Google Music – všechna muzika světa za pár korun

V USA se Google Music už dlouho hřeje na výsluní, ale do České republiky se tato služba odvážila až vloni a mnoho lidí okamžitě uchvátila. Může za to povedený jednoduchý design, velmi široká nabídka hudby, cenově výhodné předplatné i mobilní aplikace se stahováním hudby pro offline poslech. V našem článku najdete nejen základní informace, ale i návod a praktické zkušenosti.

První kroky

K zprovoznění Google Music budete potřebovat účet Google. Vzhledem ke kvalitám Gmailu, nebo rozšířenosti Google+ už ho pravděpodobně máte. Pokud ne, není nic snadnějšího, než si ho zřídit. Na stránce mail.google.com to zvládnete během minutky. Po přihlášení do vašeho účtu následuje jednoduché přihlášení i do Google Music na stránce music.google.com.

Zde na vás čeká hned několik voleb. Chcete dostávat novinky emailem? A hlavně, chcete používat Google Music jen pro nákup a poslech nakoupené hudby (bezplatné členství), nebo si zaplatit předplatné?

Bezplatné členství

I v tomto případě budete muset zadat platnou platební kartu, byť z ní nebudou žádné peníze strhnuty. V Google Music ale nebudete mít přístupnou jinou hudbu, než nakoupenou, nebo naimportovanou.

Předplatné s měsíčním členstvím zdarma

O poznání zajímavější je možnost zřídit si předplatné. Ta nabízí přístup k veškeré hudbě za mrzkých 149 Kč měsíčně. To je jako kdybyste si jednou album jednou za měsíc, nebo za dva, ale místo toho máte k dispozici celou nekonečnou knihovnu autorů, alb i singlů Google Music. Opět musíte zadat číslo platební karty, ze které ale první měsíc žádné peníze sraženy nebudou. Dostanete totiž 30 dnů zdarma a předplatné můžete kdykoliv zrušit v Nastavení, takže po 30 dnech vám Google Music „spadne“ do bezplatného členství. Z něj se opět můžete snadno, provedením platby 149 Kč, dostanete do fáze předplatného se všemi výhodami.

Předplatné krok za krokem

 1. Odklikněte, že chcete předplatné

 1. Zadejte všechny potřebné údaje, nebojte se, žádné peníze nebudou prvních 30 dnů z vaší karty odečteny

 1. Užijte si neomezené množství hudby ve vašem PC i smarthonech a tabletech
 2. Kdykoliv můžete předplatné zrušit a to vám skončí, až vám vyprší stávající zaplacená/bezplatná doba
 3. Když předplatné nezrušíte, po 30 dnech bude z vaší karty automaticky stržen poplatek 149 Kč a tak dále každý měsíc, dokud předplatné nezrušíte

Budování knihovny

Google Music má téměř všechnu hudbu, na kterou si vzpomenete. Světoví autoři jsou zastoupeni takřka v plném počtu a vyberete si i z těch českých, mnohdy ani ne republikově proslavených kapel, zpěváků i zpěvaček. Řečí čísel jde o více než 20 000 000 písniček, což by vám při neustálém poslechu vydalo na více než 100 let… V módu předplatného si můžete přidávat jednotlivé písničky, alba i autory do své knihovny. V záložce Moje knihovna pak máte seznam autorů, jejichž díla jste si do knihovny přidali. Získáte tím rychlý přístup k přidaným dílům i k ostatní tvorbě autora.

Import hudby

Stejně jako třeba iTunes dovoluje i Google Music import vlastní hudby. Rozdíl je, že zde se všechno děje online, takže na upload svých písniček, a může jich být až 20 000, budete potřebovat solidní připojení k internetu. Vedle ozubeného kolečka se nachází oranžové tlačítko Nahrát hudbu, skrz které si stáhnete správce hudby.

Ten vám dovolí si vybrat import vlastní hudby z iTunes, nebo třeba jakékoliv složky na vašem počítači. Přidaná hudba bude rozřazena podle autorů v záložce Moje knihovna. Tyto písničky lze následně sdílet i do vašich mobilních zařízení.

Funkce Google Music

Jako přehrávač hudby na PC funguje Google Music dobře. Jedná se o online knihovnu, která je vždy připravena na vaše chutě. Můžete zejména:

 • Pouštět Rádio podle žánru, písničky, nebo autora, což znamená, že Google Music vyhodnotí, podle vzoru, na jaký druh hudby máte zrovna náladu, a vytvoří vám nekonečný playlist s náhodnou hudbou, která odpovídá domnělému profilu
 • Mazat skladby z Rádia – nejste omezováni fixním pořadím, Google Music vás nechá přeskakovat, vracet se a dělat si, co chcete
 • Kdykoliv přidávat nové písničky, alba a autory do knihovny, nebo si je jen tak přehrajete, když je chcete vyzkoušet
 • Využívat doporučení na hudbu, která je podobná vámi oblíbené
 • Sdílet hudbu s přáteli
 • Vytvářet Playlisty, zde Fronty

Synchronizace s iOS a Androidem

Google se na Music zaměřil opravdu intenzivně a krátce po představení aplikace pro Android připravil i stejnou aplikaci pro iOS, tedy iPody, iPhony a iPady. Tyto aplikace umožňují mimo jiné i nahrání hudby z knihovny přímo do zařízení, takže se nemusíte spoléhat jen na neustálé připojení k internetu a streamování. To je vhodné hlavně kvůli FUP, kdy si doma, nebo v práci na WiFi nahrajete dostatek hudby a pak už nemusíte své mobilní připojení i baterii přehnané plýtvat po celý den.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru