Epic Games Store (7.16.0)
70 %

Nové virtuální tržiště s PC hrami

Studio Epic Games stojící za fenoménem Fortnite (her je samozřejmě více) přišlo v roce 2018 se svou vlastní herní platformou Epic Games Store, kde tvůrci vlastnoručně vybírají tituly a snaží se hráče nalákat na řadu zajímavých výhod. Asi tou největší je vydávání velkých AAA titulů každé dva týdny zdarma - Subnautica, Super Meat Boy a What's left of Edith Finch je trojicí zatím vypuštěných her, které si hráči mohli během určitého časového intervalu stáhnout zdarma.

Epic Games Store je tržištěm s vlastní webovou stránkou, odkud si uživatelé mohou stáhnout jednotlivé hry, některé exkluzivně jen pro tento obchod. Samotná platforma s hrami pak nabízí řadu zajímavých titulů, jako Unreal Tournament, Shadow Complex, Fortnite, Subnautica: Below Zero, Ashen, Super Meat Boy Forever, Darksiders lll, Gorogoa, Živí mrtví, Hades a další, které přijdou v nejbližším období. Nedávná kontroverze se týkala titulu Metro: Exodus, které mělo původně být exkluzivním obsahem platformy Steam, ale Epic se dohodl s tvůrci z Deep Silver a do 14. února 2020 tak bude jediným zprostředkovatelem. Omezení se netýká kupujících, kteří si hru pořídili na Steamu v předprodeji - ti k ní budou mít přístup právě ze Steamu.

Na používání obchodu Epic Store Games je nutné vytvoření Epic účtu, který se dá dále propojit/napojit na PlayStation, Microsoft, Facebook, Google nebo Nintendo. Na rozdíl od Steamu, kde je politika společnosti Valve nekompromisní a od vývojářů her si bere 30% z tržeb, obchod od Epic si účtuje jen 12% a dalších 5% navíc v případě, že hry používají Unreal Engine. Snaha tvůrců zavést férové ​​podmínky je patrná také k propagátorům a streamerům her, kterým mohou hráči poslat odměnu za to, že je do hry uvedli.

Do blízké budoucnosti je naplánována spolupráce mezi Ubisoftu a Epic Games, která přinese několik atraktivních titulů. Pokud jde o vzhled samotného obchodu, tak je řešen co nejjednodušeji s velkými upoutávkami na hry a postranním menu s Knihovnou, Obchodem, Domovskou stránkou a Friendlistem.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Exkluzivní tituly
  • Přidávání her zdarma
  • Přehledné GUI
  • Lepší politika jako na Steamu

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Epic Games
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://www.epicgames.com/store/en-US/
Velikost souboru: 33,54 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: 7.16.0
Počet stažení: 366
Publikováno: 07.02.2019
Poslední aktualizace: 2019-02-07 11:50:39
Zařazeno v kategoriích: Doplňky a módy do her | Hry a zábava

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Epic Games Store

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru