God of War: Ragnarok – Gameplay, datum vydání a vše podstatné

God of War z roku 2018 byl prostě skvělý, shodla se hráčská veřejnost a odstartoval velkolepé akční dobrodružství s polobohem Kratosem. Nyní má vydavatelství Sony Santa Monica Studios v plánu pokračovat v této herní sérii s vydáním God of War: Ragnarok, který má však roční zpoždění, ale vývojáři tvrdí, že si letos už Ragnarok zahrajeme. Ragnarok patří mezi hry, které byly oznámeny během představení od Sony pro PS5 z roku 2020.

Žádným překvapením nebude návrat krutého a všemi milovaného Kratose s Atreusem, kteří se znovu setkají při prozkoumávání starověkých norských říší, a čekat je budou ještě mocnější bohové, kteří netrpělivě vyčkávají na odplatu. Více podrobností a nový trailer jsme měli možnost vidět během zářijové akce PlayStation Showcase, od té doby je však Sony o Ragnaroku poměrně ticho a na internet vyplulo jen velmi málo nových informací. Vy se ale nyní můžete s námi podívat na vše, co zatím o novém God of War víme.

Kdy by potenciálně God of War: Ragnarok mohl vyjít?

Toto pokračování hry God of War má všechny předpoklady být jednou z největších her připravovaných na PS5. Ale její vývoj ve velkém ovlivnila pandemie COVID-19 as kombinací potřeby dlouhé doby na vývoj se pokračování přeložilo na rok 2022. Aby toho nebylo málo, tak dosud neznáme přesné datum vydání.

Vývojáři potvrdili vydání hry pro rok 2022 a vypadá to tak, že se tato skutečnost stále více potvrzuje. Před nedávnem Cory Barlog a Sony Santa Monica oslavili čtyřleté výročí jejich první hry God of War, ale k našemu zklamání nám nezveřejnili žádné nové záběry nebo informace z připravovaného Ragnaroku.

Kratosův představitel Christopher Judge nám v září loňského roku trochu přiblížil, proč jsme se vydání hry nedočkali už v roce 2021. Na Twitteru přiznal, že je částečně zodpovědný za zpoždění hry kvůli jeho operaci zad, výměně obou kyčlí a operaci kolene.

Na jakých platformách uvidíme God of War: Ragnarok?

God of War: Ragnarok je plánováno na PS5, ale její příchod si užijeme i na PS4. Na PlayStation Showcase Sony potvrdilo vydání Ragnaroku na obě konzole, i když zatím nejsou známy žádné informace o rozdílech mezi verzemi. Na oficiální webové stránce God of War Ragnarok je uvedeno, že digitální a diskovou verzi hry pro PS4 si bude možné upgradovat na digitální verzi pro PS5, bude to však za nějaký poplatek. Jaký? To zatím není známo.

Sony je známo pomalostí přidávání jejich úspěšných her na PC. Například zde máme již zmiňovaný God of War, který vyšel v roce 2018 a Sony hru uvedlo na počítače až na začátku letošního roku. Je velmi pravděpodobné, že stejně jako God of War, tak Ragnarok uvidíme na PC. Společnost Sony získala specialistu na porty počítačů Nixxes Software, který uvedl, že má v úmyslu do roku 2025 vydat polovinu ročních vydání PlayStation na PC a mobilní zařízení.

Příběh

Zářijový trailer potvrdil návrat našich hrdinů do pěti let staršího období od God of War z 2018. Sony napovídalo, že Atreus je zvědavý a jako většina mladých lidí chce pochopit, kým je.

Mladý Atreus hlavně touží, aby byla jeho rodina v bezpečí, ale nebude jen stát v pozadí, dokud velký konflikt pohltí devět říší. Kratosova role bude udržet svého syna v bezpečí a hlavně ušetřit jej od krvavých lekcí, které zažil v God of War.

Nepřátelé

Naši úhlavní nepřátelé budou Ragnarok a Thor s Freyou, která v minulosti byla Kratosovou přítelkyní, ale poté, co Kratos zabil jejího syna, netouží Freya po ničem jiném než po pomstě. Thor, který si vysloužil titul jednoho z nejmocnějších bohů, nás bude chtít zabít, protože mu zemřeli synové a nevlastní bratr. To dává smysl, ne?

God of War: Ragnarok souboje a gameplay

Hra God of War má opravdu skvělý systém a mechaniku, což si tvůrci vzali i do Ragnaroku. Oznámili totiž, že nabrali spoustu zkušeností z jejich předchozího herního titulu a nyní ještě zlepšili bojové mechaniky, abychom se cítili v nových podmínkách svěže, ale zároveň neztratili náš dlouho budující skill ze sekání bohů.

Jedním z hlavních cílů Ragnaroku je donutit hráče dělat dobrá rozhodnutí během rychlého a intenzivního souboje. Další plus se skrývá v tvrdých úderech, které umíme různě nakombinovat. Kratos s Atreusem se postaví ještě silnějším protivníkům na jaké byli zvyklí z prvního God of War. Kromě klasických bohů v Ragnaroku potkáme spoustu nových stvoření ze severské mytologie.

Konec ságy

Sice nám vydavatelství Sony Santa Monica toho neprozradilo mnoho o příběhu, ale co víme, je to, že Ragnarok bude Kratosův poslední výlet do světa severské mytologie. Již zmiňovaný Cory Barlog řekl, že se se Sony Santa Monica rozhodli, že příběh nechtějí natahovat a proto jej rozdělí pouze na dvě části. Proto nemůžeme čekat třetí hru, ve které uvidíme Kratose jak se prosekává severskými bohy. Toto nemusí znamenat úplný konec naší severské dvojky, ale zároveň tato informace může něco naznačit o konci Ragnaroku.

Těšíte se na God of War Ragnarok stejně jako my? Jasně, že ano netvařte se, že ne. Teď když máme potvrzeno, že Ragnarok bude poslední God of War hra, může být čekání ještě náročnější a to vše s tím, že stále neznáme přesné datum vydání hry.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru