možná pouze přes dávky, což neumožňuje velkou účinnost v boji na blízko, ale pořád je to velmi dobrá zbraň a hráči ji určitě dobře využijí pro její větší rozptyl. Její mythical verze je dostupná po poražení bosse Dr. Slone.

Již známá zbraň GUNNAR'S STINGER SMG se také bude dát během hry získat a to po poražení Gunnara v Command Cavernu. Mytical bude také Assault Rifle, kterou má u sebe boss Huntmaster Saber. Jako nová zbraň přichází Combat SMG, která má jistě velký potenciál na 1v1 souboj na blízko, kde umí protivníka překvapit s velmi rychlou střelbou a výborným dostřelem.

Do hry se vrací velmi oblíbená zbraň Heavy Sniper, která si ovšem prošla pár změnami. Už to není oneshot zbraň jako bývala, ale pořád o ní můžeme říci, že je velmi spolehlivá. Umí také mimořádně poškodit tanky, které už nebudou tak nezničitelné jako bývaly.

Epic Games se také rozhodl vrátit do hry Revolver, který hráči příliš v lásce nemají. Rovněž se vracejí i Drum shotgun, shock wave a C4, která má nyní větší poškození tanků.

Také vozy ve Fortnite dostaly pořádný upgrade

Určitě výraznou změnu přinese nový Titan tank, který má možnost použít boost, čímž tank zrychlí, ale pouze na krátkou dobu. Titan tank vypadá být ještě lepší než jeho předchůdce. Mimo jiné nabízí také termovizi a aim lock, kterým dokáže zaměřit skoro všechno. Aim lock ohrožuje i jiné tanky a vozidla, air dropy, ale i hráči. Měla by se na něm objevit také barva The Seven, ale zatím má jen obyčejnou černou barvu.

Přišla také nová připevnění na vozidla jako například off-roadová kola nebo beranidlo. Tato připevnění umí hráč připevnit na svůj vůz, čímž vůz dokáže připomínat například Monster Truck. Beranidlo lze také využít jako krytí před střelbou jiného hráče, což může výborně pomoci při novém módu Zero Builds. Nejzajímavější vůz je však obrněný Battle Bus, který jsme viděli již v zaváděcím videu kapitoly.

Battle Bus je ve Fortnitu již od svých začátků a dosud mu nebyla dopřána velká pozornost. Nyní je ale možné si během hry zakoupit jeho novou obrněnou verzi, která nabízí například turret nebo beranidlo. Jeho největší zajímavostí je ovšem možnost létání, což přinese nové možnosti boje.

Je stavění pryč z Fortnite?

Podobně jako Battle Bus i stavění je ve Fortnitu již od vydání hry v roce 2017. Oblíbilo si ho mnoho hráčů a nabídlo velkou změnu od tehdejšího velkého konkurenta PUBG. Hráči, kteří se naučili dobře stavět, se stali velmi silnými protivníky v souboji a měli také velkou výhodu nad hráči, kteří stavět nevěděli. Fortnite se po pěti letech rozhodlo pro změnu v podobě přidání nového módu Zero Builds, kde není možné stavět.

Jelikož se hráč bez možnosti stavět stává lehkou kořistí pro snipery, Epic Games do tohoto módu přidali shield, který se sám postupně dobíjí a měl by předejít náhodným úmrtím. Hráč, který vyhraje v Zero Builds, bude odměněn deštníkem Gunn-brella. Deštníky jsou jakási náhrada gliderů při seskoku z výsadkového Battle Busu. Nejsou však ve Fortnitu žádnou novinkou, co si mohou velmi dobře pamatovat veteráni. Podobný deštník byl možný získat již v sezóně 1 také jako odměna za první výhru.

Novinky v pohybu

Tactical sprint je ve Fortnitu nový druh běhu a umí hráči pomoci při uhýbání před střelbou nebo i při rychlejším přesunu po mapě, přičemž hráče zrychlí dvojnásobně více než obyčejný běh. Avšak hráč nemůže tento sprint používat neustále. Při používání Tactical sprintu se utrácí stamina a během je proto třeba být obezřetný.

Samotné dobíjení ovšem není příliš dlouhé, takže si hráč nemusí tento sprint během hry šetřit. Nově je také možné vyrazit dveře, což vypadá být opravdu velmi zajímavé a dokáže udělat souboj s jiným hráčem zajímavějším. Do Fortnite bude nyní možné přeskakovat velké stěny díky novému parkuru.

Samozřejmostí je nová mapa

Novými vylepšeními si prošly například Command Cavern, the Fortress a Synapse Station. V Command Cavern byla přidána vzucholoď spojená s jeskyní. Podobné vzducholodě jsou po celém ostrově a nabízejí různé druhy interiérů a možnosti loocení. V interiéru Synapse Station je přidána dílna, kde se vyráběl obrněný battle bus.

Také Funding Station se vrací do Fortnitu. Jsou po celé mapě a umožňují koupi obrněného Battle Busu. Funding Station bude přes sezónu nabízet výběr mezi Combat AR a Red-Dot AR, Bubble Shield a Balloons a Boogie Bomb a Rift-To-Go. Velká socha stojící nad ostrovem je z neznámého důvodu bez horní části těla a už nepůsobí jako velký maják nad ostrovem. Novinka je také návrat Dr. Sloně, kterou umíme is její armádou nalézt v lokaci the Fortress.

Ostrov je nyní celý posetý krátery, které mohou obsahovat loot ale byly přidány spíše k dekoraci. Dají se však dobře použít jako úkryt před střelbou jiného hráče a umí poskytnout územní výhodu. Ve Fortnite už není víc možné najít oblíbené tvory Kolombo. Na ostrově byli dohromady tři a hráči byli nápomocni jako odrazová plocha a také poskytovali hráči úkryt a zbraně. Epic Games se vyjádřily, že kdyby se rase Kolombo cokoli stalo, tak by byly Tilted Towers srovnány se zemí. Tilted Towers však pořád stojí, takže není důvod k panice.

Přesto si mnoho hráčů momentálně myslí, že Kolombo je navždy pryč, ale v lokalitě Log Jam Lumber Yard se nacházejí sněhové hroudy. Když hráč dopadne u jedné ze sněhových hrud, dostane 10 000 XP a přes obrazovku se mu ukáže text “Are the Kolombo hibernating? Or are they in hiding?”. Toto může být přímý důkaz pro hráče, že rasa Kolombo je stále ve hře, jen se na chvíli například schovali.

Krátký sumář dalších skvělých novinek

Vracejí se kanóny, které jsme mohli vidět už v kapitole 2, ale nejsou úplně takové, jaké je známe. Nyní připomínají spíše kanóny na obléhání a mají velmi velký dostřel. Kanóny jsou dostupné skoro po celé mapě. Stejně jako staré kanóny, tak i ty nové nabízejí možnost vystřelit se z kanónu, čímž umožňují lepší pohyb po mapě a umí také pomoci při útěku od jiných hráčů.

Přicházejí nové funkce, díky kterým umíme opravit zkažená auta nebo kanóny a umíme je tím držet při životě. I supply drop se dočkal změny a to v podobě nové camo barvy, což není až taková výhoda, ale i taková změna umí oživit hru.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru